טור דה פראנס - סיכום שלב 18

| שתף |

מרק קוונדיש הראה לכולם היום איך מסיימים קטע בטור דה פראנס. צפו בספרינט הסיום של קוונדיש.

תאריך: 20/07/12, מאת: רפי ידידיה

"זה ציפור? זה מטוס? זו חללית? לא, זה בן אדם!!! בן אדם? אני לא בטוח. גם אם אראה את מה שקרה בסיום קטע 18עוד עשרות פעמים לא אאמין שיש חיה כזאת.

נחזור קצת אחורה, קבוצת בריחה של 16 רוכבים כששבעה מהם ניצחו קטעים בטור בעבר יצאה קדימה ונבלעה ע"י הפלוטון,ככל שחלפו הקילומטרים. לקראת הסוף מנתה קבוצת הבריחה את ניקולס רואץ', מרקו פאוליני, אנדרס קלודן, לואיס ליאון סאצ'ז ואלכסנדר וינוקורוב שרצה להיפרד מהטור האחרון בחייו בניצחון, אבל הפלוטון לא נתן להם סיכוי. הפלוטון בראשות אדוולד ביזן האגן וברדלי וויגינז, כשמרק קוונדיש יושב מאחוריהם בלע את הבריחה במאות המטרים האחרונים ואז בתזמון מדהים פתח קוונדיש מבערים ובמהירות לא אנושית ניצח את הקטע (בפעם השניה השנה) כשהוא גורם לכל האחרים להראות כמו עומדים במקום. צריך לראות כדי להאמין.

בראיון בסיום סיפר קוונדיש שבתחילת היום הוא ביקש מחברי קבוצתו (סקיי) לעזור לו לנצח. "הייתי ילד טוב ועזרתי לקבוצה ולוויגינס ללבוש את הצהובה אז תנו לי צ'אנס", הוא ביקש, הקבוצה נעתרה לבקשתו וכולם כולל, פרום, וויגינס, בויזן האגן והאחרים עבדו בשבילו ויש תוצאות.

בטור הנוכחי השתתף קוונדיש בארבעה ספרינטים. שניים מהם ניצח, באחד נכשל ובאחד התרסק כשהיה בעמדה מצוינת. ביום ראשון בסיום הטור יש לו סיכוי מצוין לנצח את הקטע בשאנז אליזה כפי שעשה בשנה שעברה ולהראות לכולם שסיכויו למדלית זהב באולימפיאדה בעוד שבוע גדולים מאוד.
במקום השני הגיע מת' גוס ושלישי הגיע פיטר סאגאן.
בדירוג הכללי אין שינוי.

הדירוג הכללי אחרי שלב 18
 1. ברדלי וויגינס (סקיי) 83:22:18 שעות
 2. כריס פרום (סקיי) 2:05+
3. וינצ'נזו ניבאלי (ליקוויגאז) 2:41+
4. יורגן ואן דן ברוק (לוטו) 5:53+
5. טיג'יי ואן גאדרן (בי-אמ-סי) 8:30+
6. קאדל אבאנס (בי-אמ-סי) 9:57+
7. היימר סובלדייה (רדיושאק) 10:11+
8. פייר רולאן (יורופקאר) 10:17+
9. יאנש ברייקוביץ' (אסטנה) 11:00+
10. טיבו פינו (פרנסיס דה ז'ו) 11:46+
 

צפו בתקציר ארועי היום

 

לקראת קטע 19 - 21 ביולי
53.5 נג"ש אישי
בנובאל – שארטר

כשתכננו את מסלולי הטור השנה והתברר שיש למעלה ממאה ק"מ נג"ש אישי ויותר מחמישים מהם ביום הלפני והאחרון והקובע, היינו בטוחים שיום זה יקבע את מנצח טור 2012. בשנה שעברה הגיעו ליום זה האחים שלק במקומות הראשון והשני וסמואל סאנצ'ז במקום השלישי, אבל רכיבה מרהיבה של קאדל אוונס כשניצח את סאנצ'ז בדקה וחצי, את ווקלר המפתיע בשתי דקות ואת השלקים בשתיים וחצי דקות הביאה אותו ללבוש את החולצה הצהובה ולניצחון ביום האחרון. מחר זה לא יקרה, וויגינס ופרום כ"כ חזקים שאם הכל יתרחש כצפוי אף יגדילו את הפער מניבלי והאחרים וגם ישחזרו את ניצחונם משלב הנג"ש הקודם.

פרופיל שלב 19


 

לאתר הטור דה פראנס של SPORTWEB

סגור