טיפוס המגדל הגבוה בישראל - שיא ישראלי חדש!

| שתף |

בארוע יוצא דופן שהתקיים היום במגדל "משה אביב" שברמת גן, זינק נדב בן יהודה לטיפוס נגד השעון בו טיפס 13 פעמים את המגדל הגבוה בישראל. בסמוך לטיפוס של נדב התקיימו מקצים נוספים.

תאריך: 09/03/12, מאת: SPORTWEB

היום (שישי) נשבר השיא הישראלי בטיפוס גורדי שחקים, כאשר נדב בן יהודה, סטודנט למשפטים בן 24 מתל אביב, זינק בשעה שבע בבוקר לטיפוס של 76 קומות (כולל קומות החניון) נגד השעון. מטרתו של נדב היתה לטפס את המגדל עשר פעמים אך בסופו של דבר עשה את הטיפוס 13 פעמים. אם מחשבים את מספר המדרגות שעלה נדב מגיעים ל - 19721 מדרגות!

בסמוך למקצה היחיד של נדב, נרתמו למשימה קבוצת כושר קרבי (בהדרכת דותן רוזנבליט) וחדר הכושר "זאוספורט" במגדלי משה אביב. כמו כן, הנהלת הבניין נרתמה אף היא ונתנה חסות לארוע בכל הנוגע לניהול הבטיחותי והאדמינסטרטיבי של השמוש במתקני המגדל. זאת לשם בחינת האפשרות לפתוח את הטיפוס בעתיד לקהל הרחב ולקיים ארוע רב משתתפים. בארוע היום הוזנקה קבוצת הכושר הקרבי שכללה עשרות בני נוער לפני גיוס. אלוס עשו את הטיפוס שלוש פעמים.

כעבור חצי שעה מזינוק קבוצת הכושר הקרבי הוזנק מקצה שכלל את מנוי חדר הכושר זאוספורט. במקצה זה עברו המשתתפים טיפוס אחד עד לגג של הבניין. כאמור, מגדל משה אביב הינו המגדל הגבוה בארץ והמרוץ הפך היום למרוץ המדרגות הארוך והקשה במדינת ישראל, עם 71 קומות ומעל 1500 מדרגות.

הארוע הנסיוני הופק על ידי חברת SPORTWEB ונותנת החסות הראשית של הארוע היתה חברת ברוקס ישראל, שסיפקה לכל המשתתפים חולצות מקצועיות לריצה וכן הלבישה את נדב במיטב הביגוד המקצועי של החברה. נדב ביצע את הטיפוס כהכנה אחרונה לקראת מסע  לטיפוס האוורסט שאליו יצא בחודש הבא.

כל המשתתפים שלקחו חלק בטיפוס מגדל משה אביב סימו על הגג של המגדל שם חצו את קו הסיום והוענקה להם מדליה על השתתפותם. כמו כן כיבוד ושתייה חיכו למסיימים וצוות רב של תקשורת וצלמים. מי שמשכו את רוב תשומת הלב מלבד נדב ששבר את השיא הישראלי הם כוכבי תוכניות הריאלטי "האח הגדול" ו"המרוץ למליון" שנכחו על הגג.

בטקס הענקת גביעים שהתקיים חולקו גביעים לשלוש הנשים הראשונות ולשלושת הגברים הראשונים, גביע הוקרה לקבוצת הכושר הקרבי של דותן רוזנבליט וגביע גדול לנדב על שבירת השיא. בעליו של חדר הכושר זאוספורט, צביקה בן דת, נשא דברים לפני הטקס והודה לכל העושים במלאכה בינהם קבוצת הכושר, הפעילות של נדב וכן לנותני החסויות. אחריו עלה לשאת דברים מיקי בראל, מהנהלת חברת הניהול של מגדל משה אביב ואמר: "היום הצטרף מגדל משה אביב לשורה של גורדי שחקים בעולם המקיימים מרוצי טיפוס. כולי תקווה שזוהי תחילתה של מסורת במגדל".

לסיום עלה נדב לדבר והודה לכל הגופים שתרמו להצלחת הארוע והודה באופן אישי לאוליסיה ולאוניד נבזלין שתרמו לו לאורך כל הדרך, מסייעים לו במימון הנסיעה למשלחת הטיפוס לפסגת האוורסט.משפחתו של נדב חיכתה לו על גג המגדל ובסיום אמר אביו: "אני גאה בבן שלי".

תוצאות נבחרות:

טיפוס 19,720 מדרגות:

1. נדב בן יהודה 4:37.30 שע' (שיא ישראלי)

טיפוס כושר קרבי (4020 מדרגות):

1. שחר אחירז 39:45 דק'
2. אפיק הראל 40:36 דק'
3.  אביב שלומי 40:08 דק'

טיפוס מנויי זאוספורט גברים:

1. בירם רוני 11:47 דק'
2. כלפון מיכה 11:59 דק'
3. אדרי בן 12:14 דק'

טיפוס מנויי זאוספורט נשים:

1. מזין ליזה 12:46 דק'
2. דיבון יפעת 12:53 דק'
3. פדל מיכל 14:53 דק'

לתוצאות ותמונות -Run UP Moshe Aviv Tower

תמונות באתר צלם אותי

 

 • נדב בן יהודה בסיום

  צלם אותי

 • כוכבי הריאלטי "המרוץ למליון" , עקיבא וענהאל נהנים על הגג הגבוה בארץ

  צלם אותי

 • קבוצת הכושר הקרבי על רקע מגדל משה אביב לפני הזינוק

  צלם אותי

 • נדב מתארגן לזינוק

  צילום מערכת SPORTWEB

 • הנוף הנשקף מגג מגדל משה אביב

  צילום: עופרי מילר

סגור