השנה האולמפית של ג'ני מידווס

| שתף |

ג'ני מידווס, מדליסטית הארד בריצת 800 מ' מביג'ינג 2008, מתכננת לזכות במדליית הזהב באליפות העולם באולמות כחלק מהתוכנית שלה בדרך ללונדון 2012.

תאריך: 18/01/12, מאת: SPORTWEB

בשנה של משחקים אולמפיים לעיתים ניתן לראות את האתלטים "שומרים כוחות" בעונת האולמות לפני עונת השדה. אולם ג'ני מידווס טוענת שאצלה זה עובד אחרת. מידווס, רצה למרחק 800 מ' מתכננת לזכות במדליית הזהב באליפות העולם באולמות כחלק מהתוכנית שלה בדרך ללונדון 2012.

מידווס נמצאת כעת כמעט בשיא של מעגל אימונים של 4 שנים שהחלו ב-2009. מאז בכל עונה קטפה לפחות פרס אחד בתחרות חשובה, והיא מקווה שכך יהיה גם השנה. "זה מאד סוריאליסטי לחשוב שכבר הגיעה שנת 2012", אומרת מידווס שזכתה במדליית ארד באליפות העולם ב-2009. "למשך הרבה זמן זה היה נראה כמו תאריך שלעולם לא יגיע".

"אני זוכרת שהתחלנו את האימונים ב-2009 בתחילת מעגל האימונים. לחשוב שהמשחקים הם במרחק מספר חודשים זה מרגש וגם קצת מורט עצבים".

לאחר פריצת הדרך שלה ב-2009, מידווס בנתה על כך את מדליית הכסף שלה באליפות העולם באולמות ב-2010 ואת מדליית הארד באליפות אירופה. עוד מדליית כסף הגיעה באליפות אירופה באולם בשנה שעברה אולם מידווס היתה מאוכזבת מאד כאשר החמיצה את הגמר באליפות העולם בדייגו בקיץ שעבר. "דייגו בהחלט לא היה חלק מהתוכנית - הייתי בשוק מהתוצאה וזה היכה בי קשה למשך זמן מה, אבל השתדלתי לא להתעסק בזה יותר מדי, כל מה שיכולתי לעשות זה להמשיך לדחוף לתוצאות טובות יותר. אני לא יכולה לתת לתחרות אחת להוריד אותי ככה. היו לי שנתיים מופלאות ואני בטוחה שאני על המסלול הנכון בדרך ללונדון".

"אני מנסה לא להלחיץ את עצמי יותר מדי ב-2012, ברור שכולם רוצים לעשות הכי טוב, בייחוד במדינת הבית שלך, אבל אני לא מרגישה שום לחץ לגבי זה. אני פשוט ממשיכה לעשות דברים בהדרגה ולפני שנרגיש נהיה כבר בכפר האתלטים מתכוננים למירוץ. אני ממש מתרגשת לקראת זה".

לפני המשחקים האולמפיים בלונדון, מידווס תנסה לשדרג את מדליית הכסף שלה מ-2010 באליפות העולם באולמות באיסטנבול בחודש מרץ. מריה סבינובה, אלופת העולם, מתחרתה הגדולה של מידווס התחילה את העונה בכושר פחות טוב וכנראה ותיעדר מאיסטנבול.

כחלק מההכנה לאליפות באיסטנבול מידווס תתחרה במפגש "אביבה" בגלזגאו ב-28 בינואר, באליפות בריטניה ב 11-12 בפברואר ולאחר מכן במפגש "אביבה" בבירמינגהאם ב -18 בפברואר.

"עכשיו ש 2012 סוף-סוף כאן אני רוצה לוודא שאני נשארת בכושר טוב ובפוקוס בתקופת האימונים האחרונה ובכל תחרות לאורך הדרך", אמרה מידווס, "כרגע המשחקים עדיין לא בפוקוס אצלי בראש - יש לי את עונת האולמות להתרכז בה קודם ולאחר מכן אתחיל לחשוב על הקיץ".

 

 

*מתוך אתלטיקס וויקלי

סגור