"התמיכה במרתון השנה היא רק ההתחלה"

| שתף |

יו"ר הטוטו: "התמיכה במרתון השנה היא רק ההתחלה"
צחי פישביין, יו"ר טוטו ווינר הבטיח כי התמיכה במרתון ה-35 היא רק ההתחלה. "כל עוד אני בתפקיד התמיכה תמשיך ואף תגדל"

תאריך: 11/01/12, מאת: אורן בוקשטיין

במסיבת העיתונאים שפתחה רשמית את אירועי מרתון ווינר טבריה ה-35 השתתפו בכירי הרצים האורחים והישראלים. שלמה בן-גל, יו"ר איגוד האתלטיקה פתח ואמר: "אני מקווה שמחר יהיו לנו שני רצי מרתון נוספים שיצטרפו לזוהר זימרו בלונדון. הרבה תלוי אומנם במגז האוויר, אולם אם זה יהיה דומה למירוץ ל-10 ק"מ שיתקיים היום, אני מאמין שלפחות אחד מהשניים ירד מ-2:15, אבל מקווה ששניהם (היילה סטאין ו-וובה בריהון, א.ב) יעשו זאת".

זוהר עובד, ראש עיריית טבריה, ציין את ההשקעה שנעשתה ברח' הגליל ממנו יוזנק המרתון. "הפכנו את הרחוב לאחד היפים בעולם ומרתון טבריה יחשוף את יופיו. עיריית טבריה גאה לארח את אחד מאירועי הספורט הבינלאומיים הוותיקים והגדולים בארץ".
ד"ר אורי שפר, ראש מנהל הספורט ציין את מרתון טבריה כאחד הטובים בעולם. "למרות התחרות שיש למרתון טבריה ממרתונים נוספים בארץ, הוא ממשיך לגדול ולהוות את אחת מתחרויות הדגל של ישראל ושל משרד הספורט".
צחי פישביין, יו"ר טוטו ווינר ציין: "השנה התחלנו לתמוך במרתון ווינר טבריה וזו רק ההתחלה. כל עוד אני בתפקיד התמיכה תמשיך ואף תגדל". פישביין ציין בנוסף כי טוטו ווינר ומנהל הספורט יוזמים פרויקט חדש בהשקעה כספית גדולה על מנת לפתח את העתודה הישראלית לקראת המשחקים האולימפיים, ריו 2016.

זוהר זימרו, האתלט הישראלי היחיד שקבע כבר את הקריטריון למשחקים האולימפיים בלונדון סיפר כי כשנסע למחנה אימון באוקטובר, התכנון שלו היה לשפר את שיאו במרתון טבריה, אלא שפציעה שגרמה לו לחזור ארצה לטיפולים עצרה לו את רצף האימונים אליהם חזר בסוף נובמבר. "המטרה שלי מחר היא לרדת מ-2:18, אבל אנו, רצי המרתון, תלויים בחסדי מזג האוויר. מה שנשאר זה להתפלל שיהיה מחר מזג אוויר טוב, ואז כולם, כמוני, יוכלו לקבוע תוצאות טובות".
לאונרד מוצ'רו, הקנייתי שניצח בשתיים מחמשת המרתונים שלו בטבריה, ציין כי שלושה מארבעת שיאיו האישיים נקבעו במרתון טבריה. "עבורי זה תמיד יהיה המרתון המשמעותי ביותר בקריירה. אני אוהב את המסלול. עבורנו, הקנייתים שמתאמנים בדרך כלל בתנאי גובה, ריצה באחד המקומות הנמוכים בעולם היא דבר מעולה. אם נוסיף את היחס שאנו מקבלים כאן, הרי לכם הסיבות בגללן מרתון טבריה תמיד נמצא בלוח התחרויות שלי".

בנוסף נחשף במסיבת העיתונאים כי טכנולוגיה שתונהג לראשונה במרתון טבריה תאפשר לרצים לראות את זמני הביניים שלהם יחד עם תמונותיהם כל מספר קילומטרים לאורך המסלול. שלמה בן-גל ציין בענין זה: "אנו מנסים בכל שנה להכניס שיפורים נוספים לטובת הרצים".
 

סגור