חדש על המדף - גיליון 166 של מגזין עולם הריצה

| שתף |

גיליון 166 של עולם הריצה כולל סיקור של המשחקים האולימפיים בריו ובפרט סיקור הופעתו של רון דרמון, וכן מספר מאמרים שיסייעו לכם בהכנות לעונת מרוצי הסתיו. כל הפרטים כאן >>

תאריך: 25/10/16, מאת: אורן בוקשטיין

גיליון 166 של מגזין עולם הריצה מתמקד, באופן טבעי, בסיקור תחרויות האתלטיקה במשחקים האולימפיים ריו 2016, וכיאה למגזין שעוסק גם בטריאתלון, איך אפשר שלא לקבל זווית נוספת על הישגו הנפלא של רון דרמון, כפי שמביא אותו הטריאתלט הוותיק ועורך תחום הטריאתלון במגזין, יחיאל מילר.

בהתקרב עונת הסתיו של מרוצי הכביש תוכלו למצוא בגיליון זה כמה מאמרים חשובים שיסייעו לכם בהכנות.

אחד מסוגי הפציעות הנפוצים בקרב רצים ורוכבי אופניים הוא תסמונת הרצועה האיליוטיביאלית בברך (ITBS). ד"ר אבירם גולד, מומחה לפגיעות ספורט ולהחלפות מפרקים בבית החולים איכילוב, מציג את הסיבות להיווצרותה של התסמונת (סיבות שלגביהן אין אחידות דעים), את גורמי הסיכון ואת דרכי הטיפול העיקריות.

תומכי הריצה ללא נעליים גורסים שריצה יחפה מפחיתה את שיעור הפציעות בקרב רצים, אלא שספרות המחקר אינה מוכיחה זאת. אורי אלבר, מרצה בבית-הספר לפיזיותרפיה באוניברסיטת בן גוריון ומאמן ריצה, מציג את הסוגיה הזו ותוהה: כמה קנייתים ראיתם רצים יחפים בתחרויות?

המאמן הוותיק יורם אהרוני מנסה לפענח את המונח "יעילות הריצה" באמצעות הבנה של חלק מהנושאים המרכיבים אותו.

מי מאתנו שחי כאן בשנות השמונים של המאה הקודמת זוכר ודאי את המשפטים: "מסלול רקורטן משובח" ו-"חיים, תדליק את האורות בבקשה". הייתה זו פרסומת של הטוטו שהתהדר כבר אז בשותפות בבניית מתקני ספורט, ביניהם מרכז האתלטיקה החדש שזה אך הושלמה בנייתו בהדר יוסף. אבי שטיין שהיה בעברו מזכ"ל איגוד האתלטיקה וכיום הבעלים של חברת "שיאן ספורט" שמייעצת להקמת מתקני ספורט סוקר את ההיסטוריה של התפתחות משטחי הציפוי הסינתטי באתלטיקה בכלל ובישראל בפרט.

ריצת הרים היא אמנם לא מקצוע אולימפי, אבל הוא מוכר במסגרת התאחדות האתלטיקה הבין-לאומית, וכל שנה מתקיימת אליפות עולם ואליפות אירופה. בארץ, למעט מספר מצומצם ביותר של "משוגעים" לעניין, המקצוע לא באמת קיים. חנה בן עמי היא אחת מאלו שהתאהבו במקצוע. בגיליון זה היא מנסה להכניס את הקוראים למקורות אהבתה, תוך שיתוף הקוראים בחוויותיה מאליפות העולם שהתקיימה בבולגריה, וכיצד היא הצליחה להפתיע אפילו את עצמה.

בגיליון זה השקנו מדור חדש – "המועדון הנבחר". בכל גיליון נציג קבוצת ריצה או מועדון ריצה במבט פנימי שייכתב ע"י אחד מחברי הקבוצה. עינת טורס, חברת קבוצת הריצה "תל-אביב 100" מספרת על מישאל דגן, מקים הקבוצה, שאינו אוהב לכנות את הקבוצה שלו בשם "קבוצת ריצה". אולי משום שהמתכונת של הקבוצה הזאת שונה מזו של קבוצות ריצה אחרות. קשה למצוא קבוצת ריצה עם 100 רצים ומאמן אחד, שמתעקש להמשיך ולאמן את כולם באופן אישי, ללא מאמני משנה. לכן ״תל-אביב 100״, כך הוא מסביר, הוא מועדון ריצה.

בבלוג הפעם מובא סיפורה המופלא של הילדה לאורה בת השנתיים וחצי שעמדה על סף מוות כתוצאה מקריסת מערכות כללית, אבל באורח פלא, ההתאוששות הפתאומית והכמעט בלתי מוסברת גורמת לאיתן קיזמן לערער בסיבות שגרמו להתאוששות שאיש לא באמת הצליח להסביר. איך כל זה קשור לריצה? לא תדעו עד שלא תקראו.

בנוסף תוכלו למצוא מדורים קבועים וחדשים כמו קלנדר מרוצים לעונת 2016/7; 10 הטובים לשנת 2016; סיקור של אליפות ישראל ה-80 באתלטיקה; תוצאות רשמיות של אליפות ישראל ה-80 באתלטיקה, אליפות אירופה אמסטרדם 2016 ותחרויות האתלטיקה במשחקים האולימפיים ריו 2016.

 

לרכישת מנוי למגזין עולם הריצה במחיר מיוחד לחצו כאן


 

 • ריצה יחפה

 • ITBS

 • התפתחות איצטדיוני האתלטיקה

  צילום עמית שיסל

 • ריצת הרים / חנה בן עמי

 • תל-אביב 100

  צילום הנס אנגלסמן

 • ריו 2016

  צילום ג'ירו מוצ'יזוקי

סגור