טייסון גיי מתאושש מניתוח

| שתף |

לאחר ניתוח שעבר טייסון גיי בירך הוא חוזר בהדרגה לאימונים. גיי מתכנן להשתתף במשחקי לונדון 2012 וריו 2016. גיי מספר על ההתאוששות וגם קצת על בולט.

תאריך: 27/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

שיאן ארצות הברית בריצת 100 מ' טייסון גיי חזר לאימונים קלים מאז הניתוח שעבר. לפני שלושה חודשים עבר גיי ניתוח בירך ורופאיו ציוו עליו לקחת את התקופה הקרובה בקלות, אולם גיי כבר נחוש וממוקד במשחקים האולמפיים בלונדון 2012.

מטרתו של גיי היא להתחיל לחזור לאימוני מהירות סדירים בחודש דצמבר ולחזור להתחרות בחודש פברואר. הוא עדיין מתכנן לרוץ במבחנים האולמפים של ארה"ב ביוני גם ב-100 מ' ו-200 מ' כדי להיות מוכן להתמודד עם אוסיין בולט שיאן העולם.

גיי טוען שבעונות האחרונות בגלל כאבים בשריר הירך האחורי וכאבים במפרק הירך הוא האיץ רק ב-85 אחוז ממה שהוא מסוגל. "הניתוח הזה יהפוך אותי לאתלט יותר טוב", אמר לעיתונאים השבוע. עדיין הוא מבין שיש לו דרך ארוכה על מנת להדביק את הפער לעבר בולט - אם בכלל יוכל לעשות זאת.

הספקות הללו דווקא נותנות לגיי מוטיבציה למרות שהרבה אנשים מאמינים שלחזור אחרי ניתוח בירך לרמה כזו גבוהה ובגיל 29 זה לא דבר שמאיים על בולט. יש הסוברים כי יוהאן בלייק, בן ארצו של בולט מהווה את האיום האמיתי עבורו.

"אני אוהב להיות אנדרדוג", אמר גיי, "זה גורם לי להמשיך לעבוד קשה. תסתכלו על השנה שעברה: רצתי על רגע אחת בעיקרון ועדיין רצתי מהר. אני חושב שברגע שיהיה 100 אחוז בריא לא יהיו לי שום בעיות".
בחודש יוני פרש גיי מאליפות ארה"ב ומיד לאחר מכן עבר ניתוח ובעקבות כך נעדר מאליפות העולם בדייגו. הפעם האחרונה שהשניים נפגשו על המסלול היתה באליפות העולם ב-2009 בגמר 100 מ', שם בולט קבע את שיא העולם המדהים של 9.58 שנ' וגיי סיים אחרי עם שיא אמריקאי של 9.71, אותו שיפר מאוחר יותר בעונה ל-9.69 שנ'. בסופו של דבר, כאשר גיי צפה בגמר 100 מ', כידוע בולט פסל. "אנחנו עובדים כל כך קשה במשך ארבע שנים", אמר גיי, "הרבה דברים יכולים לקרות בסוג כזה של תחרות, אז אני מאמין שיש כאלה שצריכים הזמנות שנייה", הוסיף.

בולט לאחר מכן הוכיח את עליונותו בניצחון בריצת 200 מ' ולדעתו של גיי הוא "הפנים של המסלול". "מה שהוא עשה זה יותר פנומנלי ממה שאנשים עשו בעבר", אומר גיי. "זה מה שמפריד בין בולט לבין כל אחד אחר".

המרחק של גיי מהמסלול היה קשה. החיים שלו כללו שגרת אימונים ואילו בשבועות האחרונים הוא מרוכז בשיקום ובהדרגה להתחזק שוב. הוא התחיל להרים משקולות שוב. "זה מגיע עם הזמן", אומר גיי, "אני לוקח את זה לאט ומתאמן בחוכמה".
גיי מתכנן להתחרות גם במשחקים בריו ב-2016 ולאחר מכן הוא יפנה לתחומים אחרים שמעניינים אותו ואולי לפתח עסקים.
"זה הכל עניין של עבודה קשה ומה שיש לך בלב, ולנסות באמת להתגבר על רגעים בחיים שמנסים להוריד אותך למטה, כמו פציעות". רופאיו של גיי ביקשו ממנו לחזור בהדרגה לאימונים. "אני יודע שהרופאים רוצים שאמתין בסבלנות", אבל אני לא יכול לחכות כבר לחזור לשגרה של הדברים".

 

באדיבות sl.com

 

סגור