חדשות בשוליים

| שתף |

מאמן אתלטיקה שנעצר, קנייתי שנתפס בשימוש בחומרים אסורים, עיכוב בויזה לרובלס, תפילה למען רצה יפנית והאם ג'סיקה אניס שמנה? כל החדשות המעניינות שנדחקו לשוליים.

תאריך: 31/05/12, מאת: SPORTWEB

מאמן האתלטיקה הראשי של בלרוס נאסר על-ידי ה ק.ג.ב. 

מאמן האתלטיקה הראשי של הנבחרת הלאומית של בלרוס, אנטולי באדואב, הובא למאסר בידי סוכנות הק.ג.ב במדינה. נסיבות המאסר טרם ידועות ונציג הסוכנות סרב לדון בפרטי הפרשה. אולם אחד מעיתוני הספורט המובילים במדינה דיווח כי מעצרו של באדואב עשוי להיות קשור לכתבה שפורסמה בשבוע שעבר, בה נטען כי בעל תפקיד בהתאחדות האתלטיקה ניסה לסחוט אתלטים בכירים במדינה בסכומים שהגיעו ל- $2000.על פי הכתבה, האתלטים התבקשו לשלם תמורת הסתרת תוצאות חיובית של שימוש בחומרים משפרי ביצועים שהתגלו בבדיקות מעבדה במוסקבה. באדואב מואשם בעבירות סחיטה ושימוש לרעה בכספי ספונסרים שנתרמו על ידי סגן יו"ר האסיפה הלאומית של בלרוס, ולדימיר פוטופצ'יק.

לידיעה המלאה

 

הקנייתים לא משתמשים בסמים אסורים?

נראה היה שהרצים הקנייתים "חסינים" בפני האשמות על שימוש בחומרים אסורים. אך מסתבר שהגנטיקה המשובחת לא הספיקה לקוסמוס מוטוקו קייבה. קייבה קיבל עונש הרחקה לשנתיים מתחרויות בעקבות תוצאה חיובית בבדיקה שנערכה ובה נמצאו שאריות של חומרים אסורים. קייבה מבחינתו אמר שאלו שאריות של תרופה שרשם לו הרופא בעקבות דלקת ממנה סבל. בכל מקרה, תוצאותו שקבע במרתון הונג קונג האחרון שם סיים שלישי בזמן של 2:11.28 שע', כעת מבוטלת.

לידיעה המלאה


אם האימונים לא יספיקו, אלוהים יעזור

במסגרת חג נוצרי שהתקיים בתחילת השבוע החליטו במחוז קטן ביפן להקדיש את תהלוכת החג כדי להתפלל למען הצלחתה במשחקים האולמפיים של רצה מקומית. ריסה שיגאטמו בת ה-24 לא נכחה בתפילה לכבודה אולם חבריה ממועדון הריצה היו, ותמונה משותפת של כולם נשלחה אליה. הצעדה התקיימה במקביל לפסטיבל ספורט שנוסד ב-1983 ומטרתו לעודד פעילות גופנית בקהילה והמטרה היא שכל תושב יבצע פעילות לפחות למשך 15 דק'. מגוון משחקי ספורט התקיימו באותו היום במחוז.

לידיעה המלאה

 

לא רק ישראלים - גם רובלס ממתין לויזה לארה"ב

כולם יודעים שההמתנה לויזה לארה"ב יכולה להיות ארוכה. הישראלים כבר מכירים את ההליך הבירוקרטי והעמידה בתור הארוך. אך מה עושים אם אתה אלוף אולמפי וצריך להגיע לתחרות חשובה בתוך ארה"ב? מסתבר שאין הנחות. דיירון רובלס עתיד להחמיץ בגלל עיכוב בויזה את מפגש "הדיאמונד ליג" היוקרתי ביוג'ין שיתקיים בסוף השבוע הקרוב. מקצה ה-110 משוכות היה אמור להוות את התחרות הראשונה על אדמת ארה"ב. אם רובלס אכן יעדר מיוג'ין הוא יהיה השחקן החסר כדי לראות אולי תצוגה מקדימה של הגמר האולמיפי. ליו שיאנג המחזיק בתוצאת השנה, דויד אוליבר שיאן ארה"ב וג'ייסון ריצרדסון אלוף העולם יעמדו על קו הזינוק.


ג'סיקה אניס מואשמת בעודף משקל

גורמים לא ידועים מהתאחדות האתלטיקה הבריטית גרמו לסערה ציבורית ולהסחת דעת מיותרת בקרב האתלטית ג'סיקה אניס. אניס, אלופה העולם בקרב רב לשנת 2009 ומקום שני באליפות העולם ב-2011 מצאה את עצמה בתוך קרב תקשורתי. גורם רשמי טען כי אניס "שמנה" מדי. בעיתון "הטלגרף" נכתבו טורים רבים על-ידי נשים שקראו נגד ההתבטאות וכי התבטאות כזו יכולה להוביל להפרעות אכילה אצל אתלטיות צעירות. גם מאמנה של אניס יצא נגד האמירה ואמר: " לפעמים הייתי רוצה שתהיה גבוהה יותר, אבל לא יותר". ואנחנו אומרים לאותם מאשימים: האם אנחנו מביטים על אותה אניס???

אניס מנצחת באליפות העולם באולם Victah sailer / photorun.net

  • © Stephen VanHorn - Fotolia.com

סגור