יהלום אמיתי - דורוז'ון עשתה הסטוריה!

| שתף |

מרגריטה דורוז'ון שיפרה את שיאה הלאומי ל-64.56 והפכה לישראלית הראשונה שמנצחת אי פעם בתחרות ליגת היהלום. הישראלית השתוותה לגרמנייה אוברגפול ולסינית לו במירוץ ליהלום עם 4 נקודות

תאריך: 11/06/15, מאת: SPORTWEB

מרגריטה דורוז'ון התחילה את תחרות היהלום שלה באוסלו בצורה בינונית. 53.29 בהטלה הראשונה מיקמו אותה במקום העשירי והאחרון. אלא שכבר בסיבוב השני, לוח התוצאות כאילו התהפך, אחרי שדורוז'ון השיטה את הכידון ל-64.56 מ', עברה למקום הראשון, ממנו לא נשרה עד לסיום. התוצאה של דורוז'ון מהווה שיפור של 71 ס"מ לשיאה האישי והלאומי. זו הפעם השלישית תוך חודש וחצי שדורוז'ון משפרת את השיא הישראלי. זה התחיל ב-63.34 בנעורים ב-27.4, המשיך עם 63.85 באוסטרבה ב-26.5 ונעמד כעת, כאמור, על 64.56 מ' – בהחלט תוצאה פנטסטית!!! דורוז'ון הקדימה את סונט וילג'ואן הדרום אפריקנית שקבעה 64.36, ואילו שיאנית העולם והאלופה האולימפית, ברבורה שפוטקובה הצ'כית, סיימה שלישית עם 64.10 מ' המהווה את תוצאת השנה שלה. כריסטינה אוברגפל הגרמנייה שניצחה בתחרות ביוג'ין, ארה"ב, סיימה הפעם שביעית עם 60.88 מ'. דורוז'ון רשמה היסטוריה מרשימה כשהפכה לישראלית הראשונה בהיסטוריה שזוכה בתחרות ליגת היהלום. מעולם לא זכתה אתלטית ישראלית גם בתחרות שהייתה נהוגה לפני ליגת היהלום – ליגת הזהב. לעומת זאת, בין הגברים אלכס אברבוך זכה בליגת הזהב בגולדן גאלה של רומא ב-2004. בסיום אמרה דורוז'ון: "זה מאוד מיוחד לנצח כאן. איני מחשיבה את עצמי עדיין כמועמדת בכירה לזכייה באליפות עולם למרות מספר הופעות טובות שלי. אני חייבת לשמור על יציבות ולהסתובב האזור התוצאות שהשגתי הערב יותר פעמים בתחרויות השונות. בשורה התחרתונה כמובן שאני מאושרת לנצח בתחרות יוקרתית כזו, ואם זה מגיע גם עם שיא אישי שהוא גם השיא הלאומי שלי, אז האושר גדול עוד יותר".

מוקדם יותר חנה קנייזבה-מיננקו סיימה במקום החמישי באותה תחרות בתוצאה 14.22 (1.3-), בתחרות בה את הקפיצה היחידה בה היא הגיעה לקרש הקפיצה בסיוע רוח גבית, קנייזבה-מיננקו פסלה. בהתחשב ברוח הנגדית התוצאה של שיאנית ישראל שרק לפני שלושה ימים שיפרה את השיא הישראלי כשקבעה 14.61 בפראג. קתרין איברגואן הקולומביאנית ששולטת כיום באופן די ברור בקפיצה משולשת, ניצחה עם 14.68 (0.1-) והיא ממשיכה את רצף הניצחונות המדהים שלה בליגת היהלום עם ניצחון שלישי השנה, אחרי שבשנה שעברה ניצחה בכל מפגשי היהלום.
דורוז'ון וקנייזבה-מיננקו תחזורנה ארצה במוצאי שבת, כאשר ביום שני הן תצטרפנה לכל המשלחת הישראלית לבאקו בגיבושון הפנימי של איגוד האתלטיקה לקראת יציאת המשלחת לבאקו.
 

  • מרגריטה דורז'ון

    צילום: טיבור יגר

סגור