חודש למרתון טבריה 2014

| שתף |

בעוד חודש בדיוק תוזנק המהדורה ה-37 של מרתון WINNER טבריה הבין-לאומי,הוותיק, המקצועי והמהיר בישראל. האלוף המכהן ושיאן המסלול צפויים להיאבק ראש בראש על 100 אלף דולר שיוענקו למנצח שישבור את השיא

תאריך: 11/12/13, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

מרתון WINNER טבריה הבין-לאומי ה-37 יוזנק בדיוק עוד חודש מהיום. למעלה מ-2000 רצים ורצות יעמדו על קו הזינוק וימתינו לירייה שצפויה להישמע בשעה 07:30 בבוקר יום שישי, 10.1.2014, אשר תוציא לדרך את המהדורה ה-37 של המרתון הוותיק, המקצועי והמהיר בישראל, ולבטח של אחד מאירועי הספורט הבין-לאומיים הוותיקים והגדולים בישראל.

המוקד בריצת המרתון יהיה הפרס הכספי בסך 100 אלף ₪, מתנת WINNER, שיחולק למנצח במידה שישבור את שיא המסלול העומד על 2:07:30 שע' ואשר נקבע לפני שנתיים, במהדורה ה-35 ע"י פטריק טוואמבה מצרפת, אשר הבטיח את השתתפותו גם השנה. עבור טוואמבה בן ה-38 מרתון WINNER טבריה מהווה, כפי שהוא עצמו הגדיר, המרתון האהוב עליו. כל זאת אחרי ששיאו האישי הוא שיא המסלול בטבריה, וגם תוצאתו השלישית בטיבה בקריירה, בריצת מרתון, הושגה בטבריה, במרתון של 2010 (2:10:09). מולו יתייצב האלוף המכהן, דומיניק אונדורו הקנייתי שקבע במרתון WINNER טבריה האחרון 2:08:00 שע', הישג המהווה גם את שיאו האישי. עבור אונדורו בן ה-25 מרתון WINNER טבריה הבין-לאומי ה-36 היה הראשון שלו במסלול הנמוך בעולם, ולאחר ניצחונו אשתקד הוא ציין: "עכשיו כשאני מכיר את המסלול ואת הרוחות המנשבות בו, אין לי ספק שבשנה הבאה אבוא כדי לנפץ את שיא המסלול". בינתיים שיפר השנה אונדורו את שיאו האישי בחצי מרתון כשקבע בליל 1:01:45 שע' באוגוסט, והכין עצמו לשבירת שיא המסלול בטבריה. בנוסף יגיעו רצי עילית נוספים מאתיופיה וקניה, אשר פרטיהם ייחשפו בקרוב ובכפוף לקבלת האישורים הרלוונטיים ממשרד הפנים.


פטריק טוומבה מקבל את הפרס ב-2012 / צילום: SPORTWEB

הוועדה המארגנת דואגת לכל רצי המרתון, ולראשונה בישראל ישתתפו במרתון 19 מכתיבי קצב לרצים הלא מקצוענים, עבור תוצאות יעד שבין 3:00 שעות ל-5:15 שעות בקפיצות של רבע שעה, כאשר לתוצאות יעד שבין 3:00 ל-5:00 שעות יהיו שני מכתיבי קצב לכל תוצאת יעד למקרה שלאחד ממכתיבי הקצב תקרה תקלה בלתי מתוכננת, כזו שסיכוייה להתרחש בריצת מרתון גבוהים מכל תחרות אחרת באתלטיקה.

גם השנה יתקיים מירוץ ל-10 ק"מ אשר יוזנק ביום המרתון, 20 דק' לאחר הזנקת המרתון. המשתתפים יזנקו מקו הזינוק הכללי, ממנו יוזנקו כל המקצים (כולל העממיים), כשהמשתתפים ירוצו דרומה 5 ק"מ. לאחר שיסתובבו חזרה לכיוון קו הגמר, המסלול יעבור לכביש חדש שאורכו כ-2 ק"מ ("שביל סובב כנרת"), אשר נבנה על קו מי אגם הכנרת – דבר שיפחית את החיכוך בין המובילים למסות הרצים שמגיעים לנקודת החצי על מסלול הריצה העיקרי. השנה צפויים להשתתף בריצת ה-10 ק"מ, בין השאר, צחי פישביין – יו"ר WINNER, יוסי בן-דוד – ראש עיריית טבריה החדש וסגנו, דרור ללוש, וח"כ עומר ברלב – לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל ובנו של חיים ברלב ז"ל.
   

  • זינוק מרתון טבריה 2013

    צילום: ליליאן ביטון

סגור