טור דה פראנס 2012 - סיכום שלב 1

| שתף |

פיטר סאגן הסלובקי חצה את קו הסיום לפני קנצ'לארה, שממשיך ללבוש את החולצה הצהובה.

תאריך: 01/07/12, מאת: רפי ידידיה

במזג אויר סגרירי (14 מעלות) וטיפטוף לסירוגין יצא לדרך שלב 1 בטור דה פראנס. בק"מ הראשונים פרצה קדימה קבוצת בריחה של שישה רוכבים ופתחה פער לא משמעותי על הפלוטון שבשיאו הגיע לשלוש דקות. הפלוטון שמר על רכיבה אחידה כמעט לכל אורך המסלול כולל העליות המדורגות כשאת הקצב קובעות קבוצות מתחלפות כשהבולטת שבהן הייתה קבוצת רדיושק ניסן, כשרוכביה עוטפים את פביאן קנצ'לארה מכל עבר ושומרים עליו מכל משמר. כשמונה ק"מ לסיום קבוצת הבריחה נבלעה ומכאן התחילה רכיבה טקטית מהירה מאוד שתפקידה היה להתיש את הרוכבים המתמחים בסיום בעליה כמו פיליפ ז'ילבר ופיטר סאגן. בעליה האחרונה כקילומטר לסיום פרץ קדימה פביאן קנצ'לרה ופתח פער מהפלוטון, אליו נדבקו פיטר סאגן ואדוולד בויזן האגן ומכאן הכל היה ברור, פיטר סאגן הרוכב הקרואטי המבטיח של קבוצת ליקוויגז מתמחה במסלולים מהסוג הזה, הוא המתין להזדמנות הנכונה ובטיימינג מושלם לחץ על הדוושות עבר את קנצ'לארה שבאמת ניסה וחצה ראשון את קו הסיום, שני הגיע קנצ'לרה ושלישי אדוולד בויזן האגן מקבוצת סקיי.

הדירוג הכללי נותר ללא שינוי כשפביאן קנצ'לארה ממשיך ללבוש את החולצה הצהובה בפער של שבע שניות על ברדלי וויגינס וסילביאן שאבנל.

 

לקראת שלב 2 - 2 ביולי

207.5 ק"מ, מישוריים
ויזה – טורנאי

מסלול שטוח לחלוטין למעט עליה קטנה מדורגת 4 באמצע המסלול, זה מה שמחכה לרוכבים ביום השני של הטור דה פראנס.
זהו מסלול קלאסי לספרינטרים כשהנטיה הטבעית תהיה כמובן להמר על הספרינטר הטוב בעולם כיום – מארק קוונדיש מקבוצת SKY.
אבל, השנה ברדלי וויגינס הוא הרוכב מספר אחד של הקבוצה והמועמד הבולט לנצח את הטור והמטרה החשובה ובעצם גם היחידה של סקיי היא לעבוד בשביל וויגינס ובעיקר לשמור עליו מכל פגע ורק אח"כ אם התנאים יאפשרו לעבוד למען רוכבים אחרים. דבר נוסף, פסגת השאיפות של קוונדיש השנה היא האולימפיאדה, תחרות הכביש תתקיים בדיוק שבוע לאחר סיום הטור הצרפתי וקוונדיש לא ירצה להגיע לשם מותש. שתי סיבות אלה פוגעות במובן מאליו שכשיש מסלולים מישוריים קוונדיש מנצח. מצד שני הוא ספרינטר כ"כ טוב ובנוסף הוא גם טיפוס כ"כ תחרותי כך שלא אתפלא אם הוא יעמוד על הפודיום בסיום הקטע.


פרופיל קטע 2
 


 

סגור