טריאתלון גן השומרון - טריאתלון באוירה משפחתית

| שתף |

מים כחולים, דשא רך ונעים, מוזיקה ברקע, ילדים מחוייכים בשעת בוקר מוקדמת, ואוירה משפחתית במיוחד. לא, זה לא בוקר על אחד החופים בפלורידה.. זה בקווים כלליים הטריאתלון בגן השומרון.

תאריך: 29/06/11, מאת: *נווה כהן וניר רייכמן

פשוט כיף כל-כך להשתתף בתחרות טריאתלון שכל אחד מתחרה בעצמו - אבל בשביל קבוצה. זה אחד הדברים שנותנים את האופי המיוחד והערבות בין כל באי האירוע. 
נראה כאילו כולם רוצים פשוט להנות וזו היתה המנטרה שלי בתחרות. מה שלא הוריד בי לרגע את יצר התחרותיות - דווקא חידד אותה ונתן לי פוש לפתוח פער במהירות. ולו בשביל חברי לקבוצה שמחכים לבואי בסיום על קו המים.

ואם עסקינן בקבוצות, מילה או שתיים על המארחת - קבוצת טריאתלון גן שומרון. לשמחתי יצא לי לאמן אותם פעמים ספורות. נערים ונערות, ספורטאים אמיתיים שמתרכזים בחשוב ולא בטפל. אני חושב שהרבה מההווי והלב של הקבוצה מורגש גם בתחרות, מה שגרם לי לחייך חיוך רחב שהילדים שאלו אותי, "מה נווה, תגיע להששתף?" ברור!!!
כל הכבוד למאמנים, ניר וגילי שבאמת עושים חייל בעבודה עם הילדים ובארגון תחרות זו בפרט. יישר כוח!

אני מחכה כבר להיות שם, שיהיה הרבה הצלחה הנאה וסיפוק לכולם!

נווה כהן. 
 

*נווה כהן הינו מדריך טריאתלון וטריאתלט בכיר.

 

על קבוצת הטריאתלון של גן השומרון

בשנת 2008 הוקמה קבוצת טריאתלון ביישוב גן השומרון, מושב השוכן בסמוך לצומת כרכור. המטרה הגדולה של הקבוצה הייתה לפתוח מסגרת ספורטיבית וחברתית שתעודד את הילדים והנוער לעשות פעילות גופנית. הקבוצה שהיא פרי רעיונה של אתי הוסמן החלה פעילותה עם שמונה ילדים בלבד.

טריאתלון במתכונתו הרגילה משלב שחייה אופניים וריצה על-פי הסדר הכתוב במרחקים שנקבעו לגילאים השונים, ובצורות המוכרות הנוספות: דואתלון ואקווטלון. בעולם קיימות צורות שונות של טריאתלון בעיקר לילדים הצעירים שמשלבים את שלוש המקצועות במרחקים שונים ובסדר שונה, דוגמה טובה לכך ניתן לראות בלהבים בה מתקיים טריאתלון טריפל מידי שנה.

לאחר שנה של פעילות בגן השומרון הוחלט לקיים תחרות טריאתלון במקום, תחרות שתאפשר לכל אחד להשתתף, הן מבחינת המרחקים והן מבחינת הציוד הנדרש, תחרות שתאפשר גם למתחילים להתנסות ולהנות מטבילת האש הראשונה שלהם בטריאתלון. לשם כך נבחר טריאתלון השליחים כמתאים ביותר למטרה זו והוא יתקיים השנה בפעם ה-3 ביום שישי הראשון של חודש יולי.
טריאתלון שליחים מתבצע במקומות רבים ולכל הגילאים. כל נבחרת מונה 3-4 מתחרים כאשר כל אחד מבצע את כל 3 המקצועות במרחקים קצרים. התחרות הבולטת מסוג זה בעולם תערך השנה בלוזאן שבשוויץ שם תתקיים אליפות העולם לנבחרות.

קבוצת הטריאתלון בגן השומרון מונה היום 75 ילדים המחולקים לרמות שונות וגילאים שונים. אנו מזמינים את כולם לקחת חלק באירוע השנתי שלנו ולהנות מטריאתלון בצורה שונה. 

להלן מספר פרטים על טריאתלון גן השומרון ה-3
יום שישי ה-1 ביולי:

לוח זמנים:
6:30 - פתיחת שטח החלפה והתארגנות.
7:00 - חימום משותף והכרת המסלול (מומלץ!)
 
 
מקצה שעת זינוק שחייה (מ') אופניים (ק"מ) ריצה (מ')
שליחים 10-13  8:00 200 / 8 בריכות 2.6  1000 
שליחים 14+ 8:10 200 /8 בריכות 2.6  1000 
טריאתלון ילדים 9:00 100 / 4 בריכות 2.6  500 

 

 

 

כללים ומתווה מסלול התחרות:
* מקצה השליחים: כל קבוצה מונה 3 ספורטאים. הם מבצעים את המרחקים הנקובים מעלה ברצף בזה  אחר זה. הספורטאי הראשון מסיים את כל 3 ענפי הטריאתלון, ורק לאחר מכן יוצא הבא אחריו. 
תוצאת הקבוצה נקבעת על פי הזמן בו חצה הספורטאי השלישי את קו הסיום.
* שחייה: מתבצעת בבריכת הישוב (25 מ‘), 2 קבוצות במסלול במקצה השליחים. יש לכתוב בצורה ברורה את מס‘ הקבוצה על הירכיים והזרועות.
* אופניים: משטח ההחלפה הסמוך לבריכה, 400 מ‘ עד השטח. הקפה אחת בשטח (1.8 ק“מ) וחזור. חבישת קסדה ולבישת חולצה חובה!
* ריצה: רובה על אספלט. הלוך חזור לפי נק‘ הסיבוב הרלוונטית. לבישת חולצה חובה. לוודא הרשמה בנק‘ הביקורת.
 
קטגוריות:
1. כללי.
2. עד גיל 19 (בנים/ בנות/ מעורב).
3. 10-13 (בנים/ בנות/ מעורב).
4. ילדים 8-9 (בנים/ בנות).
* הקטגוריה נקבעת עפ“י גילו של הספורטאי המבוגר ביותר בקבוצה.
 
* בסיום התחרות יוגש כיבוד קל
סגור