טור דה פראנס - סיכום שלב 2

| שתף |

"כולם רוכבים ומתאמצים ולבסוף מארק קוונדיש מנצח" - כך הסתיים השלב השני של הטור דה פראנס 2012.

תאריך: 02/07/12, מאת: רפי ידידיה

כמעט 200 ק"מ מה- 207 עברו על הפלוטון בנעימים תוך כדי שיחות חולין והחלפת מתכונים לעוגות גבינה. גם קבוצת הבריחה לא הזיזה במיוחד לפלוטון שאכן בלע את הרוכב האחרון שנותר מקבוצה זו כ- 14 ק"מ לסיום. בק"מ האחרונים הגביר הפלוטון קצב (50 קמ"ש ממוצע) כשהקבוצות מנסות למקם את עצמן במצב האידיאלי לקראת ספירנט הסיום. ואז זה הגיע – הספרינט וקווננדיש. "מעשה אומנות", רק כך אפשר להגדיר את הרכיבה של מרק קוונדיש בספרינט הסיום, רכיבה בתוך הדבוקה בשקט ובסבלנות, שיפור מיקום ככל שמתקרבים לקו הסיום והכי חשוב – סבלנות אין קץ וטיימינג מושלם לקיק הקטלני על הפדלים שאין מי שיכול להתחרות בו. שני הגיע אנדריי גריפל מ'לוטו בליסול' ושלישי מת' גוס מקבוצת אוריקה גרין אדג'.

בדירוג הכללי אין שום שינוי וקנצ'לרה ממשיך ללבוש צהוב כשהוא מקדים בשבע שניות את בראדלי וויגינס וסלביאן שאוונל.

צפו בתקציר ארועי היום


 

לקראת שלב 3 - 3 ביולי

197 ק"מ, רולינג הילז
אורשיי – בולוני סאר מר

הטור עוזב את בלגיה ועובר לצרפת. ושני דברים מעניינים יש לנו מחר, האחד – קטעים מהמסלול יהיו על אבני הפאבה (דרכים רומיות מרוצפות אבנים) הידועות לשמצה בדיוק כמו במירוץ "פריז רובה". השני – שש גבעות מדורגות (שלוש בדרגה 3 ושלוש בדרגה 4), אמנם קצרות אבל כואבות ועבות עם שיפועים ממוצעים של 5.8% עד 9.2% וכולן בחצי השני של המסלול.
זהו קטע שמתאים לרוכבים חזקים עם כוח מתפרץ בעליות קצרות כמו פיטר סאגן, טליפ ז'ילבר, פביאן קנצ'לרה ודומיהם ויהיה מעניין מאוד.

שידור ישיר ביורו ספורט הקרוב לליבכם החל מ 15:00

פרופיל שלב 3


 

לאתר טור דה פראנס ב SPORTWEB

סגור