חדשות בשוליים

| שתף |

השבוע האנשים שלא קיבלו כותרות גדולות הם סקוט וג'רי שהעבירו מספר חזה מאחד לשני במרתון בטקסס והעניין הסתבך, והוקטשו היפני שישתתף במשחקים האולמפיים בלונדון 2012 והוא בן 71!

תאריך: 06/03/12, מאת: SPORTWEB

סקוט וג'רי

ב-26 בפברואר, רץ בן 29 מאוקלהומה ניצח במרתון "פורט וורת' " בטקסס בזמן של 2:31.40 שע'. סקוט דאונוורד שמו, דיווח מיד כי הוא רץ עם מספר חזה של חבר ובכך פסל את עצמו. מנצח המרתון הוכרז לאחר פסילתו של דאנוואד ומי שהוכתר הוא קולין סטייס שקבע 2:37.53 שע'. סקוט וחברו ג'רי פולקנר (שנתן לו את מספר החזה) ספגו ביקורות קשות מאד על המהלך שנעשה.


מה המספר שלך?        © Kochergin - Fotolia.com

השבוע התראיינו השניים לתקשורת האמריקאית וענו על שאלות כמו: איך קרה הדבר שדאנוורד רץ עם המספר של פולקנר? והאם הוא בכלל חשב שינצח? ואתם בטח שואלים את עצמכם, מה זה בכלל משנה?

ובכן, סקוט דאנוורד אמר להגנתו שהוא, בכלל תכנן להיות מכתיב קצב לחבר, בעוד ג'רי החליט שלעשות מרתון זה קצת גדול עליו עכשיו, אז הוא נתן את המספר לסקוט. סקוט נשאל מדוע לא ניסה להעביר את השם על המספר? והוא ענה שלא טרח לנסות כי לא ידע מה הנהלים במרוץ הנוכחי. בנוסף הוא אמר שהוא לא תיכנן לנצח ולא ידע על שום פרס, ו"אם היה פרס כספי לא הייתי לוקח אותו". סקוט ליווה את את החבר שלו (בחצי המרחק) ובשלב מאוחר של הריצה ראה כי הוא יכול להחזיק את הקצב, ובסך הכל רצה לסיים על הקצב הזה. הוא לא ידע בוודאות שהוא ניצח ובסיום הכריזו עליו רק כ"מנצח המרתון" ואפילו לא קראו בשמו.

בסופו של דבר, תקנון זה תקנון, וסקוט איבד את הניצחון. הוא גם אמר שאין לו בעיה עם זה - "זה המרוץ שלהם". אז למה זה כן משנה? כי כאן נכנסים לעניין מספר משתנים: העובדה שיש הרשמה מוקדמת למרוץ וצריך לכבד את זה (בעיקר כלפי היערכות המארגנים), והעובדה שלרוץ עם מספר שהוא לא שלך זה רמאות או התחזות. המסקנה: אם אתם רצים עם מספר לא שלכם - תשתדלו לא לנצח.
 

בן 70 השיג קריטריון ללונדון

הירושי הוקטשו בן ה-71 השיג השבוע קריטריון למשחקים האולמפיים בלונדון. בשנת 1964, כאשר היה בן 23 השתתף במשחקים האולמפיים בפעם הראשונה.הוקטשו מתחרה ברכיבת סוסים בסגנון דרסאג' והוא האתלט המבוגר ביותר שייצג את יפן בלונדון 2012. גם בביג'ינג 2008 הוא עשה זאת וגם אז, היה המבוגר ביותר.הוקטשו אמר לתקשורת כי "הוא שמח במיוחד שהוא הצליח להשיג קריטריון בפעם הזו כי הסוסה שלו לא היתה בכושר מצויין". בביגינג הוקטשו סיים במקום ה-35 במקצוע דרסאג' האישי ובמקום ה-9 הקבוצתי. על המיקום המאכזב בביג'ינג הוא אמר: "לא הלך לנו טוב בבייג'ינג כיוון שהיה את המסך הגדול באולם והסוסה שלי פשוט שונאת את זה". מה שלא יהיה, אנו מאחלים לו בהצלחה, בכל זאת - אולימפיאדה.


 

  • © Stephen VanHorn - Fotolia.com

סגור