טור דה פראנס - סיכום שלב 3

| שתף |

חוקי הטור דה פראנס משחקים לטובתו של סאגן, אך הצעיר בן ה-22 לא ממש צריך אותם. הוא חזק ונחוש וניצח שוב בהפרש של שנייה את שלב 3.

תאריך: 04/07/12, מאת: רפי ידידיה

הוא בסך הכל בן 22, הוא מסלובניה, זה הטור דה פראנס הראשון שלו וכבר יש לו שני נצחונות מתוך ארבעה אפשריים. קוראים לו פיטר סאגן וכדאי לשים לב אליו, הוא הולך להיות אחד מהרוכבים הבולטים ביותר והמעוטרים ביותר בשנים הקרובות. כשנותרה עליה אחת לסיום הוא התמקם בעמדת זינוק וממש כמו קוונדיש במישור המתין לשניה הנכונה ואז לחץ על הפדלים ולא הותיר סיכוי לאף אחד והם באמת ניסו.

כמה מאות מטרים לסיום ארעה תאונה בהכנה לספרינט הסיום ולפי חוק השלושה ק"מ כל הרוכבים שהיו בדבוקה כאשר ארעה התאונה מקבלים זמן זהה, במקרה זה כולם קיבלו את הזמן של אדוולד בויזן האגן שהגיע שני כשניה אחרי פיטר סאגן. ולמה לא את הזמן של סאגן? מפני שסאגן ניצח בהפרש של יותר מאורך של אופניים.

בגלל המסלולים הצרים ואבני הפאבה שהיו היום ארעו שלוש תאונות וחואקים רוחאס ממוביסטאר וקונסטנטין שיוצו מסקיי נאלצו לפרוש בגלל פציעות.
תומס ווקלר הרוכב הצרפתי של יורפקאר שבשנה שעברה היווה את הפתעת הטור, לבש את החולצה הצהובה במשך מספר ימים ואף בניגוד לכל תחזית הגיע למקום הרביעי איבד למעשה כל סיכוי לפודיום לאחר שהגיע היום במקום ה 148 עם פיגור של שבע וחצי דק' אחרי סאגן.

בדירוג הכללי לא חל שום שינוי וקאנצ'לרה ממשיך להוביל בשבע שניות על וויגינס ושאבנל.

צפו בתקציר שלב 3:

 

לקראת שלב 4


214.5 ק"מ, מישור + רולינג הילז עדינים
אבוויל – רואן

מסלול מישורי ברובו עם גבעות קטנות וארבע עליות מדורגות 4 באורך ממוצע של שני ק"מ ושיפועים ממוצעים סביב הארבעה אחוזים. רוב המסלול לחוף הים ומסתיים במישור מה שמבטיח ספרינט המוני בסיום, האם קוונדיש ינצח שוב? אל תהיו בטוחים, קבוצת סקיי הצהירה שכל מה שמעניין אותה השנה זה החולצה הצהובה של וויגינס מה עוד שהקבוצה איבדה רוכב אתמול כך שהסיכוי שהקבוצה תעבוד למען קוונדיש קלוש. אבל כמו שראינו בספרינט המנצח שלו בשלב 2 הוא לא צריך אף אחד, הוא יודע להתמקם אחרי רוכב חזק ולצאת לספרינט הסיום בטיימינג מושלם. האם נראה זאת היום?

שידור ישיר החל מ 15:00 ביורוספורט

פרופיל שלב 4 - 4 ביולי


לאתר טור דה פראנס -  כל הדיווחים

סגור