יום מאכזב

| שתף |

בלייר-סנפורד סיים שלישי במקצה ודורג 13 בדירוג הכללי ונותר מחוץ לגמר ה-400 מ'. דורוז'ון טרם התגברה על הפציעה שלא אפשרה לה להטיל את הכידון מעבר לגבול 50 המטרים

תאריך: 08/07/16, מאת: SPORTWEB

היום השני (חמישי) של אליפות אירופה היה אמור להסתיים בצורה מעודדת עם עליה של דונלד בלייר-סנפורד (מכבי ת"א) לגמר שיתקיים מחר, אלא שהתוצאות הסופיות היו שונות. היום הישראלי החל עם תחרות המוקדמות של הטלת הכידון לנשים, בה השתתפה מרגריטה דורוז'ון (הפועל עמק חפר), בתחרות הראשונה שלה העונה. שיאנית ישראל טרם התגברה על הפציעה במפשעה ממנה היא סובלת, וזו נראתה והורגשה היטב בכל צעד אותו עשתה על מסלול ההרצה במתחם פארק המוזיאון שאומץ באליפות למתחם תחרויות המוקדמות בהטלת כידון ובזריקת דיסקוס. דורוז'ון ביצעה הרצה מחצי המרחק בלבד, וגם זו הייתה איטית. הוצאת הכידון מהיד לוותה בעווית פנים שכל כולה כאב. מקומות הנחיתה בכל שלושת הניסיונות היו במרחק כזה שדורוז'ון אפילו לא רצתה לראות על מסך לוח התצוגה, והיא העדיפה לדרוך על הקו ולפסול.

בסיום, כשעל פניה הבעת כאב מהולה בהבעת אכזבה, היא אמרה: "יש לי חודש שלם להתאושש ולנסות לחזור לעצמי. אני מקווה שטרם אמרתי את המילה האחרונה שלי לשנה זו".

אחר הצהריים התייצבה המשלחת הישראלית בהרכב כמעט מלא לצפות בבלייר-סנפורד בשלב חצי הגמר בריצת ה-400 מ'. אלוף ושיאן ישראל התייצב לזינוק בשביל הרביעי במקצה השלישי. הפתיחה של הריצה נראתה לא רע, אולם הישורת האחרונה הייתה איטית מאוד. בלייר-סנפורד סיים אמנם שלישי במקצה, אולם בתוצאה (איטית יחסית) 45.90 ש' שדירגה אותו רק במקום ה-13 בדירוג הכללי. "אין לי הסבר כרגע למה שקרה לי היום על המסלול. היה קשה בסוף. לא נותרה לי אנרגיה לדחוף בסוף. אחרי 300 מ' הרגשתי שמשהו כבה. אני מעריך שה-300 מ' הראשונים היו 32-33 ש', והסוף היה רחוק ממה שתוכנן. נצטרך לבדוק מה קרה שם. בחודש הקרוב נצטרך לתקן את האופן בו אני מוציא לפועל את תוכנית הריצה שלי. אני מאוד מאוכזב מעצמי. זו הפעם הראשונה שלא העפלתי לגמר באליפות אירופה. זה פשוט יום קשה מאוד עבורי. יום קשה עבור כל אלו שסובבים אותי, תומכים בי והגיעו לראות אותי ולתמוך בי היום. כרגע אני לא מרגיש בטוח ובטח לא מיוחד. צריך לחזור מהר ככל האפשר לעבודה הקשה. הראתי כבר שאני יכול לרוץ ברמה האולימפית, אבל כמו שזה נראה היום זה ממש לא מספיק".


 

  • מרגריטה דורז'ון

    צילום: טיבור יגר

סגור