"זוהר זימרו הוכיח בגרות ומקצועיות"

| שתף |

כך סיכם אריק קוקס (חבר הוועדה המקצועית של איגוד האתלטיקה) את הופעתו של זוהר זימרו במסיבת העיתונאים שהתקיימה לאחר המירוץ.

תאריך: 12/01/12, מאת: דני בורשבסקי

מסיבת העיתונאים לסיכום מרתון טבריה ה-35 נפתחה באווירה טובה, כשיו"ר איגוד האתלטיקה שלמה בן גל, יו"ר הטוטו ווינר צחי פישביין וראש עיריית טבריה זוהר עובד בישרו על חלוקת פרסים כספיים בסך של 60 אלף דולר. מצד שני, באיגוד האתלטיקה הביעו צער על כך שוובה בריהון לא הצליח לעמוד בקריטריון הישראלי למשחקים האולימפיים. בכל מקרה, לבריהון תהיה הזדמנות נוספת לעשות את זה במרתון רוטרדאם שיתקיים באפריל. יו"ר הטוטו ווינר צחי פישביין רמז על כוונה להעלות את הפרס הכספי לרץ הבא שישבור את שיא המסלול למאה אלף דולר, וזה אמור לקרות כבר במרתון הבא בעוד שנה.

פטריק טוואמבה שניצח במרתון עם שיא מסלול של 2:07:30 שעות אמר כשעתיים אחרי הריצה שלו: "אני שמח מאוד להיות כאן. אני מודה לכם. בשנה שעברה הייתי קרוב לניצחון והפסדתי ב-1500 המטרים האחרונים. המירוץ היה מושלם, גם מזג האוויר. היה קר בהתחלה אבל זה הפסיק והתנאים היו נהדרים. אני מתכונן עכשיו לייצג את צרפת במשחקים האולימפיים כי הצלחתי לקבוע את הקריטריון הצרפתי שהיה 2:10 שעות. השיא האישי הקודם שלי היה 2:08:55 והוא נקבע בשנת 2006".

זוהר זימרו ניצח בין הישראלים בזמן של 2:15:06 שע' וקבע למעשה את התוצאה הטובה ביותר של רץ ישראלי על אדמת ישראל. זמירו, שסיים במקום ה-15 הכללי, אמר במסיבת העיתונאים: "בסך הכל היה בסדר גמור. מזג האוויר היה בסדר, קצת גשם ורוח אבל היה מצוין. אני קצת מאוכזב מבריהון שלא הצליח לקבוע את הקריטריון ואני מקווה שהוא יעשה את זה ברוטרדאם. המסלול היה מצוין הארגון היה מעולה ואני מרוצה מהתוצאה שלי. אני עדיין סובל מרגישות בגיד אכילס וזה עוד לא עבר. אני עושה טיפולם תוך כדי ומקווה להיות טיפ טופ עד למשחקים האולימפיים כדי להגיע כשיר במיליון אחוזים. עם עבודה נכונה נגיע גם לשיא ישראלי".

וובה בריהון היה רחוק משיאו האישי שעומד על 2:17:17. הוא פתח בקצב מטורף ועמד על 29:58 דקות אחרי 10 קילומטרים. התוצאה שלו בחצי המרתון היתה השישית בטיבה בכל הזמנים של רץ ישראלי, אבל לקראת סיום הוא נחלש. בריהון הסביר: "בעשרה קילומטר. ציפיתי לעשות קריטריון ועד לקילומטר ה-38 הייתי בקצב של 2:15. אני מאוכזב אבל יש לי עוד הזדמנות ואני מקווה שאני אעשה את זה. אני אתכונן עכשיו לרוטרדאם. היום התחלתי קצת מהר, בסוף היה לי קר ולא הבנתי למה בורח לי הקצב. אני מאמין שבסוף אני אוכל להצטרף לזוהר זימרו".

אלופת ישראל, סבטלנה בחמנד, חזרה מפציעה ורצה בסך הכל את המרתון השני בחייה. בחמנד סיפרה: "אני בהחלט מצפה שהתמיכה תגיע לפני ההישגים ולא אחרי שיש תוצאות בינלאומיות. הגעתי לתחרות אולי לא במיטבי, אני גאה בתואר שהשגתי ואני בשאיפה להגיע לתוצאות בינלאומיות. הייתי תקופה פצועה ולא הייתי במיטבי מבחינה בריאותית. תקופה מסויימת לא הצלחתי לייצר אימונים מספיק טובים. אני בטוחה שאני יכולה לעשות תוצאות טובות יותר עם תמיכה הולמת, אפילו להישגים בינלאומיים".

לוריס מנדלוביץ' שתחגוג בקרוב 52, המשיכה להדהים כשסיימה שניה ולמרות שחזרה מפציעה, ירדה משלוש שעות בסיום. הרצה הוותיקה סיפרה: "מאוד שמחתי להיות כאן שוב. שנה שעברה לא השתתפתי בגלל פציעה שסחבתי מ-2010. בשבילי זו הייתה מתנה להגיע לכאן היום. לא שברתי שיא לצערי, נלחמתי קצת עם הרוח בעשרת הקילומטרים האחרונים ושמחתי לרדת משלוש שעות. אני מקווה שבפעם הבאה יהיה יותר טוב".

בסיכומו של יום, מארגני מרתון טבריה סימנו וי על המרתון המהיר ביותר שהתקיים אי פעם בארץ, בו ארבעת הרצים הראשונים ירדו מגבול ה-2:08. בנוסף, באיגוד האתלטיקה יכולים להיות מרוצים מאוד מההופעה של זוהר זימרו, שאיכזב באליפות העולם האחרונה אבל הוכיח היום שההישג שלו במרתון רוטרדאם 2011 לא היה מקרי ושיש לו מקום ראוי במשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים. חבר הוועדה המקצועית של איגוד האתלטיקה, אריק קוקס, סיכם את הופעתו של זימרו כשאמר: "זוהר זימרו הוכיח בגרות ומקצועיות. הוא לא נסחף אחרי קצב מטורף של 3 דקות לקילומטר והוא הוכיח לוובה בריהון שהריצה האמיתית היא מרתון ולא 30 קילומטרים". מאמנו של זימרו, אמנון גור, הוסיף: "אני מודה לאיגוד האתלטיקה על כל התמיכה והעזרה לזוהר זימרו כדי שיגיע לאן שהוא הגיע. הבן אדם עובד באמת קשה. הוא עושה שני אימונים ביום ומקצוען לכל דבר, אחרת הוא לא יכול להגיע למה שהוא הגיע. לעדה האתיופית יש תכונות נהדרות ואנחנו בקושי מנצלים את זה. ברגע שישקיעו בהם בצורה רצינית, התוצאות יגיעו מכיוונים נוספים".


 

סגור