התקבל גם האישור הבינלאומי לגבי קנייזבה-מיננקו

| שתף |

קופצת המשולשת שתשתתף הערב בתחרות ליגת היהלום באוסלו, נורבגיה, קיבלה את שחרורה הסופי והרשמי גם מההתאחדות הבינלאומית (IAAF) ותייצג את ישראל כבר באליפות אירופה לאומות ובאליפות העולם במוסקבה

תאריך: 12/06/13, מאת: SPORTWEB

אנה קנייזבה-מיננקו הפכה היום (חמישי) באופן רשמי לאתלטית השנייה במשלחת הישראלית לאליפות העולם במוסקבה. יום אחד בלבד אחרי הגעת השחרור הרשמי מההתאחדות האוקראינית, העבודה המקדימה והמאמצים הן של סגנית שר הפנים, ח"כ פאינה קירשנבאום בסיועה ובטיפול המהיר לאיזרוחה של קנייזבה-מיננקו, והן של איגוד האתלטיקה שפעל בעניין מול ה-IAAF נשאו פרי, כאשר התקבל האישור הסופי שמאפשר לקנייזבה-מיננקו לייצג את ישראל בזירה הבינלאומית החל מטווח הזמן המיידי. המשמעות מבחינת האתלטיקה הישראלית היא שקנייזבה-מיננקו תהיה חלק מהמשלחת הישראלית לאליפות אירופה לאומות כקופצת המשולשת, וככל הנראה גם הקופצת לרוחק, עובדה שיכולה לשדרג משמעותית את הדירוג הסופי של הנבחרת הישראלית, ומעבר לכך, היא הופכת, לפחות לפי תוצאותיה בזירה הבינלאומית, לאתלטית הבכירה שתייצג את ישראל במוסקבה.

רו"ח דורון קופמן, יו"ר איגוד האתלטיקשקיבל את מכתב השחרור הרשמי מה-IAAF: "ראשית תודה לח"כ פאינה קירשנבאום על הסיוע והטיפול המהיר שהעניקה. בנוסף, אני שמח שהעבודה המקדימה וכל הקשרים שנוצרו במהלך השנים מול התאחדויות האתלטיקה השונות, ובראשון ההתאחדות הבינלאומית סייעו בידינו לזרז את הליך שחרורה הבינלאומי ואנה מעכשיו היא אתלטית ישראלית לכל דבר ועניין, עובדה שתביא לשדרוג מעמדה של האתלטיקה הישראלית, אשר נציגתה החדשה הופכת, באופן טבעי, למועמדת למדליה באליפות העולם. בנוסף לייצוג המדינה בזירה הבינלאומית, אין לי ספק שהיא תסייע לקדם את האתלטיקה הישראלית בכלל ואת מקצועות הקפיצה האופקיות בפרט".
  ‏

 

 

 

 

 

 

  • צילום: טיבור יגר

סגור