חדשות מהעולם - כל הדיווחים

| שתף |

היום יתקיימו מרתון וינה ומרתון רוטרדם, מחר יוזנק מרתון בוסטון היוקרתי. כל הדיווחים יופיעו באתר SPORTWEB

תאריך: 14/04/13, מאת: SPORTWEB

מרתון וינה 2013

מרתון וינה מושך אליו מדי שנה אלפי רצים אך אינו נחשב למרתון מהיר או כזה שמושך אליו רצים בכירים רבים מהדרג הראשון. בשלוש השנים האחרונות מארגני המרתון קידמו את הארוע בעיקר דרך מקצה חצי המרתון שמתקיים גם כן ובו ישתתף בפעם השלישית ברציפות שיאן העולם לשעבר בריצת מרתון היילה גברסליאסי. היילה מספק יחסי ציבור מצויינים למרוץ ועשרות אלפי צופים יגיעו לצפות בו. ביום חמישי יחגוג הקיסר יום הולדת 40 והוא מבחינתו עדיין בכושר: "כל יום שעובר ללא ריצה הוא לא יום בשבילי", אמר במסיבת העיתונאים. "אני עדיין מתאמן ברצינות ובשביל שתהיה לי מוטיבציה הצבתי לעצמי מספר מטרות. אני מתכנן לשבור את שיאי המסטר לגיל 40, 45 ו-50", הוסיף. לשאלה האם הוא מסוגל לרוץ סאב 60 דק' בחצי מרתון ענה: "בוודאי, למה לא?" אנחנו כמובן נעקוב אחרי ארועי המרתון וחצי המרתון ונביא תמונות ועדכונים במהלך היום.


היילה ונשיא אוסטריה לפני המרוץ / Victah sailer / photorun.net


מרתון רוטרדם 2013

מרתון חשוב שיוזנק היום בשעה 10:30 (שעון מקומי) הוא מרתון רוטרדם. מרתון רוטרדם סיפק במהלך השנים תוצאות איכותיות בשל היותו מסלול מהיר, וככזה הוא חביב גם על הישראלים. נציגנו ברוטרדם הם זוהר זימרו שכבר קבע את שיאו האישי וקריטריון למשחקים האולימפים על המסלול ב-2011 (2.14:28) והיה רחוק 7 שניות בלבד מהשיא הישראלי של היילה סטאין. גם וובה בריהון ישוב לרוטרדם ומעניין יהיה לראות מה הוא מסוגל.

מספר רצים בכירים יוזנקו למרתון ובינהם גטו פלקה האתיופי שהוא הפייבוריט לניצחון. במסיבת העיותנאים אמר כי יכול להיות שעם התנאים המתאימים שיא המסלול שנקבע ב-2011 (2:04:27) נמצא בסכנה. פלקה "נתפס" השבוע מדבר עם מספר גורמים שהוא מתכוון אפילו לקבוע שיא עולם. מולו יתמודדו מספר קנייתים שלא יעשו לו חיים קלים: ג'פרי קיפסאנג, סמי קיטווארה ווילסון צ'בט. קיפסאנג רץ לאחרונה חצי מרתון מאד מהיר 58:54 דק' ובמרתון ברלין האחרון סיים שלישי במרתון הבכורה. קיטווארה רץ במרתון שיקאגו האחרון וסיים רביעי (2:05:54), צ'בט הוא כנראה המנוסה ביותר על המסלול מבין השלושה כיוון שב-2009 היה מכתיב קצב ועזר לחברו לאימונים דוקן קיבט לקבוע את שיא המסלול ושנה לאחר מכן הגיע כמתחרה וקבע שיא אישי וניצחון ( 2:05:27).

בין הנשים הפייבוריטית היא הילדה צ'יבט, קנייתית שמתגוררת בגרמניה שקבעה שיא אישי ב-2011 של 2:24:27 שע'. לאחרונה קבעה תוצאות יפות בחצי המרחק מה שמסמן מרתון מהיר. לצידה שדה רב של רצות קניתיות ואתיופיות כך שלמרות כושרה הטוב המשימה לא תהיה פשוטה.


גטו פלקה / Victah sailer / photorun.net

 

מרתון בוסטון 2013

מרתון בוסטון מוזנק מדי שנה ב"Patriot day" שתמיד מתקיים ביום שני. על קו הזינוק יעמדו מספר רצים מעניינים. מיכה קוגו, אחד האנשים המהירים בעולם ירוץ את מרתון הבכורה שלו. מעניין יהיה לראות את קוגו שיש באמתחתו שיא אישי של 26:35 דק' ב-10,000 מ' על המסלול וזמן של 59:07 בחצי המרחק, מתרגם את המהירות למרחק המלא. ללילסה דסיסה, רק בן 23, קבע בינואר האחרון במרתון הבכורה שלו זמן של 2:04.45 שע', זמן מדהים בכל קנה מידה. על המסלול יהיה גם רוברט קיפרונו צ'ריוט מנצח מרתון בוסטון ב-2010, אז קבע 2:05.52 שע' שנחשב לזמן מדהים על המסלול בזמנו. וסלי קוריר, ינסה להגן על תוארו מהשנה שעברה, כזכור בשנה שעברה היה שרב ונקבעו התוצאות האיטיות בהסטוריה של המרתון, אך על הנייר קוריר הוא פייבוריט לניצחון.

דווקא מרוץ הנשים צפוי להיות מותח במיוחד לאחר ששליין פלאנגן המקומית הצהירה שהיא בכושר מצויין ותנסה להשיג ניצחון אמריקאי. פלאנגן היא מדליסיטית הארד ב-10,000 מ' מביג'ינג ונראה שהפעם היא בכושר מצויין כדי לעשות את הפריצה הגדולה במרתון. במידה ותזכה זו תהיה חגיגה גדולה, אחרי הרבה שנים של שליטה אתיופית/קנייתית על המסלול במרתון שנחשב הכי "אמריקאי" שיש. לפלאנגן צפויה משימה לא פשוטה, מולה תתמודד שרון צ'רופ הקנייתית, שתנסה להגן על תארה מהשנה שעברה וכן מנצחות מרתון אמסטרדם ופריז מסרט היילו וטסגיה ביינה (בהתאמה). ריטה ג'פטו הקנייתית שסיימה שנייה בשנה שעברה תהווה איום גם כן.


וסלי קוריר בבוסטון / Victah sailer / photorun.net

 מיכה קוגו, מסקרן / / Victah sailer / photorun.net

עדכונים ותמונות יופיעו בעמוד הפייסבוק שלנו

 

  • היילה גברסליאסי

    Victah Sailer / photorun.net

סגור