טור דה פראנס - סיכום שלב 10

| שתף |

תומס ווקלר ניצח את שלב 10 של הטור דה פראנס 2012, ביום הראשון של תחילת הטיפוסים להרי האלפים.

תאריך: 11/07/12, מאת: רפי ידידיה

כשעולה השאלה מי הרוכב שאת שמו נזכור בטור דה פראנס של שנה שעברה מלבד קאדל אוונס התשובה תהיה תומס ווקלר, הרוכב הצרפתי של קבוצת יורופקאר. בניגוד לכל התחזיות החזיק ווקלר בחולצה הצהובה במשך ימים רבים עד הגעת הטור לפירינאים. השנה סובל ווקלר מפציעה ומחוסר מזל וסיכוייו למקום גבוה בדירוג לא קיימים, אבל לרכב טוב הוא עדיין יודע.

ווקלר היה חלק מקבוצת בריחה שמנתה 25 רוכבים שככל שהתקדמה נשרו ממנה רוכבים עד שנשארה קבוצה קטנה של חמישה רוכבים. בקילומטרים האחרונים פרץ ממנה ווקלר ורכב לבד עד קו הסיום וניצח את קטע 10, לפני מיקלה סקרפוני (שלוש שניות) ויינס וויט (שבע שניות).

בדירוג חבורת הפיבוריטים אין כל שינוי כשאוונס, וויגינס, פרום, ניבלי ומנצ'וב חצו יחדיו את קו הסיום 3:15 דק' אחרי ווקלר.
בירידה מהקולומבייר ניצל ויצ'נזו ניבלי את טכניקת הרכיבה בירידות המופלאה שלו ופתח פער של דקה על חבורת הפיבוריטים, אבל השנה אנחנו עדים לקבוצה משובחת ביותר – סקיי, כשהפעם ריצ'י פורטה לוקח את העניינים לרגלים, מוביל את החבורה ומדביק את ניבלי לפני העליה האחרונה.

עוד סיבה לזה שאני לא רואה שיש איזשהו רוכב שיצליח לנצח את וויגינס ופרום וזו דוגמה מהיום – שני רוכבים מ BMC רכבו עם קבוצת הפריצה במקום שירכבו עם אוונס ויעזרו לו (מזכיר לחלוטין את הטור הקודם שאוונס ניצח למרות הקבוצה ולא בגללה).

גם פיטר סאגאן היה עם קבוצת הבריחה במקום לעזור לניבלי ולעומת זאת וויגינס עטוף בחברי קבוצתו ששומרים עליו מכל משמר ושולטים בפלוטון ללא עוררין.

מתשעת ימי הרכיבה שנותרו (היום האחרון באליזה לא נחשב) ישנם עוד יומיים של טיפוסים באלפים ושלושה ימי טיפוסים בפירינאים, כלומר עוד חמישה ימים של עליות קשות לפנינו. מעניין מאוד מה תהיה האסטרטגיה של קאדל אוונס ומתי יחליט לתקוף (הוא חייב אם הוא רוצה לנצח). האם זה יהיה כבר באלפים ואז במידה והוא פותח פער יהיה מספיק זמן לסקיי לתקן, או שהוא ימתין לפירנאים כדי שלסקיי יהיה פחות זמן לתקן. בכל מקרה בשבת הבאה יש קטע נג"ש אישי נוסף של 53 ק"מ כך שבכל צורה שתבחרו קאדל אוונס בצרות צרורות, אה, וגם ויצ'נזו ניבלי.
שימו לב לדניס מנצ'וב, בשקט ובדממה דקה הוא כבר חמישי.
 

צפו בתקציר ארועי היום

 


לקראת שלב 11 - 12 ביולי
148 ק"מ, הרים גבוהים
אלברויל – לה טוסוויר לה סיביל

אמנם מספר קילומטרים נמוך (באופן יחסי) וארבע עליות, אבל איזה עליות מופרעות. שתי העליות הראשונות ארוכות מאוד בקטגוריה הקשה ביותר HC, עליה שלישית קצרה ואז סיום בעליה ארוכה-ארוכה (18 ק"מ) לאתר הסקי המפורסם לה טוסוויר לה סיביל.
יום מעניין מאוד צפוי לנו, כשהדבר המשמעותי ביותר שיקרה זה ההפרדות הכמעט סופית בין המוץ לתבן כלומר התנתקות של חבורת המובילים משאר הרוכבים ותמונה ברורה ביותר של הרוכבים החזקים בטור.

פרופיל שלב 11


 

סגור