חנה קנייזייבה-מיננקו לא תשתתף באליפות העולם באולם

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • חנה קנייזייבה-מיננקו לא תשתתף באליפות העולם באולם

בהמלצת רופאה ומאמנה, סגנית אלופת העולם בקפיצה משולשת החליטה לוותר על השתתפותה באליפות העולם באולם עקב הרגישות ברגלה

תאריך: 03/03/16, מאת: SPORTWEB

ב-17 במרץ תיפתח בפורטלנד שבארצות הברית אליפות העולם באולם, בה הייתה אמורה להשתתף קופצת המשולשת הישראלית חנה קנייזייבה-מיננקו (מכבי תל-אביב) כנציגה הישראלית היחידה בתחרות. לאחרונה שבה קנייזייבה-מיננקו מטיפולים אצל פרופ' יונצ'ב בגרמניה, בעקבות דלקת בכף הרגל. בהמלצתם של פרופ' יונצ'ב ואלכס מרמן, מאמנה של קנייזייבה-מיננקו, החליטה סגנית אלופת העולם בקפיצה משולשת לוותר על התחרות על מנת לא לקחת סיכונים מיותרים לקראת התחרויות החשובות בקיץ, בשיאן המשחקים האולימפיים בריו. אחרי הפסקה בת כשבועיים, תשוב שיאנית ישראל ברוחק ובמשולשת לשגרת אימונים בתחילת השבוע הבא.

קנייזייבה-מיננקו אמרה: "תמיד חשוב לי לייצג את ישראל במפעל בו יופיעו מיטב האתלטים בעולם, אבל הקיץ הקרוב חשוב הרבה יותר מעונת האולמות שמשמשת רק כהכנה לעונה, וכמובן לדבר הגדול, האולימפיאדה. החלטתי, בהמלצת הרופא אצלו הייתי בגרמניה ובהמלצתו של אלכס מרמן, מאמני, לוותר על ההשתתפות באליפות העולם באולם, הן לאור העובדה שמערך האימונים שלי לא היה סדיר לקראת האליפות, והן לאור העובדה שהרגישות עדיין קיימת ושרק בשבוע הבא אחזור למערך אימונים שגרתי. אני בטוחה שיינתנו לי השנה עוד הזדמנויות רבות לייצג את מדינתי בגאון ובהרבה גאווה על הבמות המרכזיות של האתלטיקה העולמית".

יודגש כי שני האתלטים שקבעו את הקריטריון לאליפות היו קנייזייבה-מיננקו ודונלד בלייר-סנפורד (מכבי תל-אביב) שהחליט עוד לפני תחילת העונה כי הוא מוותר על עונת האולמות והחל כבר בדצמבר את הכנותיו למשחקים האולימפיים. שלושת הנוספים שקבעו קריטריון אולימפי לא ישתתפו באליפות העולם באולמות מסיבות שונות: רץ המרתון טסמה מוגס (הפועל אורן השרון) ומטילת הכידון מרגריטה דורוז'ון (הפועל עמק חפר) מכיוון שהמקצועות שלהם לא מתקיימים בעונת האולמות, ודמיטרי קרויטור (מכבי ת"א) מכיוון שהקריטריון לאליפות העולם באולם (2.33) קשה בהרבה מהקריטריון האולימפי (2.29) לאור העובדה שבאליפות העולם באולם אין שלב מוקדמות, אלא גמר בלבד.
יצוין אף שאתלטים שמשתתפים באליפות העולם באולם מבצעים כמעט שני פיקים בעונה, ולא מעטים מוותרים על עונת האולמות בשנה האולימפית.
 

  • Victah Sailer \ photorun.net

סגור