טריאתלון נשים - לונדון 2012

| שתף |

בספרינט מותח בסיום שהצריך צפייה בפוטו פיניש הוכתרה ספיריג השוויצרית כאלופה האולימפית בטריאתלון במשחקי לונדון 2012.

תאריך: 04/08/12, מאת: SPORTWEB

כל התמונות באדיבות www. triathlon.org


תחרות הטריאתלון האולימפי נפתחה היום תחת שמיים אפרוריים ומזג אוויר קריר אך מצויין לתחרות. אם בשלושת המשחקים האולימפיים הקודמים עלו על הפודיום מנצחים צפויים הפעם הפתיעו שלוש פייבוריטיות לניצחון. בספרינט מעורר השראה, השוויצרית ניקולה ספיריג השיגה את השבדית ליסה נורדן וקטפה את מדליית הזהב. האוסטרלית ארין דשהאם זכתה בארד במרחק שתי שניות בלבד.

"היתה לי הרגשה אבל לא הייתי בטוחה, הייתי צריכה שאיזה גורם רשמי יגיד לי, זה לקח כמה דקות והדקות האלה היו מאד  קשות", אמרה ספיריג בסיום לאיגוד הטריאתלון העולמי, "זה אושר גדול לזכות מדליה אבל זה הבדל גדול בין מדליית כסף למדליית זהב, אני קצת חסרת מילים עכשיו", הוסיפה.


שחייה בחליפות רטובות / צילום באדיבות http://www.triathlon.org

לאורך התחרות הזכייה במדליה עבור שלושת המדליסיטיות החדשות לא היתה ברורה מאליה.כשהן לבושות בחליפות רטובות למים שהיו בטמפרטורה של 19.6 מעלות חמש נשים יצאו כדקה לפניהן מהמים שבינהן המדליסטית האולימפית הוותיקה לאורה בנט בת ה-37. לוסי הול הבריטית יצאה מהמים ראשונה, אחריה לין ג'נסן (דנמרק) ומריקו אדצ'י (יפן). יחד איתן בדבוקה היו גם המקסיקנית קלאודיה ריבאס, וג'סיקה הריסון הצרפתיה שיצאה שביעית. אלו הובילו את התחרות גם לעבר הרכיבה כאמור בהפרש של דקה.

פמלה אוליביירה הברזילאית חוותה התרסקות קלה בתום הסיבוב הראשון של הרכיבה ושם איבדה את ההובלה וירדה לעבר הדבוקה האחורית. לא רק  אוליביירה סבלה מהמסלול החלקלק שספג לא מעט גשם במהלך הלילה, גם אמה מופט האוסטרלית, מדליסטית הארד מביג'ינג נאלצה לפרוש מהמרוץ לאחר נפילה שכללה גם את האיטלקיה אנה-מריה מזטי.

עד סוף הסיבוב הראשון של הרכיבה אדצ'י הצטרפה לדבוקה המובילה. גם הספרדיה אינחואה מורואה הדביקה את הפער. יחד עם מורואה הדבוקה המובילה מנתה 22 נשים בינהן הלן ג'נקינס, ליסה נורדן, ניקולה ספיריג, אניה דיטמר (גרמניה) דשהאם, אנדריאה היואיט (ניוזילנד) שרה גרוף (ארה"ב) ואמה ג'קסון (אוסטרליה).


רוכבות על מסלול רטוב  / צילום באדיבות http://www.triathlon.org

לאחר ההקפה השלישית של הרכיבה הדבוקה מנתה 26 נשים, אולם הדבוקה שמנתה שדה עמוק של פייבוריטיות לניצחון התבררה כמהירה מדי, בהקפה המהירה נשרו לאחור ארבע נשים. הדבוקה רכבה ביעילות תוך שההובלה התחלפה מדי פעם עד להשלמת שבע הקפות. ספיריג אף היא רכבה לפרקים בהובלה של הפלטון תוך שהבנות התחלפו בינהן לשמירת כוחות לקטע הריצה, שכלל 4 הקפות להשלמת 10 ק"מ. את שטח ההחלפה עזבה ראשונה דיטמר, ג'נקינס בעקבותיה ובתום ההקפה הראשונה של הריצה הדבוקה כללה שוב 22 נשים. הדבוקה הובלה על ידי דשהאם, ג'נקינס, ספיריג, נורדן ומורואה בעוד גרוף, היואיט, ג'קסון, הריסון, בנט ודיטמר רצו בעקבותיהן.

ג'נקינס הגבירה את הקצב בהקפה שנייה. גרוף ומאורואה החלו לאבד את הקצב. דשהאם, ג'נקינס, ספיריג, נורדן והיואיט עברו קדימה. די בתחילת ההקפה השלישית מעט רוח הפריעה לרצות פרצו ארבע רצות והשאירו את היואיט מאחור. לאחר מספר דקות גם ג'נקינס לא החזיקה בקצב. לאחר מספר משחקים של חתול ועכבר ספיריג לקחה את ההובלה על פני דשהאם. השתיים התמודדו בספרינט לסיום עד שלא היה ברור מי ניצחה. לבסוף הפוטו פיניש הראה את זמנה של ספיריג - 1:59.48 שע', נורדן הוכתרה שנייה.

הסיום של השתיים היה מאד צמוד עד שהשופטים היו צריכים לצפות בפוטו פיניש כדי להכריז על המנצחת. השופטת הראשית אמרה כי הגוף של ספיריג היה כ-15 ס"מ קודם. זו הפעם השנייה שנורדן מפסידה בפוטו פיניש צמוד, לאחר ההפסד להיואיט בספרד לפני מספר שנים. נורדן אמרה בסיום: "אני כנראה תמיד בצד הלא נכון...אבל הי! זכיתי במדליית כסף". דשהאם סיימה בזמן של 1:59.50 שע' ובכך השיגה מדליה אולימפית חמישית בטריאתלון לאוסטרליה מאז תחילת הכנסת הענף למשחקים.


פודיום טריאתלון נשים לונדון 2012 / צילום באדיבות http://www.triathlon.org

  • הפיניש של נורדן וספיריג

סגור