חדשות מהעולם

| שתף |

הכוכב של תחרויות האתלטיקה במשחקים האולימפיים ימשיך להלהיב את הקהל בבירה הבריטית. גרנד פרי בירמינגהאם: שלי אן פרייזר-פרייס הפסידה ב-60 מטר

תאריך: 17/02/13, מאת: דני בורשבסקי

מו פראח ירוץ בחצי הראשון של מרתון לונדון

מו פראח, הכוכב הגדול של תחרויות האתלטיקה במשחקים האולימפיים בלונדון, ירוץ את החצי הראשון של מרתון לונדון הקרוב, שיתקיים ב-21 לאפריל. הכוכב הבריטי, שהוא גם האלוף האולימפי בריצות ל-5,000 ו-10,000 מטרים, כבר הודיע שהוא מתכוון לרוץ את המרתון הראשון בחייו בלונדון בשנת 2014. בתור הכנה לאירוע הזה, פראח מתכוון לרוץ את 21.1 הקילומטרים הראשונים במסגרת מרתון לונדון 2013, כשלצידו כמה מהשמות הגדולים בעולם בריצת המרתון.

ברשימת הרצים של מרתון לונדון הקרוב אפשר למצוא 6 מבין 10 רצי המרתון המהירים בכל הזמנים וביניהם שיאן העולם פטריק מקאו, האלוף האולימפי סטפן קיפרוטיץ', אלוף העולם אבל קירוי ואלוף מרתון לונדון הנוכחי וילסון קיפסאנג. בכל מקרה מדובר במרתון המרתק של שנת 2013, והשתתפותו של פראח רק תוסיף ליוקרת האירוע הזה. "כילד מתבגר בלונדון תמיד הייתה לי שאיפה לרוץ את מרתון לונדון", אמר פראח והוסיף: "כבר ניצחתי בעבר במיני מרתון של לונדון ואני צופה במירוץ הזה בכל שנה מאז שאני זוכר את עצמי. השנה אני ארוץ את חצי המסלול במטרה להיות מוכן לשנה שלאחר מכן ולהבין את המסלול הזה טוב יותר". לפראח יש ניסיון עשיר במירוצי כביש, וזה פרט לקריריה המפוארת שלו על המסלול. בין השאר הוא מחזיק בשיא הבריטי במירוץ כביש לעשרה קילומטרים, וב-2011 הוא ניצח בחצי מרתון ניו יורק בזמן של 1:00:23 שעה.


שלי אן פרייזר-פרייס הפסידה בגרנד פרי הבריטי

תחרות הגרנד פרי היוקרתית באולמות התקיימה בשבת בבירמינגהאם שבבריטניה, וכללה כמה מהשמות הגדולים שלא ויתרו על עונת החורף של האתלטיקה. בריצת ה-60 מטרים לנשים, האלופה האולימפית שלי אן פרייזר-פרייס הייתה המועמדת לניצחון, אבל היא ראתה את מוריאל אהורה מחוף השנהב חוצה ראשונה את קו הסיום בזמן של 6.99 שניות בעוד שהג'מייקנית סיימה שניה בזמן של 7.09 שניות וכרמליטה ג'טר האמריקאית סיימה רביעית בלבד בזמן של 7.18 שניות. בריצה המקבילה לגברים, מייקל רוג'רס האמריקאי ניצח בזמן של 6.53 שניות והיה רחוק בשתי מאיות מתוצאת השנה בעולם.
גנזבה דיבאבה האתיופית, אלופת העולם בריצת 1,500 באולם, ניסתה לשבור את השיא העולמי, אבל הייתה רחוקה ממנו בשתי שניות והסתפקה בזמן של 4:00.83 דקות כדי לנצח באופן משכנע. בריצת ה-800 לגברים, מייקל רימר המקומי הפתיע כשניצח בשתי מאיות את אבובאקר קאקי הסודני, וחצה את קו הסיום בזמן של 1:46.55 דקה. גם הגיבור המקומי הבריטי היה שם. מו פראח השתתף בריצת ה-3,000 מטרים ולמרות שהיה בקצב רחוק מאוד משיא עולם (שיאו הנדיר של דניאל קומאן) או אפילו מתוצאת השנה, הוא ניצח בקלות בזמן של 7:42.00 דקות.
 


פרייזר-פירס /Victah Sailer/photorun.net

  • VictaSailer/photorun.net

סגור