חאבייר גומז ניצח בפתיחת הסבב העולמי

| שתף |

סגן האלוף האולימפי מספרד שמר על מאזן מושלם בטריאתלונים בניו זילנד, אחרי שניצח בתחרות שפתחה את העונה באוקלנד. אן האג ניצחה בתחרות לנשים

תאריך: 06/04/13, מאת: דני בורשבסקי

עונת הטריאתלון יצאה לדרך היום (שבת) עם פתיחת הסבב של ההתאחדות הבינלאומית, כשהתחרות הראשונה מבין שמונה התקיימה באוקלנד שבניו זילנד. חאבייר גומז הספרדי, שהוא סגן האלוף האולימפי וגם אלוף אירופה מהתחרות שהתקיימה באילת, המשיך לככב על אדמת ניו זילנד. גומז לא רק פתח את הסבב בניצחון, אלא השלים ניצחון רביעי בארבע תחרויות בהן השתתף בניו זילנד לאורך הקריירה, כולל באליפות העולם עד גיל 23. אגב, גומז פתח את העונה לפני שלושה שבועות באוסטרליה, שם ניצח בתחרות במסגרת סבב הגביע העולמי שהתקיימה במולולאבה, כך שב-2013 הוא מחזיק בינתיים במאזן מושלם. באוקלנד הוא נהנה מתנאים נהדרים לטריאתלון עם טמפרטורת מים של קצת פחות מ-21 מעלות, כשזו גם הייתה הטמפרטורה מחוץ למים.

"זה ממש מדהים לנצח כאן שוב ולעשות את זה בפעם הרביעית בניו זילנד", אמר גומז והוסיף: "היה לי יום ממש טוב. שחיתי טוב, הייתי יציב על האופניים, וחבר שלי לנבחרת מריו מולה גרם לי לרוץ מהר מאוד". אגב, מולה סיים בסופו של דבר במקום השני וחגג פודיום ראשון בקריירה.
מי שהוביל למעשה אחרי קטע השחיה ל-1.5 קילומטרים היה ריצ'רד וארגה הסלובקי, שסיים במקום ה-22 במשחקים האולימפיים בלונדון. גומז דורג רביעי בתום קטע השחיה, בקטע הרכיבה הוא צימצם פערים עוד יותר, כשבסופו של דבר מי שהשתלט על הדבוקה השניה והצטרף אליו היה מולה. בקטע הריצה גומז ומולה הצליחו להתבודד מפני הטריאתלטים שסיכנו אותם באופניים, וכאן הצטרפו אליהם למאבק ז'ואו סילבה הפורטוגלי וטוני דודס הניו זילנדי. סילבה, שניצח בשנה שעברה בתחרות באותו סבב שהתקיימה ביוקוהומה, היה זה שבסופו של דבר סיים שלישי.

תוצאות סופיות:
1. חאבייר גומז (ספרד) 1:55.51 שעה
2. מריו מולה(ספרד) 1:56.03 שעה
3. ז'ואו סילבה (פורטוגל) 1:56.22 שעה


חאבייר גומז / Delly Carr / Thriathlon.org

 

בתחרות לנשים באוקלנד, המנצחת הגדולה הייתה אן האג הגרמניה, שחזרה לאותה זירה שבה ניצחה בתחרות המסכמת של הסבב בשנה שעברה. כמו גומז, גם האג הוכיחה יציבות מופתית עם ניצחון שלישי ברציפות בתחרות גדולה אחרי אוקלנד 2012 וגביע העולם באוסטרליה לפני שלושה שבועות. במקרה של האג, היא נראתה רחוקה מהניצחון בשלבים הראשונים של המירוץ. אחרי קטע השחיה היא הייתה רחוקה ב-45 שניות מההובלה. לעומת זאת, כבר בהקפה הראשונה באופניים (8 הקפות של 5 קילומטרים) הצליחה הגרמניה לצמק 30 שניות מהפיגור, ובסיום ההקפה השניה היא כבר נראתה בחברת המוליכות. בקטע הריצה האג נאבקה קשה בעוד שלוש טריאתלטיות, אבל בסופו של דבר פרצה שני קילומטרים לסיום והבטיחה את הניצחון שלה.


"לא ציפיתי שהכל ילך כל כך מושלם היום" אמרה האג והוסיפה: "נתתי הכל וזה עבד. אהבתי את מסלול האופניים עם העליות שיש כאן, וגם את העובדה שאי אפשר היה ממש להירגע בירידות כי הפניות היו כל כך חדות".

תוצאות סופיות:
1. אן האג (גרמניה) 2:08.20 שעות
2. מייקי קלרס (הולנד) 2:08.23 שעות
3. פליסיטי אברם (אוסטרליה) 2:08.33 שעות

 


אן האג / Delly Carr / Thriathlon.org

  • Delly Carr / Thriathlon.org

סגור