טריאתלון גברים - לונדון 2012, הזהב של בראונלי

| שתף |

בטריאתלון הגברים שלטו כבר מההתחלה האחים בראונלי וחבאייר גומז, השאלה היתה, מי ילך עד הסוף?

תאריך: 08/08/12, מאת: SPORTWEB

בריטניה מעולם לא זכתה במדליה בטריאתלון אולם אליסטר בראונלי היה הפייבוריט לניצחון לאחר ששלט בענף בארבע השנים האחרונות. אחיו, ג'ונתן סיים מעט אחריו והסתפק במדליית הארד, כאשר חבאייר גומז הספרדי קטף את מדליית הכסף.

ריצרד ורגה הוביל בקטע השחייה והאחים בראונלי יצאו מהמים מדורגים רביעי ושישי. גומז, פעמיים אלוף העולם עלה ראשון על האופניים ויחד איתו סך הכל חמישה רוכבים שהובילו יחד עם האחרים בראונלי.

נפילה כואבת ושוברת לב עברה על הקנדי סימון וויטפילד, האלוף האולימפי מסידני 2000, ומדליסט הכסף מביג'ינג 2008, כבר בהקפה הראשונה של הרכיבה והוא נאלץ לפרוש.


צילום באדיבות http://www.triathlon.org

האחים בראונלי וגומז יצאו לריצה יחדיו במקום השני והשלישי וגומז יחד איתם. עד סוף ההקפה הראשונה לשלישייה היה יתרון של 17 שניות  אולם בתחילת ההקפה השלישית ג'ונתן לא היה יכול להחזיק בקצב ונפל לאחור. מעט לאחר מכן הפער בין אליסטר לגומז נפתח, וגומז לא הצליח להחזיק במהירות המסחררת של הבריטי.

 

למרות העיכוב של ג'ונתן הוא הצליח להגיע לקו הסיום במקום השלישי. כמה רגעים קודם לכן לאחיו היה זמן לאסוף את הדגל הלאומי ולרוץ איתו בישורת האחרונה. על קו הסיום הגיעה מנוחת הלוחם, אליו הצטרף גומז ושניהם לחצו ידיים כשהם שרועים על הקרקע.


צילום באדיבות http://www.triathlon.org

  • אליסטר בראונלי

    צילום באדיבות http://www.triathlon.org

סגור