טייסון גיי ואסאפה פאוול נכשלו בבדיקות שימוש בחומרים אסורים

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • טייסון גיי ואסאפה פאוול נכשלו בבדיקות שימוש בחומרים אסורים

תדהמה בעולם האתלטיקה - חודש לפני אליפות העולם שניים מהספרינטרים הבולטים בשנים האחרונות נכשלו בבדיקות שימוש בחומרים אסורים. עוד אתלטים בכירים מעורבים בפרשה

תאריך: 15/07/13, מאת: SPORTWEB

טייסון גיי ואסאפה פאוול זעזעו את עולם האתלטיקה לאחר שנכשלו בבדיקות שימוש בחומרים אסורים. התוצאות של בקבוקון B עדיין לא התקבלו, אבל טיסון גיי כבר הודיע שהוא לא ישתתף באליפות העולם.

זמן קצר לאחר הודעתו של גיי הודיעה הוועדה למלחמה בסמים בספורט בג'מייקה שחמישה אתלטים מקומיים נתפסו בעצמם. ברשימה נמצאו מספר אתלטים בכירים ובינהם אסאפה פאוול, נסטה קרטר ושרון סימפסון. סוכנו של יוסאין בולט מיהר להודיע ששיאן העולם אינו ברשימה.

כזכור לפני כחודש בדיוק יצאה ההודעה כי ורוניקה קמפבל בראון אף היא נכשלה בבדיקת סמים אסורים. טייסון גיי אמר לתקשורת: "סמכתי על מישהו והוא פשוט איכזב אותי. עשיתי טעות. אני פורש מתחרות הדיאמונד ליג שתתקיים השבוע במונאקו ומאליפות העולם. אני יודע בדיוק מה השתבש, אבל אני לא יכול לדבר על זה כרגע. קשה לי, תמיד הייתי אתלט נקי מסמים".

לאחרונה נראה היה כי גיי חוזר לכושר טוב לאחר תקופה ארוכה שבה סבל מפציעות. שיאו האישי בריצת 100 מטרים הוא התוצאה השלישית בטיבה בכל הזמנים - 9.69 שניות. השיא האישי שלו בריצת 200 מטר - 19.58 שניות - התוצאה החמישית בכל הזמנים. הוא גם מחזיק בתוצאת השנה בעולם אחרי שקבע 9.75 שניות. באליפות העולם ב-2007 הוא זכה בשלוש מדליות זהב בריצות ל-100 מטר, 200 מטר ו-4X100 שליחים. 

אסאפה פאוול שמחזיק בשיא אישי של 9.72 שניות בריצת 100 מטרים, זכה במדליות ארד במקצה זה באליפויות העולם ב-2007 וב-2009 וזכה במדליית זהב אולימפית בריצת 4X100 במשחקים האולימפיים בבייג'ינג. פאוול הגיב לטענות ואמר: "אני רוצה להיות ברור כשאני אומר למשפחה שלי, לחבריי ולכל אוהדיי ברחבי העולם שמעולם לא לקחתי חומרים אסורים באופן מודע או באופן רצוני. מעולם לא הייתי רמאי, ואני לא רמאי עכשיו".

נסטה קרטר בן ה-27 התפרסם בעיקר בזכות היותו רץ קבוע בנבחרות השליחים 4X100 המצליחות של ג'מייקה. הוא זכה איתן במדליות זהב בבמשחקים האולימפיים ב-2008 וב-2012 ובאליפות העולם בברלין ב-2011, שם היה חבר ברביעייה ששברה את שיא העולם ועצרה את השעון על 37.04 שניות.


קרטר באליפות העולם / Victah Sailer / photorun.net

שרון סימפסון זכורה לכולם לאחר שזכתה במדליית כסף בריצת 100 מטרים במשחקים האולימפיים בבייג'ינג 2008. במשחקים האולימפיים הקודמים באתונה היא קטפה מדליית זהב במירוץ השליחות ובנוסף יש לה שלוש מדליות כסף באירועים מרכזיים ב-4X100: אליפויות העולם ב-2005 וב-2011 והמשחקים האולימפיים בלונדון 2012.


שרון סימפסון Victah Sailer / photorun.net

הפרשייה שפרטיה המלאים טרם פורסמו מהווה אכזבה עצומה בעולם האתלטיקה. למעשה שלושה מתוך שמונת הפיינליסטים בגמר הריצה ל-100 מטר במשחקים האולימפיים בלונדון מעורבים בפרשיות חומרים אסורים: טייסון גיי, אסאפה פאוול וג'סטין גאטלין (שכזכור כבר הושעה ב-2007).


 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור