חדשות מגבריסליאסי- מה עושה אלוף עולם?

| שתף |

אנחנו רגילים לשמוע עליו רק אחרי תחרויות, אך מסתבר שלאחרונה גבריסליאסי פתח פרק חדש בחייו. האלוף הקים מלון על חופו של אגם "הוואסה" הנמצא במרחק של ארבע שעות נסיעה דרומה מהבירה האתיופית אדיס-אבבה. על מנת לציין את פתיחת המלון כינס גבריסליאסי את חבריו הטובים, רובם מעולם הריצה.

תאריך: 31/07/10, מאת: דפנה פרחי

אנחנו רגילים לשמוע עליו רק אחרי תחרויות, אך מסתבר שלאחרונה גבריסליאסי פתח פרק חדש בחייו. האלוף הקים מלון על חופו של אגם "הוואסה" הנמצא במרחק של ארבע שעות נסיעה דרומה מהבירה האתיופית אדיס-אבבה. על מנת לציין את פתיחת המלון כינס גבריסליאסי את חבריו הטובים, רובם מעולם הריצה: חברו הטוב פול טארגט, האלופה האתיופית ובעלת מדליית זהב אולימפית טירונש דיבאבה ובעלה, נציג איימס ואחראי על מדידות המרוצים יו ג'ונס, ונשיאת "ניו-יורק רואד רנרס" מרי וויטנברג.

האירוע כלל מרוצים למרחקים השונים שכולם הוזנקו מפתח המלון שנקרא "היילה ריסורט", חצי מרתון, שני מרוצים לשמרחק של 7 ק"מ לרצי העילית הגברים וכן לנשים, מירוץ ילדים, ומירוץ עממי של 7 ק"מ.
למרות המיקום המרוחק הגיעו למרוץ מאות משתתפים ובינהם רצי עילית מכל העולם, שרצו לכבד את גבריסליאסי בנוכחותם.

המלון, שנבנה במשך שלוש שנים, בשהקעה כספית של מיליוני דולרים הוא מלון יוקרתי אשר ממנו נשקף הנוף היפה של האגם. במלון יש בריכה ומרכזי ספא נפרדים לגברים ולנשים, מרכז הספא של הנשים נקרא "עדן" על שמה של ביתו של גבריסליאסי, וכמובן חדר כושר מפואר. הבנייה עצמה עוד לא הסתיימה באופן סופי ומתוכננים להיבנות מגרשי טניס ומסלול ריצה בעתיד.
גבריסליאסי אמר במסיבת העיתונאים: "אם אנשים מאושרים זה הדבר היחיד שאני צריך לשמוע".

למידע נוסף:
http://www.haileresort.com/


שיא עולם נוסף?

גבריסליאסי, (מחזיק בשיאו מברלין 2:03:59), טרם הכריז מה יהיה המירוץ הבא שלו. על פי עיתון גרמני דווח שגבריסליאסי יחזור לברלין, אולם גבריסליאסי לא אישר את הידיעה. אם אכן גבריסאליאסי יתחרה במרתון ברלין 2010 צפוי להיות מירוץ מותח במיוחד בעיקר לאחר ההכרזה של סמואל קוסגי בשבוע שעבר, לאחר ששבר את שיא העולם ב-25 ק"מ, שהוא מתכוון להתחרות בברלין ולהתמודד על הניצחון מול גבריסליאסי, באם יחליט להגיע.
החלטה מעניינת יותר של גבריסליאסי תהיה לרוץ במרתון שיקאגו המתקיים מספר ימים לאחר מרתון ברלין, שם יהיה צפוי להיפגש עם קיבט שקבע ברוטרדם 2009 2:04:27 שעות ועם ריאן הול האגדי (2:06:17, מ2008).

בינתיים, השתתף גבריסליאסי במירוץ ל-10 ק"מ במנצ'סטר, שם ניצח לאחר מאמץ לא קל אבל שוב הראה הופעה מרשימה ביותר. המירוץ נערך ביום ראשון (אתמול) במזג אוויר קריר ומעט רוח שם קבע גבריסליאסי 28:02 דק' ו-6 שניות בלבד אחריו הגיע הרץ הספרדי למדסם. שלישי הגיע לביד האוקראיני עם 28:29 דק'. שמונת הרצים הראשונים ירדו את ה29 דק'. זוהי הפעם השלישית ברציפות בה גבריסליאסי מנצח את המירוץ במנצ'סטר.

מירוץ מעניין היה גם בקרב הנשים, שם ג'ו פאבי הבריטית, אלופת המירוץ בשנתיים האחרונות חוותה יום רע ונשארה מאחור כבר בתחילת הריצה, בעוד הנשים בדבוקה הראשונה רצות בקצב מהיר ביותר שלא יכלה לעמוד בו. האתיופית וורקנש קידאני הגיעה ראשונה עם 31:19 דק' ואחריה הגיעו שתי רצות מפורטוגל, ג'סיקה אגוסטו עם 31:47 דק' ואינס מונטריו עם 32:02 דק'. פאבי החמיצה את הניצחון בפעם השלישית וסיימה חמישית.

מנצחת המירוץ אמרה בסיום: "היו לי אימונים טובים והתאמנתי מספר חודשים לקראת המירוץ הזה", זאת לאחר יממה אחת בלבד אחרי שבעלה, גברה גברמריאם, שבר את שיא המסלול במירוץ ל-10 ק"מ בסנטרל פארק בניו-יורק וקבע 27:39 דק' וגרף לכיסו עשרים ושבע וחצי אלף דולר.

 

סגור