ה-Gran Fondo Giro d'Italia Jerusalem - אירוע שלא תשכחו!

| שתף |

ב-11 באוקטובר יתקיים ארוע רכיבה בינלאומי ראשון מסוגו בירושלים. על איך נולד הארוע ומי עומד מאחוריו בכתבה הבאה...

תאריך: 10/09/13, מאת: SPORTWEB

בשנת 2010, ספורטאי נלהב בשם שי ראשוני העלה רעיון שאפתני: הפקת אירוע רכיבה בינלאומי בעיר הקדושה בעולם, ירושלים. שי, איש עשייה בעל רקע עשיר בניהול לוגיסטי, החליט להביא את התופעה הבינלאומית "גראן פונדו" לבירת ישראל. "גראן פונדו" פירושו "מרחק ארוך" או "סיבולת גבוהה" באיטלקית, והוא גרסת האופניים למירוצי המרתון הבינלאומיים הגדולים. חלק מהמשתתפים בו רוכבים לשם הגאווה והסיפוק בעצם סיום המירוץ, בעוד אחרים מנסים לשפר זמנים קודמים ולאתגר את עצמם, את חבריהם ואת חברי קבוצתם. 

לשי היה חזון ברור: "לתת לכל משתתף באירוע חוויה של פעם בחיים!". בתור ספורטאי נלהב, הוא השתתף במספר מירוצי סיבולת מהגדולים בעולם והיה לו ברור איזו חוויה הוא רוצה לתת למשתתפים באירוע שלו. המטרה הייתה ליצור חווית רכיבה אולטימטיבית שהכילה, בנוסף לצד הספורטיבי, גם פסטיבל ייחודי שיספק הנאה וכיף לכל משתתף: החל ממסיבות הפסטה המסורתיות ועד לשקיות המשתתף העשירות המכילות פינוקים איכותיים מטעם נותני החסות והשותפים למירוץ; ממתחם ה"אקספו" הססגוני ועד לטקס הפודיום המרגש ובעיקר ערב-רב של משתתפים מכל העולם שבחרו להגיע ולקחת חלק באירוע, מרמת חובבים ועד ומקצוענים בכירים. גברים ונשים, הורים וילדים, ואפילו משפחות שלמות.

שיתוף הפעולה וההיענות הגבוהה של עיריית ירושלים היוו נקודת מפתח בפרוייקט, שכן העירייה תומכת נלהבת בהפקת אירועי ספורט ובעיקר בקידום ועידוד תיירות ספורט. בראשו, הוא חלם על מסלול רכיבה שעובר בתוך עיר הבירה ובמיטב העליות הסובבות אותה, שיתן לרוכבים באירוע חוויה שלא ישכחו. כדי להגשים את חלומו, שי פצח במסע ארוך והקים את חברת "מדיטרנאו 365", חברה מקצועית להפקת אירועים גדולים ואיכותיים במיוחד.

בקיץ 2011, בעוד החברה הצעירה עושה את צעדיה הראשונים, ומספר חודשים אחרי שסיים במקום השלישי בתחרות האיירונמן היוקרתית, שי אובחן כחולה במחלת ניוון שרירים ALS. מחלה זו, הייתה שמה סוף לחלומותיו של כל אדם, אך שי הוא ממש לא כל אדם. למרות המחלה, הוא המשיך קדימה במרץ כשהוא מחוזק אף יותר וחדור מטרה. עם קסמו האישי והכריזמה, אסף סביבו שי קבוצת אנשים שיחד יפעלו להגשמת החזון. מכיסא הגלגלים בביתו הוא חולק את ניסיונו הרב בתכנון לוגיסטי ודוחף את הצוות קדימה תוך שהוא מוכיח לכולם שהמושג "בלתי אפשרי" אינו קיים בלקסיקון.

את הבמה שנוצרה באירועי הספורט שלו, החליט שי לנצל לצורך העלאת המודעות למחלת ה-ALS , ולגיוס כספים למחקר. הוא הבין את החשיבות שבהפצת הסיפור שלו ואת גודל ההשפעה שתהיה לו על אנשים שיחשפו אליו. על אף היותו איש של מעשים ולא של דיבורים, הוא העיז והצהיר: "אני אקדיש את חיי למציאת תרופה למחלה". תוך כדי התמודדות עם המחלה, שי יצר מספר שיתופי פעולה חשובים. – בסוף שנת 2012 הוא איחד כוחות עם חבר טוב וספורטאי גם כן, אייטור אזפיאזו. אייטור, ספרדי החי בארץ, הוא דמות בולטת בנוף רוכבי האופניים הישראלי, הוא הקים את מרכז האימונים הראשון מסוגו בארץ לרכיבת כביש ושיפור מיומנויות – אוזון 11 , והיה ממארגני מחנה הגיבוש של קבוצת "סאקסו בנק" בישראל בסוף שנת 2011. שי ואייטור החליטו לאחד את החברות שלהם לכדי חברה אחת.

