ילנה איסינבייבה רוצה הביתה

| שתף |

האלופה האולימפית בשתי האולימפיאדות האחרונות, ילנה איסינבייבה עשויה לחזור לרוסיה. לאחרונה חזרה להתאמן עם מאמנה הקודם יבגני טרופימוב אחרי תקופה של 5 שנים תחת שרביטו של המאמן הקודם שלה ויטלי פטרוב.

תאריך: 27/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

ילנה איסינבייבה רוצה הביתה. אחרי תקופה של חמש שנים תחת שרביטו של המאמן ויטלי פטרוב, עשויה האלופה האולימפית לחזור הביתה מכיוון שחזרה להתאמן תחת חסותו של מאמנה הקודם יבגני טרופימוב

ילנה גדז'ייבנה איסינבייבה נולדה ב-3 ביוני 1982 בוולגוגרד והיא האתלטית המחזיקה בשיא העולם בקפיצה במוט. איסינבייבה אלופה אולימפית משתי אולימפיאדות, אולימפיאדת אתונה (2004) ואולימפיאדת בייג'ינג (2008). ב-22 ביולי 2005 הייתה האישה הראשונה שקפצה מעל לגבול 5 המטרים. עד כה שברה 24 פעמים את שיא העולם בקפיצה במוט. איסינבייבה שלטה במוט הנשי ללא עוררין. החל מאליפות העולם שנערכה בפריז ב-2003, בה סיימה במקום השלישי, ועד לאליפות העולם בברלין ב-2009 שבה סיימה אחרונה בגמר, היא ניצחה בכל תחרות מרכזית אפשרית ובכללן האולימפיאדה, אליפות העולם במגרש פתוח ובאולם ואליפות אירופה במגרש פתוח ובאולם. שיאה העולמי הוא 5.06 מ' במגרש פתוח, אותו קבעה ב-28 באוגוסט 2009 בציריך ו-4.95 מ' באולם, אותו קבעה ב-16 בפברואר 2008 בתחרות שנערכה בדונצק, אוקראינה. שליטתה של איסינבייבה בקפיצה במוט לנשים מושווית לעתים קרובות לשליטתו של סרגיי בובקה בקפיצה במוט לגברים.

הפסדה של איסינבייבה באליפות העולם בברלין 2009 גרם להלם ואכזבה. איסינבייבה לקחה הפסקה מהספורט במהלך קיץ 2010 לאחר שלא הצליחה לזכות במדליה באליפות העולם באולמות. אבל אז חזרה בחורף 2011 וקבעה 4.85 מ' ודורגה ראשונה באולמות באירופה. 

בראיון לאתר האתלטיקה הרוסי - www.rusathletics.com סיפרה לאחרונה איסינבייבה על חזרתה לעיר הולדתה של וולגוגרד.

ש: ילנה, איך האימונים מתקדמים?

ת: עד כה,  מאוד טוב, אבל אני לא רוצה לומר יותר כדי לא לפתוח פה לשטן על ההתקדמות שלי. עברתי מאמן לאחרונה, למאמני הקודם, יבגני טרופימוב. יש לנו הבנה טובה ומלאה, אני עובדת קשה ומתכוננת לעונה. אני עדיין באימונים באולם, בגלל שבחוץ עדיין קר וגשום. עם זאת, בתחילת מאי, נעבור אל האוויר הפתוח.

ש: למה החלטת לעבור אל המועדון 'דינמו' המקומי?

ת: בשנת 2008 המועדון הקודם שלי, שבו הייתי חברה במשך 10 שנים, התפרק ומאז רק התחרתי בנבחרת רוסיה. אבל עכשיו, כשאני מבלה את רוב הזמן שלי ברוסיה, הנהלת מועדון 'דינמו' הזמינה אותי להתחרות בשמם ולתת משהו בחזרה לקהילה, ואני הסכמתי.

ש: אני מניח שההורים שלך שמחים שחזרת הביתה?

ת: כמובן שהם שמחים, עכשיו הם יכולים לראות אותי לעתים קרובות יותר. לראות אותי ממש, ולא רק בטלוויזיה. עכשו הם שמחים כי גם אחותי נמצאת קרוב לבית. בשל האירועים המצערים ביפן, אחותי אינסה חזרה להתגורר בוולגוגראד. היינו מודאגים מאוד לגביה, כאשר כל יפן רעדה ותחנת הכוח הגרעיניות החלו לדלוף קרינה רדיואקטיבית. אנחנו נרגענו רק כאשר ראינו את אחותי עם הילדים בריאים וללא פגע. עם זאת, בעלה של אחותי מתעכב כרגע ביפן מכיוון שיש לו חוזה עם קרקס Du Soleil והוא כרגע נשאר ביפן.

ש: האם ההורים שלך מפנקים אותך?

ת: רק הילדים של אחותי מקבלים פינוקים. ההורים שלי בהחלט מרוצים מכך שהאירועים הבלתי צפויים הביאו את כל המשפחה יחד. עם זאת, כולם גרים בדירות משלהם ולכן, בדרך כלל, אני מבשלת לעצמי למעט כאשר עצלנית מכדי לבשל, ​​אז אני הולכת לראות את אחותי אינסה מכיוון שהיא גרה בקרבת מקום.

ש: האם ראית את טטיאנה לבדבה (אתלטית רוסיה, אלופה אולימפית בעלת 5 מדליות משלוש אולימפיאדות)? היא עכשיו גם חזרה לוולגוגרד, מאז לידת בתה (בתה אלכסנדרה נולדה ב -9 באפריל).

ת: ראיתי את סשה הקטנה. לדעתי, היא נראית כמו בעלה ניקולאי: היא בלונדינית כמוהו עם העינים שלו, אם כי הילדים יכולים להשתנות כל כך מהר. היא יפה מאוד, ועוד יותר מכך, ילדה רגועה, לפחות במהלך היום, וזה כאשר אני ראיתי אותה. היכולת של טניה למצוא את הזמן להתאמן, להביא ילדים לעולם, ולהיות מעורבת בפוליטיקה: היא דוגמה עבור כולנו! אני מקווה שהיא תהיה במצב להתחרות בלונדון בשנה הבאה.

 

סגור