יום ראשון הגדול

| שתף |

עונת המרתונים הגדולים של האביב החלה, וכבר ביום ראשון יוזנקו מספר מרתונים גדולים וידועים. אנחנו נעקוב כאן באתר אחרי התוצאות. כל הפרטים בכתבה הבאה

תאריך: 08/04/15, מאת: SPORTWEB

מרתון פריז 12.4.2015

מרתון פריז נחשב למרתון מהיר ואיכותי. הוא נחשב למרתון "נחשק" ביותר, בעצם הימצאותו באחת הערים הרומנטיות בעולם. הריצה על מסלול המרתון בפריז היא מרתקת לא רק בשל אתריה היפים של הבירה הצרפתית אלא גם בשל העובדה שלפני שנתיים נשבר שיא המשתתפים - 50 אלף רצים! ראש עיריית פריז יירה את יריית הזינוק בשעה 8:45 בשדרת השאנז אליזה המפורסמת. מידי שנה משתתפים במרתון פריז קרוב ל-200 ישראלים, רובם הגדול משתייך למשלחת של פרוגרס ספורט.


50 אלף רצים במרתון פריז / Victah Sailer / photorun.net

במהדורת 2014 נשבר שיא המסלול במרתון פריז על ידי קננינסה בקלה, במרתון הבכורה שלו, זמן של 2:05:02 שע'

 

מרתון וינה 12.4.2015

מרתון וינה הוא אחד המרתוניים המסורתיים והגדולים שמתקיימים באירופה. מרתון וינה הינו המרתון הגדול ביותר באוסטריה ובו צפויים לקחת חלק (בכל המקצים) מעל 38 אלף רצים. ישראלים רבים גם כן גילו את היעד המרתק לרוץ בו את המרתון ונזכה לראות גם כמה נציגים ישראליים. מסלול המרתון הינו מרהיב ביופיו, ומדגיש את ייחודה של העיר. הריצה מתחילה על גדת הדנובה ונוף מהפטנט נשקף כאשר הרצים חוצים את הנהר. המסלול עובר גם בפארק הירוק והמטופח, לאחר מכן מגיעים הרצים לחלק ההסטורי של העיר שם יחלפו על פני הבניינים העתיקים בינהם בניין האופרה של וינה, מוזיאון ההסטוריה הלאומי, בניין העירייה התיאטרון הלאומי ועוד רבים. כמו כן תיערך ריצת חצי מרתון, וגם רצי חצי המרתון יהנו מהנוף של אחת הערים היפות באירופה.


גטו פלקה חוזר להתחרות במרתון וינה/ צילום: http://www.photorun.net/

 

מרתון מילאנו 12.4.2015

מרתון מילאנו הוא השילוב המנצח בין תרבות, קניות וכל מי שרוצה לרוץ מהר. מרתון מילאנו הינו המרתון המהיר ביותר באיטליה המשלב בתוכו אווירה מחשמלת של העיר מדהימה. מילאנו, הממוקמת בצפון איטליה היא עיר המשלבת מצד אחד תרבות והסטוריה ומצד שני מודרניזציה וקדמה. מילאנו מהווה מרכז קוסמופוליטי של קשת רחבה של תרבויות לצד התרבות האיטלקית. זו העיר השנייה בגודלה אחרי רומא.

המרתון עובר בעיר העתיקה ליד סמלה של מילאנו "הדומו", הקתדרלה הגותית בכיכר המרכזית והעתיקה של העיר. שם אלפי תיירים ותושבים יעודדו את הרצים. המסלול לאחר מכן ימשיך לעבור בין הבניינים הרבים בעיר בעלי ארכיטקטורה מיוחדת וכן ברחובות המרכזיים שהם מרכזי הקניות המפורסמים בעולם לאופנה ובהם ממוקמות חנויותיהם של המעצבים הגדולים.
מרתון מילאנו ידוע במסלולו המהיר.

 

מרתון רוטרדם 12.4.2015

מרתון רוטרדם הפך בשנים האחרונות לאחד המרתונים המהירים בעולם. אלפי רצים בעולם עושים דרכם להולנד על מנת לשבור את שיאיהם האישיים. בשנת 2011 עשה זאת גםזוהר זמירו הישראלי והבטיח את מקומו במשחקים האולמפים בלונדון 2012. 
רוטרדם הינה עיר מודרנית המציעה לרצים נוף יפה וכמעט מליון צופים מעודדים לאורך המסלול. רוטרדם נמצאת במרחק טיסה של כ-4 שעות ומאפשרת טיול לכל המשפחה.

 

 

 

פסטיבל הריצה באוסטרליה 12.4.2015

פסטיבל הריצה באוסטרליה כולל סוף שבוע עמוס אירועי ריצה במגוון מקצים בעיר קנברה. החל ממרוצי ילדים, 5 ק"מ, 10 ק"מ, ועד ריצת אולטרה מרתון, כאשר המקצה המרכזי הוא מרתון קנברה המהווה את המרתון המסורתי והותיק ביותר באוסטרליה. המיוחד באירוע הוא הריצה לצדקה ולצורך גיוס תרומות. באירוע ישתתפו אלפים אשר מגייסים תרומות לעמותת וארגונים שונים במדינה.

  • מתרון פריז

    fovivafoto - Fotolia

סגור