יוחאי הלוי ודניאל פרנקל - אתלטי השנה לעונת 2010

| שתף |

באליפות ישראל באתלטיקה לשנת 2011 שתתקיים בשבוע הבא יתקיים טקס הענקת תואר אתלט ואתלטית השנה.

תאריך: 30/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

תואר "אתלט השנה" ו"אתלטית השנה" מוענקים בכל עונת פעילות לאתלט ולאתלטית המצטיינים של השנה, בהתאם לקריטריונים שקבע איגוד האתלטיקה בישראל.

יוחאי הלוי, קופץ קפיצה משולשת וקפיצה לרוחק החל להתחרות לפני כמעט 14 שנים. בשנת 2007 רשם הישג בינלאומי כאשר השתתף באוניברסיאדה. עד היום זכה הלוי בתשעה תארי אליפות ישראל כאשר 6 מהם בקפיצה לרוחק ו-3 בקפיצה משולשת. שנת 2010 היתה שנה משמעותית עבור הלוי כיוון שכבר בתחילת השנה קבע 16.75 מ' בקפיצה משולשת תוך שבירת שיא אישי והשגת קריטריון לאליפות אירופה בברצלונה. לאחר שלושה חודשים הצליח לשבור את השיא הישראלי בקפיצה לרוחק שהיה שייך לרוגל נחום ונקבע לפני 20 שנה וקבע 7.99 מ'. את אליפות אירופה סיים הלוי לאחר העפלה לגמר הקפיצה המשולשת במקום ה-11. 

הלוי יתמודד באליפות ישראל כבר ביום הראשון של האליפות וינסה לשבור את שיאו שעומד על 16.76 מ'. על מנת להיכנס לאליפות העולם בקוריאה יצטרך לקבוע תוצאה של 16.85 מ'.

על בחירתו לאתלט השנה אמר יוחאי הלוי לעולם הריצה: "תודה רבה, אני שמח על הבחירה, זה כבוד גדול. אני מקווה להמשיך ככה ואני הולך עם הפנים קדימה". את הימים שנותרו לפני האליפות מעביר הלוי במנוחה וגם באימוניםיחד עם מאמנו על "דברים אחרונים", כך מסר בשיחה.

דניאל פרנקל פתחה את שנת 2010 עם שיא אישי של 1.81 מ' בקפיצה לגובה. במהלך השנה ועד היום שיפרה את שיאה ב- 11 ס"מ ושברה את השיא הישראלי. לענף הקפיצה לגובה נחשפה בשלב מאוחר יחסית לאחר שעסקה בענפי ספורט שונים ובסך הכל היא מתאמנת בקפיצה לגובה 4 שנים. אנטולי שפרן מאמנה הוא שהוביל אותה באמונה רבה שהיא מסוגלת להיות טובה בענף זה וכך השתפרה מתחרות לתחרות במהלך העונה. תחילה בתחרות גרנד פרי בחיפה קבעה 1.86 מ', לחר מכן באליפות ישראל 2010 כשקבעה 1.89 ולאחר מכן 1.91 מ' והיתה לישראלית הראשונה שהשתתפה באליפות אירופה במקצוע זה. בברצלונה הוכיחה פרנקל שהיא קורצה מהחומר הנכון לאליפויות בסדר גודל כזה ושם העפילה לגמר תוך שבירת השיא הישראלי ל- 1.92 מ'. במרץ השנה קבעה באליפות אירופה באולמות 1.94 מ', עוד שיא ישראלי ובכך גם קריטריון לאליפות העולם.

ביום השני של אליפות ישראל, ביום חמישי - ה-7 ביולי תתמודד פרנקל מול המתחרה העיקרית שלה מעיין פורמן. על מנת להשיג את כרטיס הכניסה הנחשק ללונדון 2012 תצטרך פרנקל לקפוץ 1.95 מ'. אולי נהיה עדים לעוד שיא ישראלי ולהגשמת חלום שכל אתלט שואף אליו, המשחקים האולמפיים.

השנה כאמור הכניסה לאליפות ישראל הינה חופשית. הקהל הרחב מוזמן להגיע לצפות באתלטים הבולטים של השנה ולעודד אותם לקראת שיאים חדשים. כמו כן  הטקס יתקיים בשעה 20:35 ביום רביעי, בהפסקה שבין התחרויות.

סגור