חדשות מעולם האופניים

| שתף |

רפי ידידיה מביא עדכונים חמים מעולם האופניים. קונטדור סיים את תקופת ההשעיה וירכב בטור של ספרד, צפויים קרבות מעניינים.

תאריך: 06/08/12, מאת: רפי ידידיה

הטור של ספרד

אכזבה למארגני הוואלטה (הטור של ספרד). כשימים מספר לפני פתיחת הטור דה פראנס הודיעה קבוצת רדיושק ניסן שאנדי שלק יעדר מהטור בגלל פציעה, יצאו מארגני הטור הספרדי בריקודים ברחובות מדריד. קרב ראש בראש של אנדי שלק מול אלברטו קונטדור החוזר מהשעיה ירים את הטור הספרדי לשמיים מבחינת העניין והרמה. אבל, בהודעה שיצאה מקבוצת רדיושק הובהר שאנדי שלק לא ישתתף בטור הספרדי אלא בטור של קולורדו שיערך בימים הקרובים – 20-26.8.

קבוצת סקיי - סןף עידן "פינרלו"

קבוצת סקיי תרכב החל מהעונה הבאה על אופניים של חברת ספשלייזד ובכך הגיע סוף לרומן עם חברת פינרלו האיטלקית שעל אופניים מתוצרתה רכבו אנשי סקיי מאז הקמת הקבוצה לפני שלוש שנים.

ניבלי מסיים בליקוויגז 

ויצ'נזו ניבלי הרוכב האיטלקי של קבוצת ליקוויגז (מקום שלישי בטור דה פראנס האחרון) עובר החל מהעונה הבאה לקבוצת אסטנה הקזחית שם הוא אמור להיות הרוכב הבכיר, חיזוק מאוד משמעותי לקבוצה.
 

קונדטור חוזר

חמישי לאוגוסט 2012 עבר ואלברטו קונדטור מסיים את עונש ההשעיה וחוזר להתחרות, תודה לאל. המירוץ הראשון שלו יהיה "אנקו טור" (בלגיה) . מירוץ בן שבעה שלבים 6-12.8, חמישה שלבים מישוריים ועוד שני שלבי נג"ש - אישי וקבוצתי. זה יהיה חימום הקנה לפני התחרות החשובה העונה (הוואלטה) שבה יש לספרדי רצון עז להוכיח לכולם ובעיקר לעצמו כמה הוא היה חסר בתחרוית עד כה. רוכבים בולטים נוספים – תום בונן, לארס בום, סילביאן שאוונל, טוני מרטין, טיילור פיני, מארק רנשו, אנדריי גריפל, טוני גלופין ודיוויד מילר.


עוד בטור של ספרד...

כריס פרום הרוכב הבריטי המצטיין של קבוצת סקיי החליט להשתתף בוואלטה השנה ולנסות לעלות מקום אחד בלבד מהמקום אליו הגיע בשנה שעברה – מקום שני (אחרי חואן קובו), שלישי הגיע בראדלי וויגינס. מעניין אם אחרי ההשתתפות בטור דה פראנס ובאולימפיאדה ישאר לו משהו ברגליים, הלוואי וכן ואז נראה קרבות נהדרים בינו לבין אלברטו קונטדור.
 

רואץ' ירכב בסקסו טינקו

ניקולס רואץ' הרוכב המצטיין של הקבוצה הצרפתית AG2R ירכב בענה הבאה בקבוצת סקסו בנק טינקוף בנק ובקיצור – סקסו טינקו. הרוכב האירי בן ה - 28 נחשב לאחד הבולטים בסבב, את הטור השנה סיים במקום ה 12, היה אלוף אירלנד בכביש (2009) ואלוף אירלנד בנג"ש (2007). בסקסו בנק מייעדים לו לפחות כרגע את הרוכב מספר 2 אחרי קונטדור ומצפים ממנו לעזור לו בטורים הגדולים במתקפת פרום ו-וויגינס.
 

  • © benuch - Fotolia.com

סגור