חדשות אולימפיות מהולנד

| שתף |

את דגל ישראל בטקס הסיום של המשחקים האולימפיים האירופאים לנוער נשא נער הזהב, מרק חינאווי שזכה בשתי מדליות זהב (ב-400 מטרים חופשי ו-1500 מטרים).

תאריך: 21/07/13, מאת: SPORTWEB

המשחקים האולימפיים האירופאים לנוער ננעלו אמש באוטרכט הולנד. את דגל ישראל בטקס הסיום נשא נער הזהב, מרק חינאווי שזכה בשתי מדליות זהב (ב-400 מטרים חופשי ו-1500 מטרים), והיה לשחיין הראשון שזכה בשתי מדליות זהב במפעל הזה.
דני אורן, ראש משלחת ישראל למשחקי הנוער האירופאיים בהולנד סיכם את הופעת המשלחת: "הרמה הספורטיבית הבינלאומית היתה גבוהה מאד. זכייה בארבע מדליות היא בהחלט הישג גדול. זו הפעם השמינית שאני עומד בראש משלחת ישראל לארוע הזה, ואני בהחלט יכול לומר שזו היתה אחת המשלחות היותר טובות שעמדתי בראשן ברמה האנושית והרמה המקצועית של הספורטאים והמאמנים. אני מציין בשביעות רצון את אופן התנהלותם המקצועית. הספורטאים,חרף גילם הצעיר, מתנהלים בצורה מקצוענית מובהקת, כבוגרים לכל דבר, בכל מה שקשור לדרך ההכנה שלהם לתחרות ולהתייחסות שלהם לחשיבות המעמד המחייב. הרגשתי עד כמה הצעירים האלה, בעיקר אלה בענפי הג'ודו והשחייה, מודעים למסורת ההישגים של הענפים אותם הם מייצגים, והם יודעים להתחרות. בתחזיות המקצועיות שלנו הערכנו שההישגים הטובים והמדליות יושגו בשחייה וג'ודו וכך היה".

ישראל שזכתה בארבע מדליות (2 ארד ו-2 כסף) דורגה בסיום במקום ה-14 מבין 49 מדינות בניקוד המצטבר של הישגי כל המתחרים.
אורן הוסיף: "אני מקווה שהספורטאים שייצגו את ישראל בארוע הזה, ימשיכו לעבוד קשה, ובעתיד יהיו ספורטאי הייצוג האיכותיים של ישראל. יש להם עוד דרך ארוכה רבת השקעה".

אי אפשר שלא להתייחס למקרה מיוחד שעבר על רוכב האופניים איתמר אינהורן. בתחרות למרחק של 76 ק"מ, (בערב האחרון של התחרויות). איינהרון התברג בתום תשעה סיבובים בשליש העליון של הרוכבים. בסיבוב האחרון, נקלע איינהורן להתנגשות ונגרם לו תקר בגלגל. את 500 המטרים האחרונים של התחרות עשה בריצה עם האופניים בידיים. הוא הסביר: הייתי חייב לסיים את התחרות בכל דרך".
כשחצה את קו הסיום, ולאחר התאוששות קצרה, החליף גלגל ועשה את הדרך לכפר האולימפי,מרחק 12 ק"מ ברכיבה.

  • מרק חינאווי מניף את דגל ישראל

    צילום באדיבות הועד האולימפי בישראל

סגור