זרסנאי טדסה עשה זאת שוב

| שתף |

זרסנאי טדסה הוא כנראה רץ חצי המרתון הטוב בכל הזמנים. הרץ מאריתריאה ניצח בפעם החמישית בחייו באליפות העולם בחצי מרתון, הפעם בבולגריה, כשקבע 1:00:19 שעה. מסרט היילו האתיופית ניצחה בין הנשים

תאריך: 06/10/12, מאת: דני בורשבסקי

אליפות העולם בריצת חצי מרתון התקיימה היום (שבת) בקבארנה שבבולגריה. זרסנאי טדסה מאריתריאה לא ממש בלט במשחקים האולימפיים בלונדון כשהוא סיים במקום השישי בריצת ה-10,000 מטר, אבל במרחק החזק ביותר שלו הוא עדיין שלוט ללא עוררין. הרץ המופלא שהפך כבר לפני כמעט עשור לספורטאי הטוב של אריתריאה בכל הזמנים, קטף תואר חמישי באליפות העולם בחצי מרתון. הפעם, הוא נאלץ להתמודד מול תנאי מזג אוויר קשים שכללו חום ולחות גבוהה, וסיים את המרחק בזמן של 1:00:19 שעה. הוא הקדים ב-32 מאיות את צ'ימסה דרסה האתיופי, כשג'ון מואנגאני הקנייתי סיים שלישי בזמן של 1:01:01 שעה. טדסה זכה לראשונה באליפות העולם בחצי מרתון ב-2006, ואז הוא התחיל ברצף של ארבעה תארים. ב-2010 הוא היה סגן אלוף העולם, ושנתיים לאחר מכן הוא קטף כאמור תואר נוסף.

אצל הנשים הקרב על התואר היה ראש בראש בין שתי אתיופיות, כאשר מסרט היילו בת ה-22 סיימה ראשונה בזמן של 1:08:55 שעה והקדימה במאית השניה בלבד את טדסה פייסה, שסיימה בפעם השניה בקריירה כסגנית אלופת העולם בחצי מרתון. האתיופיות ניצחו מן הסתם גם בתואר הקבוצתי, והקדימו את קניה ויפן. אצל הגברים, קניה זכתה בתואר הקבוצתי (שקלול התוצאות של שלושת הרצים המהירים ביותר), כשאריתריאה סיימה במקום השני ואתיופיה רק במקום השלישי.
 

  • זרסנאי טדסה

    Victah Sailer / photrun.net

סגור