כרטיס חופשי ללונדון לרצים הקנייתים

| שתף |

איגוד האתלטיקה של קנייה הודיע על כרטיסים חופשיים שינתנו לרצים שהשיגו מדליות זהב באליפות העולם בדייגו למשחקים האולמפיים בלונדון 2012. כמו כן האיגוד הקנייתי יבחן מחדש וינסה לשפר את הביצועים של הקנייתים בריצות הקצרות יותר לקראת המשחקים.

תאריך: 04/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

איגוד האתלטיקה בקניה הודיע השבוע מי יהיו האתלטיים הקנייתים שייצגו את המדינה במשחקים האולמפיים בלונדון. בין האתלטים נבחר גם פטריק מקאו שקבע בשבוע שעבר במרתון ברלין שיא עולם (2:03.38 שע').

מי שעוד הרוויח את הכרטיס החופשי המוקדם הוא אבל קירוי אלוף העולם במרתון מדייגו ויחד איתו יהיו כנראה שישה או שבעה רצים בעקבות הכשרונות הרבים שיש לקניה. "הבחירה הסופית תהיה קשה, בהתחשב בכושר של הרצים והתוצאות שלהם, אבל זה יהיה קל להרכיב את הנבחרת לונדון. התקווה היחידה שלנו עבור האתלטים האלו היא שיוכלו לשמור על הכושר שלהם", אמר איסאיה קיפלאגאט, יו"ר איגוד האתלטיקה של קניה בזמן שהודיע על הכרטיסים החופשיים שהחליטו להעניק.

"הופעתו של מקאו בברלין היא סיבה מספיק טובה כדי להעניק לו כרטיס חופשי כמו גם מספר הופעות שהיו בדייגו", הוסיף קיפלאגאט.

המדליסטים של הזהב בדייגו הרוויחו כרטיס חופשי ללונדון, מלבד קירוי גם עדנה קיפלאגאט (מרתון), דויד רודישה (800 מ'), אשבל קיפרופ (1500 מ'), ויויאן צ'ריוט (5000,10000) ועזקיאל קמבוי (3000 מכשולים).

מקאו וקירוי בירכו על בחירתם והבטיחו שינסו להגן על מדליית הזהב האולמפית שהשיג סמואל וונג'ירו ז"ל בביג'ינג 2008 בריצת המרתון. "אני רוצה לגמול על הבחירה שלי בכך שבמהלך ההכנה אשתתף במירוצי כביש וחצאי מרתון. אני מתפלל לאלוהים לבריאות טובה", אמר מקאו בן ה-26.

קירוי, שזכה במדליית זהב בדייגו בריצת המרתון, שם קבע 2:07.38 שע', אמר כי הבחירה המוקדמת נותנת לו הרבה זמן להתכונן ללונדון. "אלו חדשות טובות כיוון שזה יתן לי מספיק זמן לאימונים ולהתמקד היטב. מה עוד אני ארצה בעולם מלבד שיעניקו לי מדליית זהב אולמפית?" אמר קירוי, שבעקבות הופעתו בדייגו העלו אותו בדרגה בעבודתו במשטרת קניה.

עדנה קיפלאגאט, שהובילה את הנבחרת הקנייתית בריצת מרתון הנשים בדייגו אמרה גם כן שהבחירה המוקדמת מעניקה לה זמן רב של הכנות. "עכשיו אני צריכה לסדר מחדש את התוכניות שלי של המירוצים כדי להתכונן לקרב הגדול. המשחקים הם בעדיפות ראשונה", אמרה קיפלאגאט, שניצחה בשנה שעברה גם במרתון ניו-יורק.

רוב מדינות אירופה כבר בחרו את המשתתפים שלהן ללונדון 2012 בעוד ארה"ב ויפן יעשו זאת בינואר, בכך קניה עשתה את בחירותיה מוקדם גם כן על מנת לאפשר להם להתכונן כראוי. 

איגוד האתלטיקה של קניה עוד הודיע כי יחזקו את ההופעות של הרצים בריצות 5000 ו-10,000 מ' שבהם היו קצרים במדליות לאחרונה, זאת על ידי מאמנים מקצועיים שיבחנו את ההופעות האלו. קניה לא זכתה באף מדליה גם בריצת 5000 וב-10,000 בקרב הגברים בדייגו מלבד מדליית ארד בריצת 10,000 מ' של נדימה מסאי בברלין 2009. אליהוד קיפקואץ' זכה במדליית כסף בריצת 5000 מ' ומרטין מת'אתי בארד בריצת 10,000 מ' באוסקה 2007. בג'מין לימו הוא הקנייתי האחרון שזכה במדליית  זהב בריצת 5000 מ' באליפות העולם בהלסינקי 2005 לאחר הניצחון של קיפקואץ' בצרפת ב-2003.

סגור