חנה קנייזבה-מיננקו זכתה בארד היסטורי

| שתף |

קופצת המשולשת קבעה כבר בקפיצה הראשונה שלה בגמר אליפות אירופה את השיא הישראלי שזיכה אותה במדליית הארד היסטורית של אתלטית ישראלית באליפות בינלאומית גדולה

תאריך: 08/03/15, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

חנה קנייזבה-מיננקו עשתה היסטוריה בספורט הישראלי כשהפכה לאתלטית הראשונה בתולדות ישראל לזכות במדליה בתחרות בינלאומית גדולה, כל זאת ביום האישה הבינלאומי. שיאנית ישראל קבעה כבר בניסיון הראשון שלה 14.49 מ', שיפרה את שיאה האישי והישראלי באולם ב-9 ס"מ. בדיעבד הסתבר כי תוצאה זו זיכתה אותה אף במדליית הארד. בסיום הסיבוב השני קנייזבה-מיננקו עוד הובילה בתחרות, אולם בסיבוב השלישי הייתה זו יקטרינה קונייבה הרוסיה שקבעה 14.69 מ', עברה להובלה, ובתוצאה הזו אף זכתה בזהב. הבולגרייה גבריאלה פטרובה קבעה בסיבוב השישי והאחרון 14.52 מ' והורידה את הישראלית מעמדת הכסף לארד.

חנה סיכמה בסיום התחרות: "אני מאושרת!!! אני ואלכס מרמן, המאמן שלי, הצלחנו להביא יחד מדליה נשית היסטורית למדינת ישראל, שהיא גם המדליה הראשונה שלי בתחרות בוגרות בינלאומית גדולה. כמה סמלי שכל זה קורה ביום האישה הבינלאומי. יש לנו בארץ ספורטאיות מדהימות שעוד יגיעו למעמדי פודיום רבים. אשמח יום יומיים ואז נמשיך, אני ואלכס, למשימות הבאות. מבחינתנו אנו מסתכלים על כל קפיצה וקפיצה בכל תחרות. העבודה הקשה תניב בסוף את התוצאות הרצויות".

דורון קופמן, יו"ר איגוד האתלטיקה סיכם את ההישג של חנה ואת האליפות כולה מבחינת המשלחת הישראלית: "הייתה תחרות מוצלחת לאתלטים הישראלים, כאשר המדליה של חנה הנה הישג מצוין, במיוחד אחרי שנה קשה. ראינו רק קצה של היכולת שלה, ואין לי ספק שהיא עוד תתקדם ותוכיח שהיא שייכת לרמות הגבוהות בעולם. אנחנו חוזרים מרוצים עם מדליה נוספת מאליפות אירופה. מכאן כולנו נמשיך לעבוד קשה לקראת אליפות העולם באוגוסט בבייג'ין".

זו מדליית הארד הישראלית השנייה ברציפות תוך כחצי שנה, לאחר המדלייה של דונלד סנפורד בציריך.

שיאן ישראל ב-400 מ' דונלד בלייר-סנפורד, שנראה מצוין במוקדמות, נחל אכזבה מאוחר יותר בחצי הגמר. הוא זינק מהשביל החמישי במקצה השלישי והאחרון. בלייר-סנפורד לא פתח חזק במיוחד ובכניסה לשביל הפנימי הוא התמקם רק שלישי, ולאחר מכן נראה שהוא נחלש, אבל מעשה הרפה ע"י תנועות ידיים משוחררות, על מנת לשמר אנרגיה לסיום, אלא שאולם אינו אצטדיון. רביעיית הרצים שהקדימו אותו לא אפשרו לבלייר-סנפורד להידחף, וניסיונותיו לעשות כן אף הביאו לפסילתו.

בהופעתה השלישית באליפות אירופה באולם (אחרי 2009 ו-2011), מעין שחף נכנסה למוקדמות בגובה של 1.77 מ', אחרי שפסחה על 1.72 מ'. אחרי שעברה חלק 1.77 ו-1.82 בניסיון הראשון, 1.87 היא עברה בניסיון השלישי ולא צלחה ב-1.91 מ'. שחף סיימה במקום ה-15 הכללי.

בלייר-סנפורד סיכם את הופעתו בחצי הגמר: "פתחתי לא טוב. התכוונתי להיות אגרסיבי ולקחת את ההובלה אחרי הקשת השנייה ולא הצלחתי. לקראת הסוף לא הצלחתי לבצע בהצלחה את המהלך שרציתי מול יתר הרצים וזה השאיר אותי מאחור וגרם לפסילתי. טקטית זו הייתה אולי הריצה החלשה ביותר שלי. בכל מקרה אני מרגיש בכושר מצוין ובטוח בעצמי לחלוטין לקראת עונת הקיץ".
שחף סיכמה: "אני מאוכזבת כי יכולתי הרבה יותר, אבל 1.87 מ' זו לא תוצאה רעה בכלל לתחרות שנייה באולם ושלישית בכלל השנה. המטרה הגדולה היא בייג'ין בקיץ ואעבוד קשה מאוד כדי להיות שם ולהצליח שם".
   
חנה קנייזבה-מיננקו, יחד עם יתר חברי המשלחת הישראלית, צפויה לנחות ביום שני, 9.3, בשעה 17:15 בטיסת אל-על LY2522 מפראג.


       

  • צילום: יח"צ, איגוד האתלטיקה

סגור