זימרו סרב לבדיקת בקבוקון B

| שתף |

זוהר זימרו סירב לבצע בדיקה נוספת בבקבוקון B, שיכולה היתה להוכיח את חפותו. במקום זאת תתקיים וועדה משפטית בעניינו.

תאריך: 12/06/12, מאת: SPORTWEB

בהמשך לפרשה שהסעירה את עולם הריצה בשבוע שעבר בה נחשף כי זוהר זימרו שאמור לייצג את ישראל במרתון האולמפי נכשל בבדיקת חומרים אסורים, הודיע זימרו לוועדה כי הוא אינו מעוניין שתבוצע פתיחת בקבוקון B. פרוש הדבר מבחינתו של זימרו הוא ויתור על האפשרות לנקות את שמו מבדיקת הבקבוקון והאפשרות להוכיח את חפותו בוועדה משפטית. כעת לא ברור מה יהיה גזר דינו של זימרו, ויצוגו במשחקים האולמפיים כעת מוטל בספק.

באי כוחו של זוהר זימרו – עו"ד יוחאי הורביץ ועו"ד דורון פייביש מסרו את תגובתם לידיעה: "זוהר זימרו הינו ספורטאי למופת ומאמן שנותן השראה לדור ההמשך של הענף. זוהר מבקש לקיים דיון מהיר בעניינו על מנת שהוא יוכל להשתתף במשחקים האולימפיים ולכן ויתר על פתיחת דגימה "ב". בדיקת דגימה "א" העלתה ממצא חיובי לגבי טרבוטלין (Terbutaline). על פי תקנון הסוכנות העולמית למניעת סימום בספורט (WADA) טרבוטלין נמנה על החומרים שהמצאותם בגוף אינה מחייבת השעיה מפעילות ספורטיבית ויש תקדימים רבים לכך בארץ ובעולם. הטרבוטלין הגיע לזוהר בנסיבות מהם ברור שהוא לא נועד לשפר את ביצועיו או להסתיר שימוש בחומרים אסורים ולכן הוא בטוח שיוכל לשכנע את בית הדין שאין מקום להשעות אותו מפעילות ספורטיבית".

מאיגוד האתלטיקה נמסר בתגובה: "בכל נושא בדיקות החומרים האסורים, נציגיו של זוהר זימרו מתנהלים מול הוועדה למניעת סימום בספורט והוועד האולימפי בישראל. איגוד האתלטיקה מאמין שזוהר זימרו ייצג את המדינה במשחקים האולימפיים בלונדון 2012".

כאמור רק לאחר קיום הוועדה המשפטית בשבוע הבא יגזר דינו של זימרו בעניין.

 

  • צילום באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי

סגור