שיתוף הפעולה עם אייטור הבטיח כי החברה המשותפת שלהם, ששמה "אוזון-מדיטרנאו", תעלה את הרף בכל הנוגע לאירועי ספורט איכותיים מהרמה הגבוהה ביותר. יחד הם פנו למחלקת הספורט של עיריית ירושלים וחתמו על חוזה ראשון מסוגו להפקת אירוע רכיבה בינלאומי בעיר. החברה החדשה "מתחה רגליה" בהפקת שלושה אירועי רכיבה תחת המותג "גראן פונדו" בארץ, אך עיניהם היו נשואות גבוה יותר: הפקת אירוע רכיבה בינלאומי בעיר הבירה, ירושלים.

עם החזון בלב, שי ואייטור פנו ל – RCS , חברת המדיה המחזיקה בזכויות של אחד ממותגי הספורט היוקרתיים בעולם: מרוץ ה-Giro d'Italia. מלבד המרוץ המקצועני הפופולרי, מארגנת החברה מספר אירועי גראן-פונדו בינלאומיים תחת המותג Giro d"italia, שהפכו זה מכבר להצלחה עולמית. בין האירועים: גראן-פונדו Giro d'Italia ניו יורק, גראן-פונדו Giro d'Italia איטליה מיאמי, גראן-פונדו Giro d'Italia לוס-אנג'לס ועוד. אירועים אלו שמו לעצמם למטרה, להביא את הסטנרדטים, האיכות ואת תרבות הרכיבה האיטלקית לשם דבר בכל העולם. לורנזו דה סלבו, מנהל המותג גראן-פונדו בחברת RCS , זיהה במהרה את הפוטנציאל הטמון בהצעה והצטרף כשותף להפקת הפרוייקט. כחלק משיתוף הפעולה, מביאים מארגני ה-Giro d'Italia לאירוע את המיתוג הבינלאומי ואת ה"מגע האיטלקי" - שהפך זה מכבר לשם דבר בעולם הספורט. חברת "אוזון-מדיטרנאו" מצידה, אמונה על הפקת אירוע בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש, בשיתוף מלא עם עיריית ירושלים.

כל הרוכבים באירוע, יקחו חלק ברכיבת "תהלוכה" (City Tour) ראשונית מסוגה ברחובות העיר ירושלים - אשר יסגרו לראשונה אי-פעם לתנועת רכבים, לכבוד אירוע רכיבת אופניים. ההקפה בת 20 הקילומטרים, מתאימה לרוכבים בכל רמות היכולת ועל כל סוגי האופניים. בתום רכיבת התהלוכה, יצאו הרוכבים המנוסים יותר להקפה מאתגרת במיטב העליות של הרי ירושלים - בה יוכלו לבחור בין שני מסלולים ברמות קושי שונות (Gran/Medio Fondo) כנהוג במיטב האירועים מסוג זה בעולם.

מסלול ה-Medio Fondo הוא הקצר מביניהם. אורכו 104 קילומטרים והוא כולל 2710 מטרים של טיפוס אנכי (כולל 20 קילומטרים של רכיבת התהלוכה).

מסלול ה-Gran Fondo הוא המאתגר ביותר. אורכו 147 קילומטרים והוא כולל 3261 מטרים של טיפוס אנכי (כולל 20 קילומטרים של רכיבת התהלוכה).

הרכיבה במקצי הגראן פונדו והמדיו פונדו, תתקיים במתכונת מסע על כבישים עם תנועה מוגבלת בפיקוח משטרת ישראל ובמהלכם יתקיים מקצה מדידת זמנים, על העלייה המיתולוגית של נס-הרים (5.5 קילומטרים בשיפוע של 7.2% ממוצע).

הרוכבים לכל אורך המסלול יהנו ממתחמי רענון מפנקים במיוחד, בהם יוגשו כריכים וכיבוד שנבחרו בקפידה עבורם. בסיום הרכיבה, יחזרו הרוכבים למתחם ה"אקספו" העשיר - שהוא לב האירוע, בשדרות הרצל בירושלים, שם תחכה להם ארוחה חמה באיזור ה-Pasta Party (שהרי, אף חוויה איטלקית אינה שלמה בלי פסטה!) משייסיימו להחזיר את הקלוריות שאיבדו, יוכלו הרוכבים ובני משפחותיהם להינות מהנחות ומבצעים מיוחדים ליום האירוע - בעשרות דוכני הספורט והאופניים במתחם האקספו. בנוסף, דאגו המארגנים שכל אחד מהרוכבים באירוע יחזור לביתו עם תיק משתתף מלא במתנות - מתנת נותני החסות של האירוע.

כחלק מהמעורבות של שי ראשוני בהובלת המחקר למציאת תרופה למחלת ה-ALS, יתרמו 10% מההכנסות של האירוע לחקר המחלה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אל שי במסע מיוחד זה בעיר העתיקה בעולם, ולהיות חלק מהחווייה האיטלקית הססגונית תוך תמיכה במחקר למציאת תרופה למחלת ה-ALS. 

לאתר ה-Gran Fondo Giro d'Italia Jerusalem


צילום: רונן טופלברג

  • צילום: רונן טופלברג

סגור