חנה קנייזבה-מיננקו בגמר המשולשת

| שתף |

קפיצה מעולה של 14.46 בניסיון השלישי והאחרון העלה את קנייזבה-מיננקו לגמר

תאריך: 13/08/13, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

הישראלית הראשונה שנכנסה למעגל התחרויות באליפות העולם במוסקבה עלתה לגמר אחרי שסיימה במקום השלישי במוקדמות תחרות הקפיצה המשולשת שהתקיימה הבוקר (שלישי) באיצטדיון הלוז'ניקי במוסקבה. קנייזבה-מיננקו, עבורה זו השתתפות בכורה באליפות עולם, פתחה עם פסילות בשני הניסיונות הראשונים שלה מתוך השלושה. ברגעים אלו הייתה המשלחת הישראלית כולה על דופק גבוה, כמו גם חנה עצמה, כפי שיובהר בהמשך.

הניסיון השלישי היה על כל הקופה או לא כלום. אם הייתה פוסלת בו הייתה יוצאת מן התחרות. חנה לא לקחה שום סיכון, קפצה כשרגלה כ-20 ס"מ לפני הקרש וקבעה תוצאה מצוינת של 14.46 (0.6) שהעלתה אותה אוטומטית לגמר (תוצאת הכניסה האוטומטית לגמר הייתה 14.30, למרות שאחרונת העולות לגמר, הסלובקית דנה ולדאקובה, עלתה עם 13.88). קנייזבה-מיננקו בת ה-24 עלתה לגמר מהמקום השלישי במוקדמות, אם כי למיקום במקרה זה חשיבות מועטה.
בסיום אמרה חנה: "אני כל כך מאושרת. הייתי בלחץ היסטרי. אחרי הפסילה השנייה הרגשתי כאילו לקחו לי את האוויר מהריאות. הייתי חייבת להירגע. ידעתי שאני מלחיצה את עצמי ואת הצוות שלי לשווא, אבל סוף טוב הכל טוב. בקפיצה השלישית שלי נתתי את כל מה שיש לי. ראיתי שקפצתי הרבה לפני הקרש, אבל הייתה לי קפיצה מעולה ומיד בנחיתה ידעתי שעשיתי זאת. איזה אושר! עכשיו יש לי יומיים להירגע ולהתכונן לגמר כי זו המטרה האמיתית".
תחרות הגמר תתחיל ביום חמישי, 15.8, בשעה 19:40 שעון מוסקבה (18:40 שעון ישראל). ‏

 

 

 

  • קנייזבה-מיננקו

    Victah Sailer / photorun.net

סגור