טומרקין יוביל את המשלחת הישראלית למכביה

| שתף |

יעקב טומרקין, שקבע הישג שיא של שחיין ישראלי במשחקים האולימפיים בלונדון - מקום 7 בגמר 200 מטרים גב, יוביל את משלחת ישראל למכביה ה-19

תאריך: 09/07/13, מאת: SPORTWEB

הנהלת הוועד האולימפי בישראל החליטה השבוע בישיבתה כי השחיין יעקב טומרקין, ספורטאי השנה של הוועד האולימפי בישראל לשנת 2012, שקבע הישג שיא של שחיין ישראלי במשחקים האולימפיים בלונדון - מקום 7 בגמר 200 מטרים גב, יוביל את משלחת ישראל למכביה ה-19 כנושא דגל ישראל בטקס הפתיחה שיתקיים בירושלים. משלחת ישראל למכביה מונה כ-2000 משתתפים.

ישיבת הערב נפתחה בברכות למדליסט האולימפי מבייג'ינג שחר צוברי על זכייתו במדלית הכסף באליפות אירופה בגלישה שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בצרפת. "זכית בעבר כבר פעמיים בתואר אלוף אירופה, והנה, שנה אחרי המשחקים האולימפיים בלונדון, אתה מגלה רעב גדול להישגים וכבר עכשיו אתה מפגין נחישות רבה להגיע פעם נוספת למשחקים האולימפיים והפעם לריו 2016. אנו מברכים גם את מעיין דוידוביץ' על זכייתה במקום הרביעי, את הדר הלר מאילת, בת דודתו של שחר צוברי, שהוכתרה לאלופת הנערות של אירופה, והגולש יעל פז שזכה במדלית ארד לנוער" אמר יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל בדברי ברכתו לגולשים.
על זכייתו במדלית הכסף יקבל שחר צוברי מענק של 35 אלף ש"ח מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל,מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו גל פרידמן יקבל מחצית מהסכום.

  • טומרקין בערב הכתרת ספורטאי השנה

    צילום באדיבות הוועד האולימפי בישראל

סגור