חדשות מיפן - בעקבות האסון

| שתף |

בעקבות רעש האדמה בוטלו מירוצים מרכזיים ביפן בהם היו צריכים לקבוע אתלטים קריטריון לאליפות העולם, מארגני מרתון לונדון, בוסטון ודאגו פתחו את שעריהם.

תאריך: 27/03/11, מאת: מערכת עולם הריצה

טאקאשי שימוקווארה בן ה- 104, מי שהחזיק בשלושה שיאי עולם למסטרס לגילאי 100+ הוא אחד מקורבנות האסון ביפן. שכן של שיאן העולם סיפר כי ימים רבים לא ידעו מה עלה בגורלם של בנו וכלתו של שימוקווארה, אולם גופותיהם של השלושה נמצאו וזוהו באתר שבו ריכזו את קורבנות הצונאמי. שימוקווארה נולד ב-1906 ולימד בבית ספר יסודי ותיכון, בשנות ה-50 החל להיות מעורב באתלטיקה ובריצות. בגיל 98 השיג קריטריון לאליפות המדינה בשלושה מקצועות זריקה שונים. בגיל 100 קבע שיא עולם של 10.72 מ' בזריקת דיסקוס ו- 12.42 מ' בהטלת כידון, לאחר מכן קבע עוד שיא עולם של 5.11 מ' בהדיפת כדור ברזל בגיל 102. חבריו ומכריו מעולם האתלטיקה ביפן הביעו צער עמוק על האובדן.

 

ביטול מרוצים ביפן

שני מרוצי מפתח בוטלו בעקבות רעש האדמה ביפן: מרתון נגויה לנשים ומרתון נגאנו. מירוצים אלו נועדו לשמש כמירוצים בהם יקבעו האתלטים קריטריונים לאליפות העולם. בעקבות האילוצים איגוד האתלטיקה של יפן החליט כי מרתון לונדון יהווה המירוץ שבו תיקבע מי תיכנס לנבחרת הנשים שתייצג את יפן באליפות העולם בקיץ. כתשע נשים יפניות אישרו את השתתפותן בלונדון. מנהל מרתון לונדון מסר: "ברגע ששמענו שמרתון הנשים בנגויה בוטל, מיד הצענו את תמיכתנו ביפן ובאיגוד האתלטיקה היפני. איגדו האתלטיקה היפני ביקש מאיתנו לסייע בהכנסתן של הרצות למירוץ ואנחנו שמחנו להוסיף אותן לרשימת העילית שלנו".

בין הרצות היפניות הבולטות נוכל לראות בלונדון את: יורי קאנו (2:24:27 שע'), מיזוהו נסוקוואה (2:25:38 שע') ויוריקה נקאמורה (2:25:51 שע'). במרתון בוסטון נוכל לראות יפנית אחת, ועוד ארבע רצות שישתתפו במרתון בדאגו.

 

המרתון השני בגודלו ביפן בוטל גם כן

מרתון קוסומיגוארה, אליו היו רשומים מעל 26 אלף רצים, הינו המרתון השני בגודלו ביפן אחרי מרתון טוקיו. מארגני המירוץ החליטו לבטל את המרתון שהיה אמור להיערך ב-17 באפריל בעקבות נזקים במסלול המרתון. כמו כן הודיעו המארגנים כי הכסף שנאסף מדמי ההרשמה יתרם על מנת לעזור לשקם את האזורים ההרוסים.

סגור