ווניג'רו לא ירוץ בלונדון

| שתף |

האלוף האולימפי סמי ווניג'רו פרש ממרתון לונדון 2011 בעקבות פציעה בברך. מארגני המירוץ הודיעו כי בן ארצו מרטין לל מנצח מרתון לונדון שלוש פעמים בעבר ישתתף במירוץ.

תאריך: 29/03/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מרטין לל ניצח במרתון לונדון בשנים 2005, 2007 ו-2008 וקבע שיא אישי של 2:05:15 שע' בלונדון 2008. לל בן ה-32 לא התחרה במרחק זה מאז המקום ה-5 שהשיג במרתון האולימפי בבייג'ינג אולם לאחר כמעט שנתיים של היעדרות וטיפול בפציעה הוא מרגיש כי הוא מוכן להתמודד על ניצחון רביעי בלונדון.

לאחר הפרישה מהמירוץ בשנה שעברה, סמי ווניג'רו חשב כי ב-17 באפריל הקרוב ישחזר את הניצחון שלו בלונדון מ-2009. אולם ווניג'רו בן ה-24 לא התחרה מאז ניצח במרתון שיקאגו באוקטובר שעבר. הוא נאלץ להכיר בעובדה כי בעקבות פציעתו חלה ירידה בכושרו ולא יהיה מוכן למרתון לונדון. "אני מאד מאוכזב שאני לא מוכן להתחרות בלונדון השנה", אמר ווניג'רו. " הניצחון בלונדון 2009 היה אחד ההישגים הגדולים בקריירה שלי וקיוויתי שאוכל להיות אלוף בלונדון פעם נוספת. אולם סבלתי מכאבים ובעיות בברך ימין ולכן נאלצתי לפרוש מחצי מרתון ליסבון. לצערי, זה לא הספיק כדי שאשלים את ההכנות למרתון לונדון. אני מאחל בהצלחה לרצים האחרים ואעשה כמיטב יכולתי על מנת לחזור בשנה הבאה".

בעוד חסרונו של ווניג'רו יורגש באופן ממשי, לל ישמש כמחליף הולם. עוד יתחרו בלונדון מנצח השנה שעברה שינסה להגן על תארו - האתיופי טסגיה קבדה, אלוף העולם לשעבר אבל קירווי, מי שרץ את המרתון המהיר ביותר בשנת 2010 פטריק מקאוו, והאיש השלישי המהיר בכל הזמנים ג'יימס קוואמבאיי.

 

הידיעה באדיבות athleticsweekly.com

סגור