ילנה איסינבאייבה חזרה לשבור שיאי עולם

| שתף |

הקופצת במוט הטובה בכל הזמנים קבעה 5.01 מ' בשטוקהולם ושיפרה בסנטימטר את שיאה באולם מלפני שלוש שנים. סאלי פירסון תתחרה באליפות העולם באיסטנבול

תאריך: 24/02/12, מאת: דני בורשבסקי

הקופצת במוט הטובה בכל הזמנים, ילנה איסינבאייבה, הוכיחה ביום חמישי שיש לה הרבה תכניות לשנה האולימפית, כששברה את שיאה העולמי באולם. איסינבאייבה, שהצליחה פחות בשלוש השנים האחרונות, ניצחה במפגש ה"גאלאן" בשטוקהולם אחרי שעברה גובה של 5.01 מ'. היא שיפרה בסנטימטר אחד את שיאה העולמי הקודם, שנקבע לפני שלוש שנים בדונייצק שבאוקראינה. 

"זה היה קאמבק אמיתי", אמרה בסיום התחרות איסינבאייבה, ששיפרה את מאזנה ל-15 שיאי עולם באצטדיון פתוח ו-13 שיאי עולם באולם. "אמרתי לעצמי שזה הלילה שלי ושאני חייבת לעשות בו את המיטב. הגוף שלי נתן את התשובה ואמר 'בואי נעשה את זה ביחד'. נהניתי מאוד מהתחרות הזאת והרגשתי הרבה ביטחון, עשיתי את כל מה שהיה נכון לעשות כדי לעבור גובה של 5.01". הקופצת הרוסיה נשאלה אם היא מרגישה שהיא יכולה לקפוץ גבוה יותר ואמרה: "בודאי שכן, אחרת לא הייתי ממשיכה להתאמן. 5.01 זה גבוה, אבל לפעמים כשאני על המסלול, זה לא נראה לי יותר מדי גבוה. לפעמים גבהים כאלה נראים לי כמו 4.15 וזה מה שהרגשתי הפעם". כשהיא נשאלה אם מישהי תוכל לנצח אותה בלונדון אמרה איסינבאייבה לעיתונאים בשטוקהולם: "אני חושבת שאתם יכולים לענות על השאלה בעצמכם".

איסינבאייבה אמורה להשתתף באליפות העולם באולם שתתקיים בעוד שבועיים באיסטנבול, ומי שתגיע לשם בנוסף תהיה אתלטית השנה ל-2011, סאלי פירסון האוסטרלית, אלופת העולם ב-100 משוכות. פירסון תשתתף ב-60 משוכות וב-60 מטר ותוביל משלחת אוסטרלית מצומצמת אבל איכותית שתכלול גם את קרייג מוטראם (3,000 מטר), דייל סטיבנסון (כדור ברזל), אלנה בויד (קפיצה במוט), הנרי פריין (רחוק ומשולשת) וריאן פוסטר (800 מטר).
 

  • ילנה אינסבאייבv

    Victor Sailer/Photorun.net

סגור