טור דה פראנס - סיכום שלב 12

| שתף |

יום רגוע יחסית עבר בקטע ה-12 של הטור דה פראנס. הכוכבים הגדולים בכלל לא היו הרוכבים... רפי ידידיה מסכם.

תאריך: 14/07/12, מאת: רפי ידידיה

שני ימים של חופש, זה מה שנהוג בתכנון של הטורים הגדולים, בכל זאת 21 ימי רכיבה מפרכים מאוד.

אבל לפעמים מחליט הפלוטון מיוזמתו לקחת יום חופש נוסף. לא שינו העובדות שהיום היה המסלול הארוך ביותר השנה, ושהיו שתי עליות ארוכות בתחילת המסלול ועוד אחת בסופו, וביורו ספורט החליטו לשדר את כל הקטע מהק"מ הראשון. כאמור כל זה לא שינה לפלוטון שרכב בקצב איטי יחסית ורגוע לתפארת, ככה זה במירוצים כשצריך לנוח – נחים.

קבוצת בריחה של 30 רוכבים יצאה קדימה ממש בהתחלה אבל כנראה וגם הם החליטו לנוח ומיד בתחילת העליה הראשונה נשארו בקבוצת הבריחה חמישה רוכבים בלבד כשבשיא פתחו פער על הפלוטון של יותר מ- 12 דק'. מקבוצת הבריחה הזו הוכתר המנצח – דיוויד מילר הרוכב הסקוטי הותיק של גרמין שרפ שהיה זה נצחונו החמישי בטור אי פעם (הראשון היה בשנת 2000), טור מצוין לאנשי הממלכה הבריטית. למקום השני הגיע ז'אן כריסטוף פראו מקבוצת AG2R ושלישי הגיע איגוי אנטון מקבוצת יוסקלטל יוזקדי.

הפלוטון הגיע יותר משבע דקות אחרי המנצחים ולכן אין שום שינוי בדירוג הכללי.
על כמה רגוע היה היום תעיד העובדה ששון קלי ודיויד הרמון השדרים המצוינים של יורו ספורט לא הפסיקו לצחוק וסיפרו סיפורים משעשעים מעברם שלא קשורים לאופניים כששיאם היה הסיפור על פסלים העשויים משעוות אוזניים ואני אעצור כאן. אין ספק שהם היו הכוכבים האמיתיים של קטע 12.
 

צפו בתקציר ארועי היום

 

לקראת שלב 13 - 14 ביולי

217 ק"מ, מישוריים
סאן-פול טרואה שאטו - לה קאפ דאגד

14 ביולי הוא יום הבסטליה – יום העצמאות הצרפתי. לפי המסורת הצרפתית לפחות, את הקטע הנערך ביום זה חייב לנצח רוכב צרפתי, מסורת יפה מאוד אבל לא תמיד הרוכבים האחרים מתחשבים בה. אז מה יהיה מחר?
217 ק"מ מישורים למעט עליה אחת קצרה בק"מ ה 194 באורך של ק"מ וחצי ובשיפוע משמעותי של 10.2%. קיים סיכוי לא גדול שרוכבים המתמחים בקירות קצרים (ז'ילבר, סאגן) ינסו לפרוץ אבל הסיכוי לכך לא גדול. מה שצפוי זו קבוצת בריחה שתצא קדימה, תבלע ע"י הפלוטון לקראת הק"מ האחרונים ואז מיאוץ המוני של הספרינטרים לקו הסיום.

פרופיל שלב 13


 

סגור