חדש על המדף - גיליון 164 של עולם הריצה

| שתף |

גיליון 164 של מגזין עולם הריצה יצא השבוע לאור. כל הפרטים כאן

תאריך: 04/01/16, מאת: אורן בוקשטיין

עבודה רבה הושקעה בגיליון 164 של מגזין עולם הריצה. באופן טבעי ובלתי נמנע, מרבית הגיליון מוקדש הפעם לסיקור אליפות העולם ה-15 באתלטיקה שהתקיימה בבייג'ינג. על מנת להפוך את הסקירה למעט מיוחדת יותר, גייסנו את בכירי האתלטים בישראל. את אלו שלקחו חלק פעיל ביותר בחוויה ומשתפים את הקוראים, ואת אלו שצפו מעל המרקע ומביאים את תמונת המצב מעיניהם של אתלטים ישראלים בכירים.

בנוסף כולל גיליון סקירות של האליפויות הבין-לאומיות הגדולות שהיו הקיץ, בכללן אליפות העולם לקדטים, אליפות אירופה לנוער ואליפות אירופה עד גיל 22.


אשטון איטן היחיד ששבר שיא עולם באליפות העולם באתלטיקה (צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי)

 

רבים חושבים, וכמעט בטוחים, שחלק משיאי העולם המוכרים והרשמיים כיום הושגו בסיועם של חומרים אסורים (משפרי הופעה). הידעתם שישנם שיאים והישגים מהטובים בהיסטוריה שהושגו בדרכי מרמה אחרות? יורם אהרוני מרכז כמה מסיפורי המרמה הגדולים בעולם האתלטיקה לדורותיו, בארץ ובחו"ל.

יחיאל מילר מסכם את עונת 2015 בטריאתלון הישראלי. מהארגון המופתי של טריאתלון אשדוד ועד למשאלת הלב של בניית מסורת ועקביות של תחרויות קבועות מראש.


הטריאתלטים מזנקים למים בטריאתלון אילת (צילום: חן פינקלשטיין)

מרתון ברלין לא הניב השנה שיא עולם חדש, אבל היה מרתק לכל הדעות. אביב קולין מספר על חווייתו האישית מהמרתון בו קבע ישראלי נוסף את הקריטריון למשחקים האולימפיים ריו 2016.


אביב קולין מסכם חוויה אישית במרתון ברלין (צילום באדיבות MarathonFoto.com)
 

סגן אלוף העולם בקפיצה לגובה בחר לבלות בפגרה דווקא במקום הכי נמוך בעולם. מי חיכה לו שם? שני סגני אלופי עולם נוספים. צוות המגזין לא החמיץ הזדמנות פז זו.

סיכום ליגת היהלום, סיכום מרתוני הסתיו הגדולים בעולם, בלוג חדש ומרתק של ספורטאי קצה על הספרינט של החיים, חגיגות ה-90 של מר אתלטיקה, ולצערנו גם הספדים לזכרם של יקירי הריצה שנדמו בטרם עת – מאיר יפרח ועומר מנוס ז"ל.


טקס הכתרת זוכי המרוץ ליהלום (צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי)

 

לרכישת מנוי למגזין עולם הריצה במחיר מיוחד יש לשלוח מייל

  • שער גיליון 164

סגור