חדשות אתלטיקה

| שתף |

בשבת הקרובה תיפתח ליגת ניו-באלאנס וכבר בתחרות הפתיחה תשתתף ג'יליאן שוורץ, קופצת המוט בתחרות הראשונה שלה העונה. עוד בשבת הקרובה: אליפות ישראל בריצת שליחים 4X400.

תאריך: 25/04/11, מאת: אורן בוקשטיין

בשבת תתחיל ליגת ניו באלאנס הבין אגודתית

מחזור הפתיחה של הליגה הבין אגודתית שתיפתח בשבת, יהיה יריית הפתיחה לשלושה מחזורים שיתקיימו ברצף במשך שלושה שבועות. כבר במחזור הראשון תינתן לחובבי האתלטיקה הזדמנות פז לראות את קופצת המוט ג'יליאן שוורץ בפעולה לראשונה השנה. תחרות מרתקת נוספת תהיה בקפיצה לגובה גברים, כשדמיטרי קרויטר וניקי פאלי שיחזרו ממחנה אימון בפורמיה שבאיטליה, יתמודדו שוב אחד נגד השני על מעמד קופץ הגובה הבכיר של ישראל. במחזור הראשון תתקיים גם אליפות ישראל לגברים ונשים בריצת השליחים 4X400 מ'.

גירמה אמרה קבע את הקריטריון לגביע אירופה ב-10,000 מ'
השיפור המצוין בשיאו האישי, הקנה לגירמה אמרה מאתלטי אורן השרון, לא רק את תואר סגן אלוף ישראל, אלא גם את הקריטריון להשתתפות בתחרות גביע אירופה ב-10,000 מ' שתתקיים בעוד כחודש וחצי באוסלו שבנורווגיה. אמרה שקבע באליפות ישראל זמן של 29:30.03 דק' וירד לראשונה בחייו מגבול 30 הדקות, שיפר את שיאו האישי ב-41 שנ' וקבע, כאמור, יחד עם אלוף ישראל שהוא גם חברו הטוב ובן אגודתו, מוגס טסמה, את הקריטריון לגביע אירופה.

טל מור קבע את תוצאת השנה ב-100 מ'
האתלט הישראלי בן ה-29 ממכבי ת"א שחי בארה"ב עצר את השעון על 10.76 שנ' (רוח: 0.9) בתחרות טומי ליסטר השנתית בלוס אנג'לס ושיפר ב-21 מאיות את תוצאתו של עומרי הרוש. במרחק הכפול קבע מור 21.70 שנ', אולם תוצאה זו הושגה בעזרת רוח לא חוקית של 3.0 מטר לשנייה.
 

סגור