יוסאין בולט לא ברח לשום מקום

| שתף |

האיש המהיר בעולם יתחרה בחמישי בערב בריצת ה-200 מטר בליגת היהלום בלוזאן. בלייק מול גיי ב-100 מטר, ועוד יותר מ-10 אלופים אולימפיים באחת התחרויות היוקרתיות של מלכת הספורט

תאריך: 23/08/12, מאת: דני בורשבסקי

יש אנשים שנוטים לחשוב שמה שקרה במשחקים האולימפיים בלונדון מיצה את עונת האתלטיקה ל-2012, אבל מה שהולך לקרות בתחרות ה"אתלטיסימה" בלוזאן שבשוויץ ביום חמישי בערב רק מוכיח שזה ממש לא ככה. מדובר בתחרות ה-11 בסבב ליגת היהלום, ואם בתחרות הקודמת בשטוקהולם ראינו לא מעט אלופים אולימפיים טריים, הרי שכאן נזכה לראות את הגדול מכולם – יוסאין בולט. בולט יתחרה בריצת ה-200 מטר, בפעם הראשונה אחרי ההופעה שלו בלונדון 2012, שכללה גם ניצחון בגמר ה-200 האולימפי בזמן של 19.32 שניות. השאלה הגדולה היא האם בולט יוכל לספק תוצאה טובה יותר העונה? משהו שיתקרב יותר לשיא העולם שלו העומד על 19.19 שניות? בולט, שחגג השבוע 26, אמר לקראת התחרות: "אני לא מודאג משיאי עולם, כל מה שאני רוצה זה לסיים את העונה הזאת ללא פציעות, כי זו בהחלט הייתה עונה מלחיצה". בולט יתחרה בריצת ה-200 נגד חמישה רצים שירדו מ-20 שניות. יהיה מעניין לראות את בן ארצו המבטיח, ניקל אשמייד, שמחזיק בשיא אישי של 19.65 שניות. ג'מייקנים נוספים בריצה הזאת יהיו מדליסט הארד האולימפי וורן וויר, וג'ייסון יאנג בן ה-21 שרץ הקיץ 19.86 שניות. גם וואלאס ספירמון האמריקאי (19.90) וצ'וראנדי מרטינה ההולנדי (19.94) יהיו שם.

על המסלול בלוזאן תתקיים גם ריצת הזמנה ל-100 מטרים, שבמרכזה קרב בין סגן האלוף האולימפי יוהאן בלייק לאיש השני המהיר בכל הזמנים, טייסון גיי. גם ריאן ביילי האמריקאי יהיה שם כדי לנסות ולגנוב ניצחון, כמו גם נסטה קרטר הג'מייקני. אלוף אולימפי נוסף שיככב על המסלול בלוזאן יהיה רץ ה-400, קיראני ג'יימס, שיתחרה בין השאר בלאלונדה גורדון מטרינידד ולוקלין סנטוס מהרפובליקה הדומיניקנית. בריצת ה-1,500 מטר לגברים נקבל מפגש מעניין בין סגן האלוף האולימפי מארצות הברית, לאונל מנזאנו, לסגן אלוף העולם הקנייתי, סילאס קיפלאגאט. בריצת ה-3,000 מכשולים לגברים, פול קואץ' הקנייתי שלא השתתף במשחקים האולימפיים, ינסה לשפר את תוצאת השנה המעולה שלו ואולי אפילו לשבור שיא עולם עם התנאים הנכונים.

אריאס מריט, האלוף האולימפי ב-110 משוכות, יתחרה בעיקר נגד חבריו לנבחרת ארצות הברית, ג'ייסון ריצ'רדסון ודייויד אוליבר. ובכל זאת, המטרה שלו תהיה לנסות ולשבור את שיאו האישי מלונדון העומד על 12.92 שניות ואולי אפילו להתקרב עוד יותר אל שיאו העולמי של דיירון רובלס (12.87). המקצוע המרתק ביותר לגברים בשדה יהיה הקפיצה במוט, כששלישיית הפודיום מלונדון 2012 תתחרה ראש בראש. מדובר באלוף האולימפי הצרפתי רנו לאבילני, ובגרמנים ביורן אוטו ורפאל הולצדפה.

בתחרות לנשים, הקרב המעניין ביותר יהיה בריצת ה-100 כאשר לראשונה מאז לונדון 2012 נקבל קרב בין האלופה האולימפית לסגניתה. שלי אן פרייזר פרייס הג'מייקנית וכרמליטה ג'טר האמריקאית יתחרו ראש בראש ואין ספק שלשניה יש הרבה מה להוכיח בריצה הזאת. מולן יתחרו הג'מייקניות ורוניקה קמפבל-בראון וקרון סטיוארט. האלופה האולימפית בקפיצה לרוחק, בריטני ריס, תנסה לתקן את הרושם מהתחרות האחרונה בשטוקהולם בה סיימה תשיעית בלבד ותנסה לנצח מול ליין אפ מרשים של קופצות הכולל את אלנה סוקולובה הרוסיה וג'נאי דלואץ' האמריקאית. גם בקפיצה המשולשת יהיה קרב מעניין בין האלופה האולימפית מקזחסטן אולגה ריפאקובה לאולגה סלאדוחה מאוקראינה.
 

  • בולט בלונדון 2012

    Victah Sailer / photorun.net

סגור