יום הריצה הלאומי

| שתף |

מאות אלפי אמריקאים יציינו היום את האהבה שלהם לריצה ויחגגו בצורות רבות את "יום הריצה הלאומי". זו השנה השלישית שבה מציינים יום זה.

תאריך: 01/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

חובבי הריצה האמריקאים כבר הפכו למסורת את "יום הריצה הלאומי" שלהם. זהו יום שבו כל חובב ריצה מציין את תשוקתו לכך בדרכים שונות: עשרות ריצות לצדקה יתקיימו ברחבי ארה"ב, יתארגנו ריצות קבוצתיות באלפי מוקדים ופסטיבלים נוספים.

לצורך ציון האירוע כבר הוקם עמוד פייסבוק, שבו מוזמנים הרצים לכתוב למה הם רצים. בשנה שעברה מעל 100 קבוצות ריצה ציינו את היום. בשנה האחרונה ברחבי העולם גוייסו בליונים של דולרים בריצות צדקה ורוב הריצות שיתקיימו היום יהיו לגיוס עוד כספים. הארגון שמנהל את יום הריצה הלאומי ואת ריצות הצדקה קבע כי יום הריצה הלאומי יתקיים תמיד ביום רביעי הראשון של חודש יוני.

מטרתו של יום הריצה הלאומי היא לחגוג את אהבת הספורט ואת הפעילויות הפשוטות והמהנות. כמו כן התכוונו יוזמי האירוע לאפשר לרצים למרחקים ארוכים לציין את התחביב הגדול שלהם ועבור הרצים החדשים להציע אפשרות להתחיל לרוץ ולשנות את חייהם. כמעט כל מועדון ריצה גדול ביבשת מציין את היום.

באתר הארגון נכתב: 

"אנשים רצים כי זה מרגיש נהדר, אבל מאחורי זה ישנן מיליון סיבות אחרות. חלק רצים כדי לנקות את הראש, חלק כדי לדבר עם חברים. יש כאלו שרצים כדי להגיע למקומות רחוקים, אחרים עושים זאת כדי לשמור על הגזרה. השנה יום הריצה הלאומי הוא חגיגה  של התשוקה הזו של הרצים והזדמנות לחלוק בהתלהבות שגורמת לאנשים לנעול נעליים לצאת החוצה".

 

 

 

 

 

 

ומה הסיבה שלכם?

סגור