ישראל תארח את אליפות אירופה לבריכות קצרות

| שתף |

אליפות אירופה בשחיה לבריכות קצרות תתארח בישראל בינואר 2015. האליפות תתקיים במכון וינגייט

תאריך: 06/03/14, מאת: SPORTWEB

איגוד השחייה בישראל, העיר נתניה, מינהל הספורט ומכון-וינגייט התבשרו אתמול (רביעי) בזכייה באירוח אליפות אירופה לבריכות קצרות, שתערך במכון-וינגייט בתאריכים 15-18 ינואר 2015.

אליפות אירופה לבריכות קצרות היא מאירועי השחייה המרכזים בעולם ואחד מאירועי הספורט הניצפים ביותר שהיו אי-פעם בישראל. בתחרות שנערכה בדצמבר האחרון בעיר הרנינג בדנמרק צפו בשידור הטלביזיוני, לפי נתונים רשמיים שפורסמו השבוע, 145 מיליון איש! התחרות הנמשכת 4 ימים תשודר בכ-35 מדינות בשידור ישיר לפי הסכמים חתומים של ה-EBU (איגוד השידור האירופאי).

יו"ר איגוד השחייה, עו"ד נעם צבי, שעמל שנתיים על הבאת אירוע ענק זה לישראל אמר: "נעשה פה מאמץ משותף של כל הגורמים שהספורט והמדינה יקרים להם בכדי להביא כ-600 מבכירי השחיינים באירופה לישראל ולערוך אירוע שבשבילנו הוא כמו אולימפיאדה. החשיפה התקשורתית לה תזכה העיר נתניה ומדינת ישראל היא חסרת תקדים בהיקפה והשחייה הישראלית תוכיח שהיא ראויה לחשיפה זו. באליפות ישראל האחרונה נופצו 15 שיאים ישראליים, בזה אחר זה, וברור שאנו נמצאים היום במלוא עוצמתנו. בפני הקהל הביתי ננסה להביא הישגים שלא חלמו עליהם קודם, כמו שעצם הבאת אליפות אירופה לישראל היתה עד כה חלום בלבד. אנו נערכים לכ-100 כתבי ספורט ושדרני רדיו וטלביזיה שיגיעו לישראל. במשך שבוע ימים מכון-וינגייט, המכון הלאומי לספורט, יהפוך לכפר-אולימפי, והמתקן הלאומי לשחייה יוכיח שיש לנו מתקן מהטובים באירופה ומהמהירים בעולם".

בהודעה לתקשורת שהוציא נשיא האיגוד האירופאי והאיש החזק בשחייה העולמית, האיטלקי פאולו ברלי, נאמר: "השחייה הישראלית הוכיחה יכולת אירגונית מצויינת באליפות אירופה למים פתוחים באילת אבל עכשיו הם נכנסים לקבוצת העילית של מדינות המארגנות אליפות אירופה בשחייה. ההתקדמות של השחייה ההישגית בישראל בשנים האחרונות היא עצומה והשחיינים הישראלים נראים באירופה בשנים האחרונות על דוכן המנצחים".
בשיחה אישית עם יו"ר איגוד השחייה אמר ברלי, שהיה שנים רבות סנטור: "ליויתי את ראש ממשלת איטליה לשעבר ברלוסקוני בביקוריו בישראל ואני מכיר את הקשיים שלכם בנושא ההסברה. המפעל הזה שיגיע לישראל הוא ההסברה הטובה ביותר שיכולה להיות לכם ואני מאושר שזכיתם באירוח של אליפות זו".
באיגוד השחייה, שהציבו כיעד עוד בשנת 2001 את הקמתו של מתקן לאומי לשחייה, וליוו משך שנים את הליך הבנייה, משוכנעים כי המתקן המצויין ותנאי מזג-האויר בישראל, בהשוואה לאירופה, יביאו לשיאי אירופה ואולי אף שיאי עולם על אדמת ישראל. החגיגה, כולל של השחיינים הישראלים, תהיה בלתי נשכחת.
 

  • © Chad McDermott - Fotolia.com

סגור