וורינר וריצ'ארד-רוס פתחו את העונה עם נצחונות

| שתף |

ג'רמי וורניר וסניה ריצ'רדס-רוס ניצחו בתחרות מייקל גו'נסון הבינלאומית שנערכה בעיר וואקו בארה"ב. לשניים זו תחרות ראשונה לעונה ארוכה במיוחד.

תאריך: 26/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

תחרות מייקל ג 'ונסון הפכה לחגיגת ניצחון של זוג האתלטים הבכיר של המאמן קלייד הארט. שני ניצחונות במקצה ה - 400 מטרים לג'רמי וורינר וסניה ריצ'ארד-רוס הביעו אופטימיות רבה לעתיד העונה. וורינר וריצ'ארד-רוס היו צריכים להתמודד עם רוחות במהירות של 6 מטר לשנייה ומול מספר מתחרים קשוחים במיוחד שלא היה להם קל לנער בדרך לניצחון. 
וורינר רץ את החצי הראשון של ריצתו בזהירות. כשווינר נכנס לישורת ה - 100 מ' האחרונים נצמד אליו גם מדליסט הארד מברלין רני קואוו (Renny Quow) מטרינידד וטובגו והראה שיש לו מספיק כוח כדי למשוך עם ווינר עד קו הסיום. זמנם בסיום - 45.61-45.69 שנ'.

בתחרות הקודמת של וורינר, מיקל דונגאיי (Mychal Dungey) מקבוצת כריסטיאן טקסס קבע שיא אישי ונצמד לוורינר בקרב מורט עצבים. התוצאות היו כל-כך צמודות, 45.64-45.65 שנ'. וורינר ניצח אומנם אך השנה הוא מקווה לנצח בכל תחרות כפי שעשה עד לפני כמה שנים. 

"הריצה לא היתה כל-כך מהירה כמו שהייתי רוצה, אבל כל עוד ניצחתי אני מרוצה", אמר וורינר, האלוף האולימפי מ - 2004 ואלוף ליגת היהלום מהשנה שעברה שניצח בה כבר בפעם הראשונה שבחר להשתתף בה.

"הרוח היתה בפנים שלי כל שלושת רבעי התחרות. זה היה קשה, במיוחד בקטע האחרון של הריצה. המאמן שלי רצה שאני ארוץ 21.5 שנ' עבור ה - 200 מ' הראשונים, הצלחתי לרוץ 21.8 שנ'. קיוויתי להצליח לרוץ מתחת 44 שנ'. צריך לזכור שזו היתה התחרות הראשונה שלי במרחק ה - 400 מ' השנה, אז אני בסדר עם זה. זה בערך אותו הזמן כמו שרצתי במרוץ הראשון שלי בשנה שעברה בפורטו ריקו, אבל אני חייב לציין שכאן הרגשתי יותר טוב". וורינר היה המוביל בעולם בשנת 2010 עם זמן של 44.13 שנ' וזכה בתשע מעשר תחרויות ה - 400 מ' שהשתתף בעונה שעברה.

עבור ריצ'ארדס-רוס זוהי תחרות ראשונה מזה 10 חודשים במקצה ה - 400 מ'. ריצ'ארדס-רוס מצאה את עצמה אחרי כ - 200 מטרים כשלושה מטרים מאחורי המתחרה מטקסס מקבוצת A&M ג'סיקה בירד, ואז ריצ'ארדס-רוס נכנסה לקשת האחרונה ופשוט היה לה יותר כוח ומהירות לעומת בירד. ריצ'ארד-רוס סיימה עם 52:00 שנ' מול 52.37 שנ' של בירד.

ריצ'ארדס-רוס אמרה אחרי התחרות - "אני מרוצה. התחרות הראשונה תמיד היתה קשה עבורי. החמצתי כמעט את כל שנת 2010 בגלל פציעות", היא הוסיפה, "זה מרגיש כאילו זו היתה התחרות הראשונה שלי מזה שנתיים. הדבר הטוב ביותר שאני יכולה לציין, זה הכוח שלא נגמר בישורת האחרונה. אם לא הייתה רוח אני חושבת שהזמן שלי היה קרוב יותר ל- 50 שניות".

התחרות של שבת האחרונה היתה הראשונה עבור ריצ'ארדס-רוס במקצה ה - 400 מ' מאז חצי הגמר באליפות ארה"ב 2010 ב-25 ביוני. "אני עובדת הרבה על הסיבולת שלי. לא עשיתי הרבה עבודת מהירות עדיין. אז העובדה שהסיבולת שלי מחזיקה אותי מהירה משמחת אותי מאוד".

 

 

הידיעה באדיבות התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF)

סגור