טור דה פראנס - סיכום שלב 14

| שתף |

יום הזוי עבר על הרוכבים לאחר שאלמוני פיזר מסמרים על קטע נכבד בו הם עברו, אולם מחזיק החולצה הצהובה לא נפגע.

תאריך: 16/07/12, מאת: רפי ידידיה

לפני שנים רבות היה בטבריה פאנצ'רמאכר שתיקן את הפנצ'רים של תושבי טבריה, כדי להגדיל את חוג לקוחותיו היה אותו האיש מפזר באישון לילה מסמרים ברחובות הסמוכים וכך הרוויח האיש ממון רב.
דומה שאותו ברנש טברייני או יורשיו (מכיוון שבינתיים הלך לעולמו) היו היום בראש העליה האחרונה ה"מור דה פגורה" מכיוון שמראש ההר ולאורך כ 15 ק"מ אלמוני פיזר מסמרים קטנים של נגרים שגרמו ליותר מחמישים פנצ'רים לרוכבי הטור ואף אחד מהם נפצע קשה. בשעות אלה מתנהלת חקירה של משטרת צרפת כדי למצוא את האשם וגם הנהלת הטור שוקלת את תגובתה למעשה.

אחד הקורבנות למעשה זה היה קאדל אוונס שממש בפסגה קיבל פאנצ'ר וכיוון שהעליה היתה צרה נאלצו מכוניות הקבוצות לנסוע מאחורי הפלוטון ולכן נאלץ להמתין זמן רב למכונית הקבוצה שתביא לו גלגל חדש, בינתיים רוכב אחר מ BMC שהגיע לאוונס קיבל גם פנצ'ר בגלגל האחורי ורק הרוכב הבא שהגיע לפיסגה העביר לו את הגלגל ואוונס המשיך לרכב. כמה מאות מטרים אח"כ קיבל אוונס פנצ'ר שני בגלגל האחורי והחליף שוב גלגל והפעם מרכב הקבוצה שהיה לידו. עוד כמה מאות מטרים של רכיבה ושוב פנצ'ר והפעם בגלגל הקדמי. כמובן שבגלל כל הסאגה הזו הפסיד אוונס דקות יקרות לעומת וויגינס ושאר הפיבוריטים, וכאן ראינו דבר יפה להפליא – קבוצת סקיי שהובילה את הפלוטון האטה במתכוון והמתינה עד שאוונס יצטרף שוב לפלוטון. לעומת המחווה הספורטיבית הנהדרת הזאת פייר רולאן הרוכב הצרפתי של יורופקאר פרץ קדימה כשהרוכבים האחרים צועקים לו ומסמנים לו בידיים לעצור. רולאן לא הקשיב והמשיך להגדיל את הפער מהפלוטון – התנהגות מגעילה לחלוטין. כשראו זאת מנהלי הקבוצה הם פקדו עליו להאט ולחזור לפלוטון כי הם ידעו איזה נזק תדמיתי התנהגות כזו עלולה לגרום (וגרמה לדעתי).
בקטע עצמו ניצח הרוכב הספרדי של רבובנק לואיס ליאון סאנצ'ז שהיה חלק מקבוצת הבריחה והקדים את הפלוטון ב 18 דק'. שני הגיע פטר סאגן ושלישי סאנדי קסר.

צפו בתקציר ארועי היום
 

הדירוג אחרי 14 קטעים

 1. ברדלי וויגינס (סקיי) 64:41:16
2. כריסטופר פרום (סקיי) 2:05+
3. וינצ'נזו ניבאלי (ליקוויגאז) 2:23+
4. קאדל אבאנס (בי-אמ-סי) 3:19+
5. יורגן ואן דן ברוק (לוטו) 4:48+
6. היימר סובילדיה (רדיושאק) 6:15+
7. טיג'יי ואן גאדרן (בי-אמ-סי) 6:57+
8. יאנש ברייקוביץ' (אסטנה) 7:30+
9. פייר רולאן (יורופקאר) 8:31+
10. טיבו פינו (פרנסיס דה ז'ו) 8:51+
 

לקראת שלב 15 - 18 ביולי

158.5 ק"מ, מישורים עם גבעות קטנות
סומטאן – פו

מסלול מישורי ברובו כשרק לקראת הסיום מופיעות שלוש גבעות קצרות וחביבות. יום קלאסי לספרינטרים שיתנו את כל מה שיש להם מאחר וביום שלישי יום מנוחה.


פרופיל שלב 15
 


שלוש הגבעות החביבות

• Km 107.0 - Côte de Lahitte-Toupière 2.1 kilometre-long climb at 5.3% - category 4
• Km 123.5 - Côte de Simacourbe1.9 kilometre-long climb at 6.3% - category 3
• Km 129.0 - Côte de Monassut-Audiracq1.5 kilometre-long climb at 5.4% - category 4
 

סגור