טור דה פראנס - סיכום שלב 8

| שתף |

טיבו פינו, הרוכב הצרפתי ניצח את שלב 8 של הטור דה פראנס. מחר - השלב שלפני יום המנוחה הראשון של הרוכבים - צפו ל"התפוצצות" של הרוכבים המובילים.

תאריך: 08/07/12, מאת: רפי ידידיה

צרפת שמחה מאוד היום, את הקטע השמיני מרובה העליות הבינוניות ניצח הצרפתי טיבו פינו, הרוכב הצעיר ביותר בטור (22) מהקבוצה הצרפתית פרנסיס דה ז'ו. פינו היה חלק מקבוצת הבריחה שהלכה והידלדלה ככל שהמירוץ התקדם, 17 ק"מ מהסיום הצליח פינו לעקוף את הרוכב השוודי של אסטנה פרדריק קסיאקוף ומשם דהר סולו לקראת קו הסיום כאשר קבוצת הפיבוריטים מגיעה כ - 26 שניות אחריו (אוונס, גלופין, שלק, סובלדייה, פרום, ניבלי, דה ברואק ומנשוב). בק"מ האחרון ניסה קאדל אוונס לברוח מקבוצת הפיבוריטים אבל ללא הצלחה.

בתאונה נוספת שארעה כ 96 ק"מ לסיום נפצע קשה מאוד סמואל סאנצ'ז מהקבוצה הקטלונית יוסקלטל יוסקאדי, האלוף האולימפי, אחד הרוכבים האהובים בפלוטון ואחד המועמדים לפודיום. סאנצ'ז נתקל כנראה באחד מרוכבי קבוצתו ומספר רוכבים נפלו עליו, הוא שבר את יד שמאל ואת עצם הבריח, עצוב מאוד היה לראותו יושב על האספלט וממרר בבכי.

צפו בתקציר ארועי היום

הדירוג הכללי אחרי 8 קטעים:

1. ברדלי וויגינס (סקיי) 38:17:56 שעות
2. קאדל אבאנס (בי-אמ-סי) 0:10+
3. וינצ'נזו ניבאלי (ליקוויגאז) 0:16+
4. דניס מנצ'וב (קאטושה) 0:54+
5. היימר סובלדייה (רדיושאק) 0:59+
6. כריס פורם (סקיי) 1:32+
7. מקסים מונפורט (רדיושאק) 2:08+
8. יורגן ואן דן ברוק (לוטו) 2:11+
9. ניקולס רואץ' (אייג'י2אר) 2:21+
10. ראיין טרמאיי (קופידיס) 2:27+

לקראת קטע 9 - 9 ביולי
41.5 ק"מ,מישוריים, נג"ש אישי
ארק א זנו - בזונסון

כשהתפרסמו המסלולים של הטור דה פראנס 2012 והתברר שיש למעלה ממאה ק"מ של נג"ש אישי, היה ברור שרוכבים עם יכולת טיפוס טובה בלבד לא יוכלו לנצח את הטור. בנוסף, הם יצטרכו להצטיין גם בנג"ש ומיד עלו השמות של בראדלי וויגינס, קאדל אוונס וויצ'נזו ניבלי ואפשר לצרף אליהם גם את השם של כריס פרום. מאחר וביום שלישי מגיע יום המנוחה ראשון בטור אנחנו נראה קרב איתנים בין הרוכבים האלה ופתיחת פער משמעותי מהרוכבים האחרים.
יתרון מסוים יהיה לבראדלי וויגינס שיזנק אחרון ויוכל להשוות את הרכיבה שלו לרכיבה של אוונס ולהתנהג בהתאם.


פרופיל שלב 9


 

לכל הדיווחים

סגור